Махровий сорт бузку — Красуня Москви: опис, посадка й догляд, фото. Коли садити, чим підживити, обробити від хвороб і шкідників, як розмножувати махрову бузок Красуня Москви?

Огляд хвороб махрової бузку і способи боротьби з ними. Способи розмноження і добрива бузку.

Зміст

З наближенням весни у багатьох дачників виникає питання про посадку і придбанні нових кольорів. Якщо ви хочете багато років насолоджуватися квітами і ароматом, придбати бузок. Її існує безліч видів, які відрізняються кольорами і формою. Найбільш простий у догляді і красивою є Красуня Москви.

Бузок біла махрова — Красуня Москви: опис, фото

Чагарник, заввишки 3-4 метри. Гілки дуже густі і спрямовані верх, багато розгалужень. Цвіте чагарник дуже красиво, великими розетками з махровими квітами. Колір розеток біло-рожевий. Рослина цвіте дуже рясно і густо.

Садівники просто обожнюють цю рослину за його стійкість до холодів і хвороб. Єдине що погано переносить чагарник – надмірний полив і глинистий грунт, де застоюється вода.

Бузок біла махрова — Красуня Москви: опис, фото

Коли цвіте біла махрова бузок Красуня Москви: місяць

Цвісти починає в кінці травня або на початку червня. Терміни цвітіння залежать від кліматичних умов. Період, в який ви зможете насолоджуватися ароматом квітів, 2-3 тижні.

Коли цвіте біла махрова бузок Красуня Москви: місяць

Коли краще садити бузок Московську красуню: навесні чи восени?

Тут думки садівників відрізняються. Існує кілька думок щодо того, коли висаджувати кущики.

Час посадки бузку:

 • Навесні. Це необхідно зробити після того, як спадуть заморозки, але до періоду цвітіння. Найбільш сприятливим можна вважати початок травня.
 • Влітку. В середині липня – найбільш вдалий час для висадки бузку. В цей час кущ вже відцвіте і немає загрози нашкодити.
 • Восени. Кращим для висадки бузку вважається середина вересня. В цей час ще немає заморозків і куща буде достатньо часу щоб укорінитися.
Коли краще садити бузок Московську красуню: навесні чи восени?

Чим підживити бузок навесні?

Якщо під час посадки яма відмінно удобрялась, то 2-3 роки вносити добрива немає необхідності. Але звичайно, якщо зовсім розслабитися і забути про кущику, то можна втратити красивих квітів.

Порядок добрива бузку навесні:

 • Азот. Азотисті добрива вводяться навесні у вигляді аміачної селітри або сечовини. На один кущ потрібно 80 г селітри або 60 г сечовини. Підживлення здійснюється до періоду бутонізації, тобто ранньою весною. Орієнтовно це квітень або кінець березня.
 • Органічні добрива. Вводяться з 4 року життя куща. Необхідно у відрі води розвести коров'як у співвідношенні 1:10. На один кущ необхідно 3 відра такого розчину. Така підгодівля проводиться щорічно в три етапи. В період утворення бутонів, в момент активного цвітіння і після нього.
 • Фосфорні і калійні добрива. Бузок удобрюється раз в 2-3 роки такого роду речовинами. На один кущ досить 35 г калійної селітри.
 • Зола. Бузок добре відгукується на золу. Необхідно щорічно навесні здійснювати полив розчином золи. На 10 л води потрібно 250 г золи.
Чим підживити бузок навесні?

Як і будь-яка рослина бузок схильна до різних шкідників і хвороб. Зазвичай це комахи.

Шкідники і хвороби бузку і способи боротьби з ними:

 • Равлики, слимаки і павутинний кліщ. Вони об'їдають коріння і листя рослини, погіршуючи його зростання. Для боротьби з ними використовуються фунгіциди Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радомил Голд .
 • Травневий жук. Це комаха об'їдає лисяча і здатне істотно нашкодити кущика. Як тільки ви побачили одного жука, не варто зволікати. Необхідно провести обробку Актара, Престижем. Обробка проводиться раз в 60 днів в період активного росту.
Чим обробити бузок Красуня Москви від хвороб і шкідників

Обрізка бузку Красуня Москви восени і після цвітіння

Існує різна думка щодо обрізки бузку. Взагалі бузок такий кущ, при обрізанні одного втечі якого утворюється відразу 4-6 гілочок. Відповідно кущ стає дуже густим. Однієї весни не вистачає, щоб коренева система рослини зміцнилася. Тому не варто повністю обрізати всі гілки.

