Правила проведення ультразвукового чищення особи

Можливості сучасної косметології завдяки науково-технічному прогресу зробили крок далеко вперед навіть порівняно з тим, що було 5-7 років тому. Сьогодні, щоб справити глибоке очищення шкірних пір обличчя, шиї і декольте, косметологи нерідко застосовують вже не механічний ручний метод з попереднім розпарюванням шкіри або використанням хімічних препаратів, а сучасну апаратну методику. Процедура очищення із застосуванням ультрасучасної техніки може бути вакуумною або ультразвуковий. Саме про чистку шкіри за допомогою ультразвуку ми сьогодні і поговоримо.

Ультразвукова чистка обличчя, як правило, виконується в косметичних салонах, однак, якщо придбати подібний портативний апарат для індивідуального використання, процедуру цілком можна виконувати своїми силами в домашніх умовах. Цей метод очищення шкірних покривів є найбільш щадним – він сприяє усуненню різних забруднень, видалення відмерлих епідермальних лусочок і секрету діяльності сальних залоз, які знаходяться в глибоких шкірних порах. Чистка ультразвуком може бути застосовна для молодої і зрілої шкіри, вона однаково хороша для всіх типів шкірного покриву, в тому числі підходить і для шкірних поверхонь, що володіють підвищеною чутливістю до яких би те не було впливів.

За безболісність і ефективність процедура очищення особи ультразвуковими хвилями завойовує все більше число прихильників. Однак як і у будь методики впливу на організм, подібна процедура очищення має свої плюси і мінуси, тому перш, ніж зважитися на проведення такого косметичного сеансу, необхідно знати всі нюанси процедури і враховувати її наслідки.

Особливості

Ультразвукове чищення особи проводиться спеціальним УЗ-апаратом, який в процесі роботи створює ультразвукові хвилі високої частотності. Принцип роботи апарату заснований на тому, що ультразвукове випромінювання (УЗД) здатне проходити через верхні шари епідермісу, покращуючи рух лімфатичної рідини і виконуючи своєрідний масаж епідермальних шарів шкіри.

Ультразвукові хвилі, проходячи через шкірні покриви, чинять на них наступні види впливу.

 • Механічне – при впливі ультразвуку всередині епідермісу створюється підвищена зона тиску в місці дії УЗ-хвиль, результатом цього є підвищення проникливою здатності клітинної мембрани глибоких шарів дерми, а значить у відповідь на такий вплив підвищуються і процеси обміну всередині клітин дерми.
 • Термічний – ультразвукові коливання, проходячи через глибокі шари шкіри, на кілька градусів розігрівають їх (без коагуляції) – що стимулює підвищення пружності тканин, а також підсилює приплив крові і процес вироблення колагену.
 • Фізико-хімічне – ультразвукова хвиля змушує молекули рідин, що входять до складу тканин, рухатися з певним прискоренням, тим самим сприяючи підвищенню швидкості процесу обміну речовин і покращуючи регенеративну здатність тканин до самовідновлення.

Після проведення сеансу ультразвукової чистки епідерміс оновлюється, шкіра виглядає рівною, оксамитовою, еластичною. Розкрилися і очищені шкірні пори добре вбирають будь-які засоби для догляду, що наносяться по закінченні сеансу. Приходить в норму рівень виділяється сального секрету, особа набуває здоровий колір. Регулярно проводяться очисні процедури допомагають утримувати шкіру обличчя в чистоті, позбавляють від глибоких камедонов і прищів, а крім того, сприяють збереженню молодості.

Особливістю і головним достоїнством процедури вважають те, що по закінченні сеансу на шкірі не залишається видимих слідів впливу, що вигідно відрізняє методику чищення ультразвуком від інших подібних методів. Крім цього, УЗ-процедура поєднує в собі ще й пілінг, що значною мірою підвищує її ефективність, посилюючи тим самим позитивні результати впливу на шкірні покриви.

Чистка шкіри апаратним методом за допомогою ультразвуку – це приємна і розслаблююча процедура, якщо порівнювати її, наприклад, з механічним чищенням особи, при якій пацієнт відчуває стрес і певні больові відчуття.

Плюси і мінуси

Якщо поглянути узагальнено на результативність чищення шкіри методом ультразвукових хвиль, то можна виділити наступні основні позитивні моменти при проведенні цієї процедури.

