Чому ми показуємо щастя в соціальних мережах? Як показують щастя в соцмережах і навіщо це потрібно?

Нерідко ми бачимо в соціальних мережах щасливі пари і красиві фотографії, але чи це все насправді? Навіщо люди показують щастя в соціальних мережах?

Як тільки відкриваєш соціальні мережі, то тут же бачиш різні милі фото, які активно публікують люди в стрічці і показують, як вони щасливі. Але що змушує їх це робити? Чому ми ніколи не показуємо реалії свого життя?

Чому ми вдаємо щасливими у соціальних мережах: причини

Щастя в соціальних мережах

Можливості показати власне щастя і отримати купу лайків стали просто величезними. Можна похвалитися всім, що ви нещодавно були в подорожі, вийшли заміж, отримали букетик від чоловіка і так далі. Всім хочеться, щоб їх помітили і схвалили. З'явилося навіть таке поняття як релфи, коли селфи робиться з коханим, і навіть є селфи після ночі кохання. Законодавцем цього тренду стала Кім Кардашьян. От тільки її фото цікаві обивателям, а прості Маша і Петя явно немає. Постійна публікація таких фото змусить друзів втекти з їх сторінки і більше ніколи не повертатися.

Давайте розберемося, чому ж все-таки ми показуємо себе такими щасливими.

1. Щастя в соціальних мережах — вигадані відносини

Є дуже багато самотніх жінок, яким хочеться відчути себе коханими і розповісти про це всім, от тільки чоловік ніяк не попадається. Тоді в соціальні мережі починають з'являтися фотографії букетів з загадковими підписами, або два келихи на тумбочці біля ліжка і це все створює вигляд, ніби у жінки хтось є і вона затребувана.

Ось тільки для подружок це може і цікаво. Вони будуть активно заздрити і питати, хто ж дарує квіти, так і з ким проведена ніч. А ось чоловіки будуть проходити повз. Навіщо їм потрібна зайнята жінка? Вони краще знайдуть ту, що вільна.

2. Щастя в соціальних мережах — багато лайків

Лайки в соцмережах

Порівняно недавно психологами було проведено одне дуже цікаве дослідження. Вони опитали пари, які проживають разом різні терміни. Зокрема, їх цікавило те, як часто вони викладають селфи і скільки отримують лайків. Після цього була проведена серія тестів і зроблені висновки, що:

  • Коли людина намагається показати всім свою любов, то так він підвищує свою самооцінку. Їм дуже важлива думка оточуючих. Лайки допомагають таким людям відчути себе впевненіше в собі.
  • Виставлення відносин в соціальних мережах напоказ є хорошим рішенням для інтровертів, тому що їм складно говорити про кохання і здійснювати романтичні вчинки. У віртуальному світі все значно простіше і саме таким чином вони висловлюють свої емоції.

Незважаючи на те, що так стверджують психологи, простих людей часто дратує, коли хтось постійно демонструє свою любов.

3. Щастя в соціальних мережах — любов напоказ

Є такі пари, які всім показують як вони люблять один одного — цілуються, обіймаються, шепочуть щось там на вушко. Ось тільки наодинці вони зазвичай більш стримані. Так навіщо ж це робити?

Справа в тому, що пристрасть напоказ є способом отримати схвалення оточуючих, щоб відчувати себе успішним. От тільки цих самих оточуючих така поведінка непокоїть, дратує і взагалі краще б вони на це не дивилися.

4. Щастя в соціальних мережах — освіжити реальні відносини

Новизна у відносинах

Коли люди давно живуть разом, то пристрасть потроху починає згасати. І показ фото в соцмережах з подорожей, подарунків і спільних селфи дозволяє зробити відносини більш свіжими, а це завжди важливо.

Коли людина показує в соціальній мережі, як він щасливий, навіть якщо це не зовсім так, то він починає переносити це на реальну життя. Ось тільки рятує це далеко не завжди. Коли в сім'ї сильні конфлікти, то тут ніякі фотографії не допоможуть.

5. Щастя в соціальних мережах — не показуй і будеш щасливий

Деякі люди вважають, що про відносини розповідати взагалі не можна, тому що поки ніхто нічого не знає, ти насолоджуєшся своїм щастям. Як тільки ти розповідаєш про своє щастя скрізь, то ти розбазарюєш.

Хоча, насправді, реальне щастя нічим не зіпсувати, а ось вплив громадської думки дуже навіть може. Якщо ви вважаєте свого чоловіка найкращим, то при озвучуванні подругою його недоліків він стає не таким вже й самим.

6. Щастя в соціальних мережах — ідеалізація

Ідеальні відносини

Якщо ви завжди показуєте у стрічці, як у вас все чудово і коханий дарує подарунки, ви буваєте в подорожах і влаштовуєте романтичні вечори, то вас точно будуть ненавидіти. Ну не буває все так ідеально. Зрештою, чоловік теж може стати гадом і зіпсувати всю цю ідилію.

І адже йдеться це не просто так. Коли багато подруг виявляються разом і починають скаржитися, а одна сидить вся така і стверджує, що у неї все ідеально, то ніхто їй не повірить. Зрештою, одного разу вона прийде сумна і чесно зізнається, що її ідеальний чоловік далеко не такий. Будьте впевнені, їй буде легше жити після цього у реальному світі, а не вигаданому для всіх.

7. Щастя в соціальних мережах — дружина або чоловік напоказ

Часто жінки або чоловіки постійно викладають фото в соціальні мережі зі своїми другими половинками, а потім дивуються, що з ними не хочуть знайомитися і загравати. Ну, що тут скажеш, так, ви показуєте свій ідеальний світ, але навіщо ви потрібні вільним людям? Адже у вас є сім'я або просто друга половина, у вас он як все добре, то навіщо лізти в це все?

Важливо відзначити, що може бути не все так ідеально, як нам хотілося б, але таким чином ви захищаєте себе від проблем. Адже не хочеться сваритися з дружиною, а спільні фото діють найкращим чином і дівчата вам навіть не пишуть, ну або чоловіки.

Відео: Що робити, якщо вас дратують щасливі люди в соцмережах?