Підкоригуйте кущ і зріжте зайве. Оптимальним вважається 20% обрізки усіх гілок. Зрізайте гілки в тих місцях, де хочете домогтися розгалуження. Багато садівники взагалі не проводять обрізку, і бузок росте досить непогано.

Обрізка бузку Красуня Москви восени і після цвітіння

Як розмножується махрова бузок Красуня Москви?

Всі види бузку розмножуються відводками, живцями або щепленням. Найпростіше розмножити бузок методом живцювання.

Інструкція по розмноженню бузку живцями:

 • Ранньої навесні (у березні) зріжте підходящий держак. Краще всього вибирати гілочки з середини куща. Це тонка і зелена гілка з кількома нирками. Всі дії й укорінення проводиться в теплиці.
 • Зріжте гілку знизу і зверху, залишивши косий зріз, замочіть шматочок гілки на 20 годин в розчині Епін-Екстра.
 • Після цього дістаньте живці з розчину і обробіть один кінчик Корневином. Це прискорить ріст корінців. Візьміть суміш торфу і піску і висадіть держак, заглибивши першу бруньку в грунт.
 • Не забудьте перед посадкою обробити грунт протигрибковими препаратами. Через 60 днів вкоріненого живця можна висаджувати у відкритий грунт.
Як розмножується махрова бузок Красуня Москви?

Хвороби та шкідники бузку

Бузок досить стійка рослина, але іноді схильне до деяких захворювань.

Перелік хвороб бузку:

 • Мікоплазмові хвороби. Ознакою микоплазменного недуги може бути метельчатость, аномально розгалуження і білі плями на листках. Для лікування використовують препарати Агат і Атлет
 • Віруси. Кущі вражають віруси, такі як кільцева мот (Red ring mottle), кільцева плямистість (Lilac ringspot), мот (Lilac mottle), хлоротическая листова плямистість (Lilac chlorotic leafspot), а також віруси, що викликають захворювання на інших культурах (плодові, ягідні, овочеві, зернобобові і багато квіткові). У їх числі, наприклад, віруси крапчастості гвоздики (Carnation mottle), мозаїки люцерни (Alfalfa mosaic), мозаїки резухи (Arabis mosaic), кільцевої плямистості тютюну (Tobacco ringspot), мозаїки тютюну (Tobacco mosaic), Y-картоплі (Potato Y) та ін Вірусні недуги погано піддаються лікуванню.
 • Грибкові захворювання. Часто зустрічається бура плямистість. Вона сприяє загнивання листя і потім пагонів. Ознакою грибкового недуги є дырчатая плямистість, коли на листках утворюються дірки з коричневим обідком. Для лікування не заливайте рослину водою і час від часу поливайте розчином золи.
 • Шкідники. Серед шкідників найчастіше зустрічаються травневі жуки, слимаки, стоноги і капустянки. Проводьте обробку фунгіцидами. До них відноситься Фітоверм і Фуфанон.
Хвороби та шкідники бузку

Чому не цвіте бузок Красуня Москви і скручуються листя: що робити?

Причини відсутності цвітіння бузку:

 • Надмірне добриво. Із-за надмірного поливу гноєм, селітрою і сечовиною, на рослині з'являється багато молодих пагонів і зелених листя. При цьому не вистачає сили кореневої системи для повноцінного цвітіння. Підгодівля проводиться раз у три роки кожним з видів добрива.
 • Хвороби. При цьому листя рослини можуть скручуватися, з'являються дірки, біла павутинка. Також можуть з'являтися дрібні клещики. Для боротьби з цими недугами використовуйте обробку фунгіцидами.
 • Недолік світла. При висадці черешка вибирайте місце з гарним освітленням. Бузок у тіні росте не дуже добре. Кольорів майже немає.
 • Комахи. Після навали хрущів і равликів, можуть бути відсутніми бутончики. У такому разі обробіть рослину отрутою і обріжте зіпсовані листя. В наступному році кущ зацвіте.
Чому не цвіте бузок Красуня Москви і скручуються листя: що робити?

При правильному догляді, добриві й обрізки, бузок буде вас радувати красивим кольором щорічно.

ВІДЕО: Догляд за бузком