 • Техніка проведення чистки вимагає від оператора певних спеціальних навичок, проте в спрощеному варіанті процедуру можна проводити своїми силами в домашніх умовах при наявності УЗ-апарата.
 • Методика УЗ-процедури передбачає використання апарату для людей практично будь-якого віку, так як травматизація тканин епідермісу в процесі сеансу повністю виключається.
 • УЗ-чистка не є провокуючим фактором для розвитку алергічних реакцій організму.
 • Процедура чищення ефективно сприяє зменшенню запальних реакцій і попереджає появу гнійничкових висипань.
 • Результатом сеансу є поліпшення лімфодренажа і посилення кровообігу в глибоких шарах шкірної тканини.
 • Стабілізується в межах фізіологічної норми робота сальних залоз. Регулюється вироблення шкірного сала при його надлишку.
 • Дію ультразвукових хвиль має розсмоктуючу властивістю на рубцеву тканину, а крім того, прискорюються процеси загоєння пошкодженої шкіри після акне.
 • Ультразвук стимулює скоротливу здатність м'язових волокон і сприяє поліпшенню контурів особи за рахунок невеликого ефекту ліфтингу.

Методика УЗ-очищення шкіри від забруднень, як, втім, і інші методи, що використовуються в косметології, має не тільки плюси, але й деякі мінуси. Справа в тому, що чистка ультразвуком вважається самої делікатної процедури і цей факт є достоїнством методу, так і його недоліком. Результативність при застарілих і глибоко залягають забрудненнях у цього методу, на жаль, низька. Крім того, ультразвукове очищення має широкий спектр протипоказань до застосування. Якщо ви захочете зробити УЗ-чистку в косметичному кабінеті, потрібно бути готовим до того, що один сеанс коштуватиме від 1500 до 5000 рублів, а для досягнення стійкого і видимого результату такі маніпуляції потрібно проводити на регулярній основі.

Фахівці в області косметології вважають, що очищення ультразвуком є ефективним методом тільки при невеликих забрудненнях, а також її доцільно виконувати з профілактичною метою для поліпшення обмінних процесів в епідермальних шарах шкіри. Іноді, коли шкіра дуже чутлива до механічних впливів, ультразвуковий метод є єдино прийнятним способом її очищення. У деяких випадках для досягнення доброго ефекту очищення застосовують поєднання методів механічної чистки з методикою чищення ультразвуковими хвилями.

Такий комплекс комбінування процедур дозволяє досягти реальних результатів, володіючи високою ефективністю.

Свідчення

Як показує практика, користь від очищення шкірних покривів з застосуванням ультразвуку очевидна. Методика допомагає пацієнтові не тільки позбутися від прищів, але і стимулює оновлення шкірних тканин на клітинному рівні.

Найбільш відчутну результативність ультразвукова чистка показала в наступних випадках:

 • при очищенні шкіри, схильної до підвищеного жироотделению, а також при наявності глибоких шкірних пір;
 • для усунення вугрових висипань і невеликих рубців, що з'явилися на шкірі при акне;
 • з метою тонізації сухої вікової шкіри, що має низьку еластичність і зморшки;
 • при сухому типі шкіри зі схильністю до лущення;
 • для поліпшення тонусу шкіри і додання їй здорового відтінку;
 • як профілактичний засіб проти запальних процесів на шкірних покривах, схильних до вугрові висипання.

Власникам жирної шкіри косметологи рекомендують проходити сеанси ультразвукової чистки щомісяця. Для підлітків у період гормональної перебудови організму чистити особа ультразвуком достатньо 1 раз на місяць. При догляді за зрілими шкірними покривами сеанси можна проводити 1 раз в 1-2 місяці, так як дія в даному випадку більш спрямовано не на очищення, а на стимуляцію внутрішньоклітинних процесів. Регулярне виконання даного виду процедури значно покращує загальний стан м'язів обличчя, якість і зовнішній вигляд шкіри, дозволяючи надовго продовжити її свіжість і молодість.

Протипоказання

Необхідно перед здійсненням маніпуляцій ознайомитися з досить великим переліком протипоказань:

 • порушення згортання крові – схильність до утворення тромбів або до кровотеч;
 • захворювання серця, при яких імплантований кардіостимулятор;
 • гіпертонічна хвороба зі схильністю до кризовому перебігу;
 • при наявності гострого вірусного або інфекційного захворювання, в тому числі і підвищення температури тіла;
 • вагітним на будь-якому терміні розвитку вагітності;
 • захворювання щитовидної залози;
 • туберкульоз;
 • бронхіальна астма;
 • патологічні процеси трійчастого лицьового нерва;
 • менструація;
 • порушення цілісності шкірних покривів, викликані ранами, саднами, опіками, гнійними або грибковими ураженнями;
 • при наявності металевих предметів на обличчі або у роті – пірсинг, брекети, штифти зубних протезів;
 • онкологічні або доброякісні новоутворення в зоні впливу апаратом;
 • капілярний купероз будь-якого ступеня вираженості;
 • вугровий висип в процесі загострення;
 • велика гіперпігментація шкірних покривів;
 • псоріаз, дерматоз, фурункульоз, екзема;
 • стан психічного збудження, схильність до епілептичних припадків.

