Як правильно пишеться слово під'юпник: з твердим знаком?

У статті описано, як правильно пишеться слово спідниця — з твердим або м'яким знаком.

Твердий знак в російському алфавіті займає двадцять восьму позицію. Ця позиція практично поруч з м'яким знаком. Особливості цих букв в російській мові полягають у тому, що вони абсолютно не мають звуку. Єдине для чого вони служать, так це для того, щоб показати, що перед Ъ або Ь коштує відповідно тверда або м'яка приголосна літера. Але визначити, яку з цих букв писати після приголосної досить таки не просто. Зокрема, давайте зупинимося детальніше, як правильно писати слово — Спідниця.

Згадайте правила російської мови. Ще в школі проходили граматику, де точно говорилося, в яких випадках пишеться м'який знак, в яких твердий.

Правопис м'якого знака:

  • цю букву вставляють в корені слів після м'якої приголосної перед деякими голосними (п'єса, завірюха)
  • Ь вставляють перед закінченням (Марія, Дар'я, грона)
  • розділовий м'який знак пишуть перед такими голосними І, Е, Ю, Я, Е, (ллє, п'є, листя, сукні)
Коли писати м'який знак?

Твердий знак — правила орфографії:

  • Ъ вживають після приголосних перед такими голосними, як Е, Ю, Е, Я (з'їв, з'їздила, обсяг, оголошення, )
  • Ъ пишеться після префікса, що закінчується на приголосну, перед самим коренем, що починається на голосну (пред'явив, під'їзд, спідниця).
Правила правопису розділового Ъ

У слові ж Спідниця пишеться саме твердий знак, тому що:

  • Якщо розібрати слово на частини, то виходить, що воно складається з трьох частин. Де під — приставка, юб — це корінь слова, а нік — суфікс.
  • За вищенаведеними правилами написання Ъ і Ь знака у словах виходить, що в цьому слові треба писати твердий знак. Він пишеться після префікса перед коренем слова, що починається на голосну літеру.
Слово Спідниця — правильне написання

Ще іноді на форумах запитують правильно: подъюПнік або подъюБнік. Правильний — другий варіант. Перевірочне слово — юБочки.

Тепер після невеликого повторення правопису твердого, м'якого знаків у російській мові, ви не будете робити помилки в слові — Спідниця.

Відео: Правопис Ъ, Ь знаків