Як правильно пишеться слово: «незрозуміло» або «не зрозуміло», разом чи окремо?

Правильне написання не зрозуміло і незрозуміло.

Правопис в російській мові не завжди повністю підпорядковується правилам мови. Дуже багато винятків. Особливо це стосується прислівників, таких як незрозуміло, неможливо і т. д. Чітких правил правопису цих прислівників не існує, потрібно розглядати кожен конкретний випадок.

Як правильно пишеться слово: «незрозуміло» або «не зрозуміло»?

Прислівник може вживатися в різних варіантах. Вживання прислівника безпосередньо залежить від суті, особливостей тексту. Слово «незрозуміло» пишеться разом, якщо немає протиставлення і уточнення. Наприклад, незрозуміло, як це могло статися.

Якщо є заперечення чи протиставлення, то в такому випадку прислівник варто писати окремо. Наприклад, не зрозуміло, а зовсім дивно в даній ситуації. Також не зрозуміло пишеться окремо в реченнях з запереченням. Наприклад, нікому нічого не зрозуміло. Нижче представлені приклади, в яких випадках прислівник пишеться по-різному. Тобто вірними є обидва варіанти. Іноді радять застосовувати слова зовсім і дуже для перевірки правильності тексту і правопису. Але це правило у випадку з таким наріччям не працює.

Мені незрозуміло, що відбувається зараз.

Якщо тобі незрозуміло, можеш прочитати довідник.

Мені нічого тут не зрозуміло.

Як правильно пишеться слово: «незрозуміло» або «не зрозуміло»?

В яких випадках «незрозуміло» пишеться разом?

Найчастіше прислівник пишеться разом, виняток становлять пропозиції з негативним змістом. Прислівник використовується для підтвердження неясності ситуації або події. Розенталь пояснює, що «незрозуміло» пишеться разом у тому випадку, якщо це слово можна замінити такими синонімами: розпливчасто, туманно, двозначне.

Приклади, коли «незрозуміло» пишеться разом:

Незрозуміло все вийшло, хочеться ясності.

Незрозуміле якесь враження.

В яких випадках «незрозуміло» пишеться разом?

В яких випадках «не зрозуміло» пишеться окремо?

Слово пишеться окремо у таких випадках:

  • Коли в реченні щось заперечується
  • Є протиставлення
  • Пропозиція посилюється частинкою «ні»

Приклади правильного роздільного написання:

Прошу повторити голосніше, нікому нічого не зрозуміло.

Незрозуміло все сталося зовсім несподівано.

Він читав вірші незрозуміло, але дуже натхненно.

В яких випадках «не зрозуміло» пишеться окремо?

Як писати: «незрозуміле» або «не зрозуміла», разом чи окремо?

Згідно з довідником Розенталя, це досить складний випадок. Прислівник може писатися як разом, так і окремо. Спосіб написання залежить від конкретної пропозиції. Нерідко в контексті маються частинки, що підсилюють сенс, у такому разі «не зрозуміло» варто писати окремо.

Найцікавіше, що в деяких випадках прислівник правильно писати, як разом, так і окремо. Це відбувається в тому випадку, якщо можна вставити пояснювальне слово «Зовсім». У такому разі правильними є два варіанти:

Для людини це виявилося не зрозуміло.

Для людини це виявилося незрозуміло.

Як писати: «незрозуміле» або «не зрозуміла», разом чи окремо?

Великий і могутній російську мову не завжди простий. Часто прислівники з часткою «не» правильно писати як разом, так і окремо.

ВІДЕО: Як правильно писати?