Крім зазначених станів, ультразвукову чистку не проводять протягом місяця після перенесених оперативних щелепно-лицьових втручань, косметичних підтяжок, ліфтингу нитками aptos, а також після проведення пілінгу хімічними засобами.

Крім того, слід пам'ятати, що влітку після проведення процедури шкіра стає особливо чутливою до впливу прямих сонячних променів – це може викликати опік або гіперпігментацію.

Як часто робити?

Для того щоб процедура ультразвукового чищення особи була найбільш ефективною, необхідно пройти цілий курс таких сеансів. Одинична процедура відчутних змін не принесе. Визначити число сеансів вам зможе лікар-косметолог, який за результатами огляду стану шкірних покривів і ступеня наявних забруднень призначить вам необхідний курс терапії. Найчастіше для жирної шкіри, схильної до утворення вугрів, потрібно як мінімум 5-6 очисних процедур, проведених з інтервалом в 7-10 днів, потім сеанси підтримуючої терапії здійснюють 1 раз кожні два місяці. Суху шкіру можна привести в порядок за 2-3 процедури, які вам запропонують пройти з інтервалом в 14 днів. Далі підтримуючі сеанси проводяться 1 раз в три місяці.

Процедура, виконана у відповідних умовах грамотним фахівцем, не несе після себе ніяких негативних проявів. Звертаючись за послугою, приділяйте увагу протипоказань до її проведення, а також враховуйте справність апарату і кваліфікацію спеціаліста. Однак навіть при дотриманні всіх норм і пересторог можливість індивідуальної негативної реакції організму все-таки існує. Проявитися негативна реакція на проведення процедури може наступним чином:

 • набряклість особи;
 • невелика хворобливість при підвищеній чутливості шкіри;
 • ділянки почервоніння, горбистість шкіри.

Як правило, вказані наслідки проходять самостійно протягом декількох годин.

Якщо ж симптоматика прогресує, то в цьому випадку потрібна кваліфікована медична допомога, за якої краще всього звернутися невідкладно.

Етапи процедури

Перед початком процедури ультразвукової чищення проводять очищення шкіри від косметики і потожировий забруднень з допомогою лосьйону або мицеллярной води. При необхідності на обличчя і шию можна нанести спеціальну маску, яка розм'якшить верхні шари епідермісу і буде сприяти найбільшому розкриттю шкірних пор.

Після цього шкірні покриви обробляють спеціальним провідникові гелем – така підготовка потрібна для того, щоб поліпшити ступінь проникнення ультразвукової хвилі вглиб епідермісу. Іноді поверх гелю косметолог може накласти на обличчя харчову поліетиленову плівку – робиться це для того, щоб пори шкіри як можна ширше розкрилися перед сеансом чищення. Як правило, під плівкою особа перебуває до 20 хвилин – цього цілком достатньо для того, щоб розм'якшити камедоны, що утворилися всередині пор. В найсучасніших апаратних системах передбачено нанесення гелю спеціальним електродом. Під час цієї маніпуляції в епідермісі утворюються крапельки пари – вони лопаються, як тільки стикаються з повітрям, і виштовхують жирові забруднення назовні.

Після того, як гель завдано і він вбрався в шкіру, можна приступати до процесу чищення. Для процедури використовується спеціальна плоска лопатка широка, яка щільно притискається до особі під кутом 40-45 градусів. За допомогою цієї насадки проводять плавні рухи проти масажних ліній контуру особи, починаючи від контуру до середини. Під час проведення сеансу необхідно стежити за тим, щоб шкіра постійно була в зволоженому стані. Для цього її зрошують термальною водою або наносять препарати, що містять молочну або саліцилову кислоту, завдяки яким поліпшується відлущування і відбувається дезинфекцію шкірних покривів.

При впливі ультразвуковим апаратом на оброблювану зону необхідно виключити область очей, губ і щитовидної залози. Всі рухи в процесі чищення робляться неспішно і плавно, а сама процедура може займати від 10 до 20 хвилин.

Після того як основний етап очищення завершено, косметолог може провести масаж тильною стороною лопатки по лініях відтоку лімфи. Для посилення ефективності цю маніпуляцію виконують з одночасним нанесенням на шкіру різних ампульних засобів, які покращують живлення епідермального шару. Така маніпуляція називається фонофорезом, а ультразвук сприяє проникненню вітамінних і цінних живильних компонентів косметичного засобу глибоко в шкіру.

