Зловила букет нареченої: прикмети і подальші дії

Для родичок і подруг нареченої присутність на заході означає не тільки підтримку головної героїні дійства, але і можливість, нехай і трохи надуману, вийти заміж. Знаменита народна прикмета свідчить: зловила букет нареченої на весіллі – вийдеш заміж наступною, раніше всіх інших присутніх незаміжніх дівчат. Втім, традиція передбачає набагато більш складний алгоритм, але сьогодні далеко не всі знають, що робити з пійманим весільним букетом.

Що робити з квітами?

Традиційно зів'ялий букет просто викидають, але цей має символічне значення – піймавши його, нова володарка розраховує незабаром стати заміжньою жінкою, а тому викидати такий шанс здається неправильним. З цієї причини більшість дівчат воліють зберігати подібний символ як можна довше, а найбільш логічним варіантом бачать дві можливості.

Найбільш очевидний вихід – засушити букет, тоді він буде тривалий час зберігати вигляд, схожий на початковий. Сухі квіти виглядають досить красиво і можуть бути прикрасою інтер'єру, особливо якщо поставити їх в привабливого вигляду вазу. Особливий символізм такого аксесуара для кімнати буде полягати в тому, що він дуже багато значить для своєї власниці, піднімаючи їй настрій одним своїм виглядом. Адже жодна дама готова вірити у таку прикмету, не відмовиться вийти заміж.

Інша поширена ідея подальшого поводження з букетом – набити їм декоративну подушечку. Це рішення вже вимагає певних навичок рукоділля, а у вітчизняній традиції майбутня господиня і так повинна ними володіти, бо зайва можливість потренуватися не завадить – так коханий з більшою ймовірністю оцінить корисні вміння коханої. Швидше за все, підсохлі квіти будуть видавати приємний легкий аромат, який зайвий раз подарує власниці аксесуара гарний настрій і нагадає про приємне подію в найближчому майбутньому.

Слід зауважити, що сучасні наречені нерідко піклуються про своїх подруг, замовляючи відразу два букета, один з яких робиться з штучних квітів. У більшості епізодів за участю нареченої фігурують саме живі квіти, але ось подругам вона кидає штучну копію, оскільки та краще тримається разом, а головне – не в'яне. Такий підхід, звичайно, змушує відмовитися від ідеї з подушкою, але зате можна бути впевненою – такий «улов» ніколи не зів'яне.

Методика засушування

Для дівчини, поймавшему на весіллі букет нареченої, останній є величезною удачею, тому його обов'язково потрібно зберегти в адекватному вигляді як можна довше, щоб він точно дотягнув до планованого урочистості. Хоча сушка кольорів не є чимось по-справжньому складним, не виключена ситуація, коли потенційна наречена, разнервничавшись, неправильно засушит квіти. Тоді вони швидко зіпсуються, що може бути витлумачено як погана прикмета. Щоб такого не сталося, варто ще раз повторити основні принципи сушіння букетів.

  • Для початку складові композиції слід розібрати. Стрічки, якими зазвичай пов'язують квіти, видаляються зовсім, як і листя, пошкоджені в процесі святкування або кидання букета. Власне квіти та гілочки зелені сортують, розкладаючи окремо в залежності від категорії.
  • Замість стрічок для з'єднання засохлих квітів використовують дріт, причому нею обмотують букет не тільки по зовнішньому контуру, але і між окремими екземплярами. Це необхідно з тієї причини, що в процесі сушіння стебла втрачають товщину, а цілі квіти здатні випадати з готової композиції, псуючи її вид.
  • Щоб квіти швидше висохло, їм потрібен тепле і сухе повітря, тоді як в холоді вони просто промерзнуть і зів'януть, а в занадто вологому повітрі можуть згнити. Слід розуміти, що джерелом тепла для сушіння не повинні бути прямі сонячні промені – від них квіти теж швидше пропадуть. В ідеалі букет підвішують униз пелюстками – в такому стані він буде доходити до готовності протягом добрих декількох тижнів.

Втім, певне порушення технології можливо навіть тоді, коли всі умови видаються оптимальними, тому досвідчені люди радять періодично перевіряти стан букета, реагуючи на будь-які прояви псування.

  • Зелень сушать окремо від квітів, оскільки зелені гілочки в процесі сушіння дуже сильно втрачає об'єм і закручуються. Для такого компонента весільного букета найкращим місцем для засушування стануть звичайні книги – зберігати зелень краще по тій же схемі, що і звичайний шкільний гербарій.
  • Як ми вже зрозуміли, окремі компоненти весільного букета сушаться окремо один від одного, але символізм притаманний саме цілісної композиції, тому по завершенні процесу всі елементи знову збираються в цілий букет. З'єднують окремі деталі за допомогою все тієї ж дроту, однак, додатково слід подбати про цілісність аксесуара – хоч він уже й навряд чи почне гнити або в'янути, зате легко може раскрошиться і обсипатися. Щоб цього не сталося, слід окропити букет хоча б лаком для волосся, а оптимальним рішенням стане купівля в будь-якому квітковому магазині спеціального складу для обробки сушених квітів.

