Який пилою можна спилювати гель-лак і як це зробити?

Красиві і доглянуті ручки завжди привертають увагу протилежної статі, тому багато дівчат використовують для манікюру декоративне покриття на основі гель-лаку. Воно дозволяє надати навіть самим непоказним нігтикам естетичний зовнішній вигляд.

Незважаючи на тривалий термін служби покриття гелю, рано чи пізно настане момент, коли буде потрібно спиляти, щоб нанести новий дизайн.

Коли підходить час корекції гель-лаку, і необхідно зняти старе декоративне покриття з нігтьової пластини, багато початківці нейл-майстри задаються питанням, яку краще використовувати пилку для цих цілей.

Особливості

Пилка являє собою звичний інструмент для здійснення манікюру. Він використовується для того, щоб відшліфувати і відполірувати нігтьову пластину.

Багато нейл-майстра для цих цілей застосовують баф – це виріб володіє прямокутною формою, кожна з граней якого характеризується різної ступенем зернистості.

Баф від пилки відрізняється за ступенем абразивності.

Ступінь абразивності інструментів для спилювання гелевого покриття розраховується гритах, маркування якій в обов'язковому порядку має бути на такому виробі для проведення манікюру. Маленьке число грит свідчить про те, що це груба пилка. Велика кількість, навпаки, говорить про те, що інструмент характеризується м'якістю і застосовується для акуратної роботи і на завершальних етапах манікюру.

В залежності від кількості грит призначення пилки може бути різним:

 • 100-180 грит – застосовується для найбільш грубої обробки в процесі спилювання нарощених нігтів;
 • 180-250 грит – використовується для зміни форми натуральних нігтів;
 • 240-400 грит – за допомогою неї шліфується нігтьова пластинка;
 • 400-900 – призначена для підготовки нігтів до поліруванню;
 • 900-1200 – застосовується для проведення фінішного полірування і додання поверхні дзеркального блиску.

Нейл-майстри рекомендують спилювати гель-лак, скориставшись спеціальною пилою або бафом, абразивність яких варіюється в межах 180-240 грит.

Подібний інструмент дозволить зруйнувати цілісний верхній шар декоративного покриття, підготувавши його до подальшого нанесення засобу для видалення гель-лаку.

Баф досить популярний завдяки своїй універсальності, оскільки в роботі можна використовувати різні сторони такого інструменту в залежності від поточних потреб.

Різновиди

В залежності від матеріалу, з якого був виготовлений такий інструмент, виділяють кілька варіантів пилок.

 1. Паперові. Досвідчені майстри не радять купувати подібну різновид інструменту для спилювання декоративного покриття, оскільки вона відноситься до одноразовим виробам і не підлягає дезінфекції.
 2. Металеві. Ці різновиди характеризуються міцністю і довговічністю. До того ж мають невелику вартість.
 3. Дерев'яні. Володіють ніжною структурою і натуральним походженням. Вони виробляються з дерева фруктових та хвойних порід, які відрізняються високою щільністю. В процесі використання мають лікувальну дію на нігтик. Краще всього купувати подібне виріб для особистого користування, оскільки його не можна продезінфікувати.
 4. Пластикові варіанти. Характеризуються невеликою вартістю й універсальністю. Мають тривалий термін експлуатації і чудово переносять вплив дезінфікуючого засобу.
 5. Скляні і керамічні. Відносяться до крихкого інструменту, тому вимагають до себе дбайливого ставлення. Такий варіант з легкістю можна продезінфікувати.

Залежно від використовуваного матеріалу в якості напилення для пилок існують варіанти інструментів, що дозволяють спиляти гелеве покриття.

 • Металевий абразив. Його необхідно використовувати дуже обережно, оскільки він відноситься до грубого варіантом і може в процесі спилювання декоративного покриття пошкодити нігтьову пластину.
 • Керамічне або скляне напилення. Характеризується незначним ефектом, не надаючи негативного впливу на стан нігтика, коли необхідно спиляти гель-лак.
 • Алмазне напилення. Дозволяє відмінно впоратися зі старим покриттям, видаляючи топовий шар, і не травмує нігтьову пластину. Він не так давно з'явився на ринку, але вже став популярним серед досвідчених нейл-майстрів.

