Називін: інструкція по застосуванню при нежиті

Якщо у вас нежить, то допоможе Називін. А як ним користуватися — дізнаєтеся зі статті.

У даній статті ви дізнаєтеся про те, як правильно використовувати препарат Називин і для яких цілей він призначений.

Терапевтичний ефект Називіну

1 мл розчину Називін 0,05% містить:

 • ½ Мг Оксиметазоліну гідрохлорид + додаткові речовини.

Називін – медпрепарат (краплі для носа або спрей), знімає набряк і звужує судини в носі. Діючий інгредієнт – оксиметазолін – у складі засобу, стимулює α-адренорецептори в гладком'язових прошарку сосудиков слизової носа.

Ліки усуває виділення з носа, сприяє зменшенню набряклості слизової носа та придаткових пазух, полегшенню носового дихання. При проходженні терапії даним препаратом, не відмічається стимуляція α1-адренорецепторів, проте в тих випадках, якщо не перевищується доза медзасобу.

Ліки не всмоктується системним кровоносних потоком, не надаючи також системної дії.

Називін

Показано застосовувати Називін:

 1. Пацієнтам з нежиттю на гострій стадії, що виник з різних причин, до яких відноситься і алергічний риніт.
 2. Вазомоторний нежить.
 3. Синуситі.
 4. Запалення євстахієвої труби і середнього вуха.
 5. При ГРЗ, що супроводжуються утрудненням носового дихання.
 6. Препарат також призначають при підготовці носових ходів до деяких діагностичних маніпуляцій.

Спосіб застосування Називіну

Препарат застосовують внутриназально; курс лікування і дозування призначаються індивідуально кожному хворому (призначення здійснюються лікарем).

 • Називін 0,05% у вигляді крапель для носа або спрею прописують дорослим і дітям від 6 років; як правило, призначається терапія в об'ємі 1-2 крапель (аналогічне число впорскувань) кошти 2-3 рази в день.
 • Розчин Називін 0,025%: для закапування носа діткам від року до 6 років — по 1-2 краплі 2-3 рази на день.
 • Називін 0,01%: для закапування носа новонародженим і дітям 4-х тижневого віку — по 1 крапельці 2-3 рази в день.
 • Дітям від 5-тинедельного віку до однорічних — 1-2 крапельки медпрепарату 2-3 рази в день.

Крім закапування кошти безпосередньо в ніс, допускається також нанесення певного його кількості (1-2 краплі) на джгутик з вати, з метою обробки носових ходів.

Для дорослих і дітей

Фахівці не рекомендують проводити терапію розчином більш тижні поспіль (виняток — припис лікаря-терапевта). Тривале застосування препарату знижує його лікувальний ефект.

Побічні дії і протипоказання до застосування Називіну

Як правило, пацієнти непогано переносять медпрепарат, однак, не обійшлося без негативних реакцій, що характеризуються почуттям печіння і сухості слизової носової, почервонінням носа, чханням.

Пацієнти, що приймають тривалий час підвищені дози медпрепарату, відзначали у себе: прискорене серцебиття, підвищення артеріального тиску, порушення сну, сонливість протягом дня, головний біль і нудоту.

Засіб протипоказано:

 • Пацієнтам з підвищеною індивідуальною чутливістю до складових медпрепарату.
 • Хворим, у яких діагностовано закритокутова глаукома.
 • Людям, страждаючим нежиттю в атрофічній формі.
 • Дітям віком менше 6 років, Називин 0,025% — дітям віком до року.
Різні види

Акуратно медпрепарат слід призначати пацієнтам із захворюваннями, які спричиняють підвищення артеріального тиску, прискореним серцебиттям, атеросклерозом, підвищеним цукром у крові, гіперфункцією щитовидної залози, а також при підвищеному внутрішньоочному тиску і феохромоцитомі.

Препарат не заборонено приймати вагітним за приписом лікаря, який прийняв до уваги всі плюси для здоров'я майбутньої мами і можливі мінуси для плода. В період годування, рекомендується мінімізувати використання оксиметазоліну.

Взаємодія Називіну з іншими ліками

Якщо застосовувати засіб разом з препаратами, що знижують дію моноамінооксидази та трициклічними антидепресантами, існує ймовірність підвищення артеріального тиску до високих цифр.

При використання підвищених дозування медпрепарату, а також випадки його проковтування, спостерігалася нудота, блювота, лихоманка, серцева аритмія, підвищення артеріального тиску, утруднення дихання, набряк легенів і навіть припинення роботи серця. Крім цього, деякі пацієнти відзначали у себе ознаки уповільнення функцій ЦНС: сонливість, значне зниження артеріального тиску, брадикардію, зупинку дихання; були й такі, що впадали в кому.

Для носа

У разі проковтування ліки, рекомендується промити шлунок та прийняти адсорбуючі препарати. Передозування передбачає терапію зовнішніх симптомів.

Форма випуску препарату

Медпрепарат випускається у формі:

 1. Краплі для носа (флакон 10 мл) + картонна упаковка.
 2. Краплі для носа (флакон 5 мл) + картонна упаковка.
 3. Спрею для носа (пляшечка 10 мл) + картонна коробочка.

Медпрепарат краще зберігається в сухому, захищеному від сонця місці при 15-25°C. Термін придатності – 3 роки. Аптечна ціна варіюється в межах від 130 руб. до 180 руб.

Відео: Називін для носа і носика