Як правильно пишеться слово: жуйка або жевачка?

Пишемо грамотно: жуйка або жевачка. Походження слова і правильність написання.

Писати грамотно — необхідність в XXI столітті. Адже сьогодні у нас маса вільного часу, а також можливостей, щоб осягнути всі премудрості рідної російської мови. У цій статті ми розглянемо правильність написання найпопулярнішого продукту молоді і не тільки — жувальної гумки.

Як правильно пишеться слово: жуйка або жевачка?

Для початку давайте розберемося в походженні обох слів.

Жуйка у тлумачних словниках означає пережовування отрыгнутой їжі, що вживається по відношенню до корів та інших жуйних тварин.

Також жуйкою називають їжу, яка довго пережовується, але тут немає чітких роз'яснень про яку їжу йде мова — для людини або тварин.

Перша жувальна гумка з'явилася тільки в 1850 році і називалася «chewing gum». З приходом на територію російськомовного населення набула назву жувальна гумка, яка і є літературним назвою даного продукту.

Як правильно пишеться слово: жуйка або жевачка?

В XX столітті активно розвивався так званий «російський сленг» і жувальна гумка була скорочена до «жевачка» отримавши модний розмовну забарвлення.

Ті ж, хто бажав розмовляти з одного боку трендово, а з іншого боку підтримувати російський літературну мову перенести слово «жуйка» в сучасний російська розмовна.

Отже, на даний момент в розмовній російській мові слова «жевачка» і «жуйка» по суті, рівнозначні і мають однакову вагу, але якщо ви пишете діловим, літературною мовою або просто піднесеним стилем необхідно писати «жувальна гумка».

Сподіваємося, наша стаття дала розгорнуту відповідь на ваше питання, і ви будете надалі писати виключно грамотно. А на закінчення пропонуємо ознайомитися з відео, в якому розкривається історія жувальної гумки!

Відео: Що таке жуйка і як вона з'явилася? ОБУЧАЙКА !