Після завершення процедури чищення на шкірні покриви наносять заспокійливі засоби – це може бути спеціальний гель або маска.

Знімають маску через 20 хвилин, а шкіру після неї обробляють лосьйоном і зволожуючим кремом.

В домашніх умовах очищення шкіри можна проводити в тому випадку, якщо у вас вдома є відповідний прилад, який в народі називають «машинка для ультразвукового чищення особи». Основні етапи проведення процедури ті ж, що і в салоні. Спочатку обличчя очищається від забруднень, після чого фахівці рекомендують розпарити шкіру пором над ванною з лікарських трав. Після того як шкіру распарили, потрібно пройтися по ній дрібним скрабом і тільки потім приступати до процедури чищення.

На шкіру в обов'язковому порядку наноситься спеціальний провідниковий гель для поліпшення контакту шкірної поверхні з апаратом, після чого проводяться руху по обличчю, шиї і області декольте. Ультразвуковий апарат, як щітка, очищає всі проблемні ділянки шкіри і покращує її стан. Рухи при роботі з портативним апаратом в домашніх умовах можна проводити тільки по масажних лініях. Після закінчення проведення процедури шкірні покриви обробляють лосьйоном або термальною водою, а потім змащують зволожуючим кремом.

Подальший догляд

Після того, як сеанс очищення шкірних покривів завершено, пори на шкірі можуть залишатися деякий час в розширеному стані. Щоб закрити пори, скористайтесь спиртовим лосьйоном або відваром лікарських трав. Ці кошти не тільки закриють пори, але і допоможуть швидко усунути почервоніння.

Крім того, необхідно кілька разів на день протирати обличчя розчином «Мірамістину» або «Хлоргексидину» з тим, щоб бактерії, що знаходяться на поверхні шкіри, не потрапляли в розширені пори.

Тим, хто планує апаратну ультразвукову чистку обличчя, необхідно знати і враховувати кілька важливих моментів.

 • Після проведення сеансу чищення шкіри ультразвуковими хвилями можна як мінімум 12 годин наносити на обличчя декоративну косметику, тональний крем, автозагар, а також використовувати перманентні барвники для вій і брів.
 • Вкрай небажано протягом 3-5 днів після процедури купатися в хлорованої або морській воді, відвідувати баню, сауну, а також користуватися солярієм.
 • Оброблена ультразвуковим апаратом шкіра потребує інтенсивного зволоження, особливо в перші 10-15 днів після проведення сеансу. У цей період рекомендується на регулярній основі використовувати зволожуючі маски, креми.

Очищення шкіри за допомогою ультразвуку є простою, але ефективною процедурою. Відновлення водно-жирового балансу поверхневого шару епідермісу після цієї маніпуляції відбувається вже приблизно через 5 днів. Даний спосіб догляду за своєю зовнішністю допомагає швидко і безболісно привести зовнішній вигляд у належний стан, що буває дуже важливо напередодні значущих заходів.

Рекомендації

Розмаїття косметичних процедур, пов'язаних з глибоким очищенням шкіри, змушує замислитися про те, який же метод підійде саме для вас. Щоб вирішити це питання, вам потрібно відвідати кабінет косметолога – тільки оцінивши стан вашої шкіри і з'ясувавши наявність протипоказань, досвідчений фахівець зможе підібрати ту процедуру, яка найкраще впорається з покладеним на неї завданням. Відгуки про ту чи іншою процедурою без праці можна знайти на профільних сайтах, де клієнти косметологічних салонів діляться своїми враженнями. Однак необхідно пам'ятати про те, що всі ми різні і кожен організм має свої унікальні особливості. Те, що чудово підійшов для вашої подруги, зовсім не означає, що буде корисно і для вас.

Краще всього не покладатися на чиюсь думку, а довірити своє здоров'я досвідченим фахівцям, які пройшли профільне навчання.

Очищення шкіри за допомогою насадки ультразвукового апарату є найбільш щадним методом. Так, наприклад, вакуумна або механічна чистка вважаються більш травматичні. Вакуумна чистка шкіри проводиться також апаратним методом з використанням спеціальних насадок. Під впливом вакууму насадка витягає секрет сальних залоз з шкірних пір. Однак при стійких і глибоких забрудненнях цей метод буває недостатньо ефективним. Нерідко вакуумний або метод УЗ-чищення поєднують з механічним очищенням, коли вміст шкірних пір видаляється вручну. Поєднання методів дає майже 100% результат очищення, але шкіра після такої комплексної обробки відновлюється значно довше, та й сама процедура механічної чистки може бути болючою.

Докладніше про те, як проводиться ультразвукова чистка обличчя, ви дізнаєтесь із наступного відео.