Як правильно пишеться слово: «невірно» або «не вірно», разом чи окремо?

Правила написання прислівників невірно і прикметника невірний.

За правилами російської мови прислівники, що утворилися від прикметників, найчастіше пишуться разом. Але, як і в будь-якій мові, є ряд винятків. У даній статті ми розглянемо, як правильно написати прислівник невірно або не вірно.

Як правильно пишеться слово: «невірно» або «не вірно»?

Немає одного єдиного правила. Перед тим як написати це словосполучення або разом написати слово, необхідно детально розібрати пропозицію. У загальному випадку правило говорить, що всі прислівники, що утворилися від прикметників і закінчуються на -о, необхідно писати разом.

З прислівником «невірно» практично у всіх випадках правило працює. Тобто необхідно писати разом. Але існує ряд поправок і винятків. Якщо це наріччя, яке вказує на неправильність, і в контексті немає протиставлення і заперечення, то це одне слово. Тобто воно пишеться разом. Але нерідко в реченні є протиставлення, у такому випадку слід писати окремо.

Як правильно пишеться слово: «невірно» або «не вірно»?

В яких випадках «невірно» пишеться разом?

Прислівник пишеться разом, якщо позначає неправильність чогось і вказує на помилку. При цьому контексті не повинно бути заперечення чи протиставлення.

Приклади злитого написання прислівники:

Неправильно зібрана картина з пазлів.

Він знову все неправильно зрозумів, і зробив так, як вважав за потрібне.

В яких випадках «невірно» пишеться разом?

В яких випадках «не вірно» пишеться окремо?

Існують і правила, за якими прислівник пишеться окремо. Зазвичай це відбувається в тих випадках, коли в самому тексті є протиставлення і частинка «а». Крім того, прислівник пишеться окремо, якщо текст посилюється такими словами як зовсім, зовсім, далеко, аж ніяк.

Приклади роздільного написання:

Все було не вірно, а помилково.

Це твердження зовсім не вірно.

Так надходити зовсім не вірно.

В яких випадках «не вірно» пишеться окремо?

Як писати: «неправильний» або «не вірний», разом чи окремо?

Прикметник практично завжди пишеться разом, тобто одним словом. Виняток становлять речення та тексти з протиставленням. Правило з даними прикметником, працює так, як і з прислівником.

Приклади злитого і роздільного написання:

Її невірний вибір істотно вплинув на подальший хід подій.

Один невірний крок, і він міг провалитися в прірву.

Відповідь був не вірним, а помилковим.

Як писати: «неправильний» або «не вірний», разом чи окремо?

Як бачите, цей прислівник не є винятком з правил і підпорядковується основним постулатам російської мови. Прикметник і прислівник у всіх випадках пишеться разом, за винятком текстів з запереченням і протиставленням.

ВІДЕО: Правила написання прислівників