Як оригінально прикрасити весільний коровай?

За традицією наших предків, на весіллі батьки повинні зустрічати молодят перед будинком з короваєм у руках. Коровай уособлює сімейне щастя, родючість. Чим багатше і красивіше коровай - тим більше щастя в сімейному житті буде у молодят. Тому його прикраси надають велике значення.

Традиції

Зазвичай святковий весільний коровай починали випікати в суботу. Для його приготування скликали заміжніх, досвідчених і щасливих у шлюбі, жінок. Вважалося, що через руки таких жінок передається щастя і удача в сімейне життя молодят. Тому до цієї справи не допускали бездітних і розлучених жінок, вдів. Вважали, що в цьому випадку така ж доля може повторитися і у молодят.

Коровай намагалися приготувати великого розміру. Чим більше коровай - тим більше щастя. Для цього всі учасниці процесу випічки приносили з собою частину інгредієнтів пирога. В результаті виходив величезний і красивий продукт.

Деталі прикраси та їх значення:

 • Грона калини – невід'ємний атрибут будь-якого весільного страви. Калина здавна вважається ягодою любові і достатку. Тому на пирозі її буває в достатку. Для приготування такої прикраси необхідно скачати великі кульки і розрізати їх навпіл. Отримані половинки прикріпити до поверхні пирога так, щоб вийшли грона калини.
 • Кіска, розташована по краю короваю, символізує сонце. Воно покликане освітлювати дорогу молодій сім'ї, щоб їх життя було світлим і довгою.
 • Колосся пшениці означають родючість і достаток в сім'ї.
 • Троянди символізують любов. Присутність їх на святковому пирозі чудово доповнить загальну прикраса і зробить продукт більш привабливим.
 • Листя означають молодість. Це найпростіший елемент прикраси.

При приготуванні пирога, в центрі роблять поглиблення для солі. Його прикрашають різними елементами. За традицією, молодята повинні разом відщипнути край короваю, вмочити в сіль і з'їсти. Це буде означати, що вони разом з'їли пуд солі і надалі їх чекає щасливе спільне життя.

Як прикрасити коровай?

Розглянемо покроково приготування кожного елемента прикраси. Матеріал для прикраси – те ж саме тісто, що і для основного пирога.

 • Для приготування трояндочки розкотимо п'ять кіл діаметром близько п'яти сантиметрів. Викладаємо їх один на одного сходинкою. Потім скачуємо їх разом в рулон. Вийде невеликий листковий рулет. Розрізаємо його навпіл. Перевертаємо обидві половини і викладаємо на рівну поверхню. Відгинаємо верхні краї кожного шару. Вийшли дві красиві трояндочки.
 • Щоб виготовити колосся пшениці доведеться змайструвати три складових елемента. Це сам колос, стебла і гілки.
 1. Для виготовлення колоса скачаємо невеликий валик з тіста діаметром один сантиметр. Сплющим один кінець так, щоб вийшов конус. Маленькими ножицями по всій поверхні валика робимо надрізи, щоб вийшли колючки. Потім трохи витягуємо наш валик, взявшись за його кінці. Вийшов колосок пшениці.
 2. Для стебла необхідно розкачати тонкі прутики з тіста. Товщина їх буде залежати від тіста, довжина близько 30 сантиметрів.
 3. Гілки виготовляємо з тонкого тіста, попередньо розкачати його качалкою. Нарізаємо його смужками шириною в один сантиметр. На кінці смужок робимо зріз, щоб вийшов гострий кінець.
 4. З'єднуємо всі елементи разом. Викладаємо стебло на коровай. До верхньої частини кріпимо колосок. По краях стебла кріпимо гілки з двох сторін за напрямом гострим кінцем до колоску. Пшеничний колос готовий.
 • Для приготування листя, ліпимо з тіста ромби різних розмірів. По краях ромба вирізаємо ножем маленькі шматочки тіста. Повинні вийти зубчасті краї. Прикраса готова.
 • Невід'ємний елемент короваю – це голуби. За традицією їх має бути два, так як вони символізують мир та любов. Може здатися, що приготувати голубів непосильне завдання, однак на ділі процес дуже простий. Виготовляємо смужки з тіста довжиною близько трьох сантиметрів і шириною в півсантиметра. На кінцях смужки зав'язуємо вузлики. На одному з них робимо надріз ножем, щоб вийшов дзьоб, а на іншому кілька надрізів, щоб вийшов хвіст. Сплющим трохи основу нашого голуба. Гострим предметом намалюємо на ньому крила. Маленькими ножицями отщипаем пір'я. Голуби готові.
 • Часто замість голубів коровай прикрашають лебедями. Виготовити їх так само просто як і голубів. Розкотимо з тіста два валика довжиною 6 сантиметрів. Необхідно розтягнути кожен з них таким чином, щоб у верхній частині утворився маленький кулька (голова), а внизу – довгастий овал (тіло птиці). Голкою робимо на голові очі і дзьоб. На тілі видавлюємо крила і хвіст.

Правила

Як таких принципів і правил прикраси весільного короваю не існує. Але є деякі традиції, які намагаються дотримуватися при оформленні пирога. Зазвичай в центрі короваю роблять поглиблення і встановлюють сільничку. Щоб її святково прикрасити, використовують такі елементи, як троянди, колосся пшениці.

По краю пирога зазвичай укладають косичку або викладають колосся пшениці у вигляді невеликого снопа. Також можна використовувати всілякі грона ягід.

Решта простір короваю заповнюють всілякими елементами, про які було сказано вище. Останнім часом часто використовують натуральні ягоди, колоски пшениці і різні декоративні прикраси. Це робить пиріг не тільки святковим і гарним, але і оригінальним і неповторним. Однак слід пам'ятати, що всього має бути в міру. Не треба захоплюватися і переборщувати з прикрасами.

Втім, будь-весільний коровай, приготований і прикрашений своїми руками, буде завжди єдиним у своєму роді, адже він буде випечений з душею і любов'ю. І як би ви в підсумку ні прикрасили пиріг, головне, щоб молодята були щасливі разом!

Про те, як спекти весільний коровай своїми руками, дивіться у наступному відео.