Як зробити подушку?

Буває так, що сушити букет або не хочеться, або немає можливості – тоді ароматна подушка залишається єдиним варіантом зберігання спійманих квітів. У певному сенсі цей варіант здається навіть більш простим. Слід зауважити, що для набивання подушки зазвичай використовують не весь букет, а тільки пелюстки квітів, тому або букет повинен бути дуже великим, або готовий аксесуар вийде дуже маленьким і може бути використаний виключно в декоративних цілях.

Відокремлені пелюстки, як правило, видають характерний квітковий аромат, але в тривалій перспективі покладатися лише на сили природи не варто, тому такий матеріал попередньо замочують у ароматичних маслах чи воді. Слід знайти певну межу між занадто нудотним, нав'язливим запахом і ароматом, який практично невловимий. Коли пелюстки будуть добре вымочены і вберуть в себе частину стороннього аромату, їх потрібно ретельно просушити.

Умови в цілому схожі на ті, що застосовуються для сушіння квітів з букета цілком – потрібно сухе і тепле місце, в якому висока температура забезпечувалася б не за рахунок прямого попадання сонячних променів. Як правило, замочені в ароматичних рідинах пелюстки сохнуть не більше двох тижнів.

За цей час слід підготувати наволочки в кількості двох штук. Перша має виключно практичні функції – вона потрібна для того, щоб утримувати пелюстки і не давати їм випасти навіть у раскрошенном вигляді, при цьому матеріал для її виготовлення можна використовувати практично будь-який. Зовнішня наволочка виконує виключно декоративні функції, вона може бути прикрашена вишивкою або бісером, а ось до матеріалу висуваються певні вимоги – він повинен бути гарним і приємним на дотик. Зовнішніх наволочок можна зробити відразу дві – тоді можна буде періодично змінювати їх, постійно зберігаючи гідний вигляд зшитого аксесуара.

Значення ритуалу в сучасному світі

Традиція ловити букет нареченої існує в багатьох європейських країнах, але не завжди вона мала саме такий вигляд, як зараз. Раніше, наприклад, вельми вдалим сувеніром вважалася будь-яка частинка одягу молодят, але цілком логічно, що такий клапоть було простіше відбити у представниці слабкої статі. Існує навіть легенда, яка пояснює, як своє нинішнє значення набув букет: нібито на одній з весіль наречена, яка опинилася перед загрозою залишитися зовсім без одягу з-за наполегливих гостей, спробувала відволікти їх увагу, кинувши в натовп переслідувачів свій букет.

Сьогодні до вбрання нареченого сентиментів не відчуває вже ніхто, так і наречених не чіпають – важливий лише сам букет. Згідно традиції, вдача зловити такий сувенір означає, що очікувати заміжжя доведеться не довше року, але відповідну статистику, природно, ніхто не збирав. В інтернеті можна зустріти абсолютно різні коментарі з цього приводу, і не можна сказати, що явно лідирують критики або прихильники теорії про те, що це дійсно працює.

Потрібно враховувати, що дівчата, які виходять заміж, часто запрошують на весілля своїх подруг-ровесниць, які вже перебувають у відносинах, тому їх швидка весілля не є такою вже рідкістю, а тоді і нестримне прагнення зловити букет не є таким вже містичним підставою для швидкого одруження.

Окремо скажемо, що в сучасному світі багато людей принципово відмовляються вірити в традиції, які виглядають надуманими, тому практично на кожному весіллі знайдеться дівчина, принципово не бажає відчувати свою удачу саме таким способом. Втім, як показує практика, ще ні одна незаміжня пані, навіть з числа скептиків, не була розчарована тим, що зловила подібний сувенір.

Як зловити букет?

Про скептиків ми вже сказали, а є й такі дівчата, які у запрошенні на весілля подруги бачать чи не можливість незабаром вийти заміж. Такі особи основною метою вечора ставлять саме ловлю букетика, і в інтернеті можна знайти спеціальні поради щодо того, як домогтися успіху. Вони, звичайно, не без частки жарти, але їх ми теж наведемо.

  • Ловля квітів, як і гра у волейбол чи баскетбол, вимагає висоти і хорошою стрибучості, тому дівчині, яка бажає стати щасливою власницею букета, варто попередньо тренувати такі навички.
  • Переоцінювати значення спійманого букета все-таки не варто. Інша справа, що на більшості весіль масово присутні не тільки подруги нареченої, але і друзі нареченого, і серед них нерідко є неодружені молоді люди, з якими варто познайомитися – така тактика зазвичай дає більш яскравий ефект, ніж ловля власне букета.
  • Сам по собі спійманий букет весілля, швидше за все, ніяк не наближає, але зате його можна використовувати, щоб дати вже наявного молодій людині чіткий натяк про власні бажання.
  • Жіноче щастя нерідко стає предметом заздрощів навіть з боку близьких подруг, бо, піймавши букет, слід ретельно берегти його від конкуренток.

Про те, що не можна робити з букетом нареченої, дивіться у наступному відео.