Як видалити?

Процес видалення гелевого покриття виглядає так, як описано нижче.

 • В першу чергу, необхідно пройтися по старому декоративному покриттю пилочкою-шліфувальником. Це дозволить видалити глянсову поверхню і покращити дію спеціального засобу для зняття гель-лаку.
 • Скориставшись мильним розчином (він повинен бути трохи теплим, а його температура повинна бути близькою до кімнатної), потрібно обробити пальчики, після чого вони витираються серветкою. Шкірний покрив, який знаходиться поруч з нігтем, слід змастити товстим шаром крему. Такі прості дії допоможуть захистити ніжну дерму рук від агресивних хімічних речовин, які входять до складу засобу для видалення гель-лаку.
 • Необхідно розташувати на нігтьовій пластині ватний диск або його частина, яку слід підігнати за розміром нігтика, з нанесеним засобом для видалення гелевого покриття. Потім пальчик обертається в заздалегідь приготований шматочок харчової фольги (його розмір відповідає конфетному фантику), також можна надіти спеціальні затискачі.
 • В залежності від складу засобу для видалення гель-лаку тривалість очікування, поки воно почне діяти, варіюється від 10 до 20 хвилин. Щоб прискорити цей процес, можна трохи помасажувати нігтики. Багато майстри рекомендують не чекати так довго, щоб мінімізувати негативний вплив хімічних речовин на нігтик.
 • Після закінчення зазначеного часу ватний диск знімається. Необхідно видалити частинки розм'якшеного покриття, використовуючи апельсинову паличку. Якщо немає можливості дочекатися зазначеного часу, то необхідно скористатися пилкою, щоб обережно спиляти залишився покриття. Потрібно бути гранично обережним, щоб не пошкодити нігтьову пластину.
 • Коли спилювання декоративного покриття завершено, можна приступати до поліруванню нігтьової пластини. Для цих цілей використовується м'яка пилка або баф.
 • В якості завершального етапу необхідно надати ноготку певну форму. Для цього варто взяти звичайну пилку середньої абразивності. Коли процес підпилювання нігтів завершено, можна переходити безпосередньо до самого манікюру, використовуючи апаратний, класичний обрізний або комбінований варіант.

Процес спилювання гель-лаку за допомогою фрези. Досвідчені майстри вважають, що для правильного спилювання манікюру потрібна фреза. Процес спилювання декоративного покриття описаний нижче.

Гелеве покриття повинне бути сухим, адже завдяки цьому можна підпилювати нігті рівномірно, при цьому зменшується ризик зісковзування насадки.

Потрібно визначитися з матеріалом фрези – вона може бути виготовлена з металу або кераміки. В залежності від обраного матеріалу буде змінюватися швидкісний режим обертання фрези. Для керамічної насадки встановлюється швидкість 10-15 тис. оборотів. Металева насадка здійснює спилювання при оборотах більше 20 тис.

Старе покриття починають спилювати, рухаючись із середньої частини нігтика. Рухи повинні бути плавними, спрямованими вниз. Обробляючи верхній ділянку нігтя, потрібно рухатися по його контуру, виробляючи руху насадкою зверху вниз.

Необхідно стежити за тим, щоб рухи були довгими – не потрібно робити короткі спилювання, з силою натискаючи на нігтик. При цьому рухи повинні бути рівномірними, інакше можна пошкодити нігтьову пластину.

У роботі потрібно використовувати середню частину фрези, дотримуючись невеликий нахил. Не варто для спилювання використовувати кінчик насадки.

Нижній ділянку нігтика також потрібно обробити середньою частиною фрези.

Потрібна фреза тільки для зняття декоративного покриття. Щоб спиляти базу, слід скористатися бафом, який зробить нігтьову пластину рівною, видаливши всі нерівності і вади.

Слідуючи простим алгоритмом, можна провести корекцію манікюру швидко і якісно. І ручки знову будуть виглядати доглянуто.

Про те, як правильно зняти гель-лак з використанням бафа, дивіться у відео.