Іменник ГОЙДАЛКИ — відмінювання за відмінками, зміна за числами. Слово ГОЙДАЛКИ — множина чи однина? Слово ГОЙДАЛКИ якого роду в російській мові?

Слово — ГОЙДАЛКИ, як правильно вживається в російській мові? Якщо єдине число у цього слова? На ці питання ви знайдете відповіді в цій статті.

У російській мові є слова, які можна вживати лише у множині. До таких можна зарахувати і слово — ГОЙДАЛКИ. Хоча в простонародної мови можна почути слова: гойдалка, гойдалка. Незважаючи на те, що це не парний предмет, як плоскогубці, ножиці. ГОЙДАЛКИ не можна вживати в літературній мові в однині. Далі детальніше.

Слово ГОЙДАЛКИ — множина чи однина?

Крім того в російській граматиці є безліч іменників, що мають лише одну форму у вживанні — множина і все. До них можна зарахувати:

  1. Складові слова і парні предмети, про них вже згадувалося раніше: бутси, вила, плоскогубці, окуляри, шорти, штани, ножиці, джинси і т. д.
  2. Слова, що означають різні дії, ігри, процедури: проводи, піжмурки, клопоти, вибори, переговори, заморозки.
  3. Іменники — найменування різноманітних речовин: духи, консерви, пресерви, чорнило, гроші, вершки, дріжджі.
  4. Період якогось часу, а саме: канікули, будні, сутінки, добу.

Слово ГОЙДАЛКИ відноситься до іменниками, які мають тільки форму множини.

Іменники, які вживають у множині

Є слово ГОЙДАЛКИ в однині?

У російській мові не застосовують єдине число до даного слова. Помилково думати, що є просторічні форми: гойдалка, гойдалка. Такі слова можуть вживатися лише в розмовній мові. Адже іменник ГОЙДАЛКИ відноситься до парних предметів.

Гойдалки — іменник

Слово ГОЙДАЛКИ якого роду в російській мові?

Гойдалки — це неживе іменник, має чоловічий рід, множина відмінювання (точніше — друге). В однині ГОЙДАЛКИ не вживають у російській граматиці.

Іменник ГОЙДАЛКИ — відмінювання за відмінками

відмінки єдине число множина
Їм. пад. — ні Гойдалки
Рід. пад — ні Гойдалок
Дат. пад. — ні Гойдалок
Вин. пад. — ні Гойдалки
Твор. пад. — ні Гойдалками
Перед. пад. — ні Гойдалках

ВАЖЛИВО: Запам'ятайте, що гойдалки — це слово, що позначає парні предмети і російською у цього іменника немає однини. І в родовому відмінку у даного слова закінчення їй, а не таке, як у інших іменників, представлених далі.

Як відмінювати іменники, які вживають тільки у множині?

Іменник ГОЙДАЛКИ — зміна за числами

Це слово не змінюється за числами, воно застосовується в літературі тільки у множині. Навіть якщо Одні, то пишеться Гойдалки. Також, як і ножиці, шорти, джинси і т. д.

Відео: Множина та однина імен іменників