Як використовувати матовий топ для гель-лаку?

Матовий топ для гель-лаку – новий варіант покриття нігтів. Сатиновий ефект надає нігтям напівпрозору матовість. Злегка м'який на дотик шар з часом стирається, і нігті стають знову блискучими.

Вельветовий ефект створює на нігтях, візуально і на дотик, оксамитове покриття, яке може злегка бруднитися.

Незважаючи на ці маленькі недоліки, з матовим топом можливо створити цікавий дизайн і вдихнути в старий лак нове життя.

Особливості покриття

Матовий фініш переважно використовувати на темних лаки, так як на світлих тонах результат майже неможливо помітити. Незвично виглядає покриття на нігтях з ефектом «котяче око» або з блискітками.

Щоб досягти бажаного результату, варто дотримуватися деяких правил.

 • Пляшечку з матовим топом не варто трясти перед використанням. Струс флакона призведе до утворення бульбашок. Для однорідної консистенції краще покатати упаковку між долонь.
 • Матовий фініш більш густий і в'язкий, ніж глянцевий. Не варто дуже старатися з нанесенням – засіб не має потрапить на шкіру пальців. Товстий шар може не до кінця пройти полімеризацію в лампі, що позначиться на стійкості покриття.
 • Для рівномірного розподілу на нігтьовій пластині, покритий нігтик варто перевернути і потримати близько хвилини в такому положенні.
 • Матовим топом важко фарбувати у зону кутикули. Внаслідок важкодоступність зони або природної стяжки покриття в процесі сушіння, після полімеризації утворюється глянсова смужка. Щоб приховати цю смужку, топом слід покривати пластину в два заходи. Перший шар фарбується у кутикули звичайною тонкою кистю, а другий широкий шар наноситься на всю поверхню нігтя.
 • Після полімеризації необхідно видалити липкий шар з допомогою обезжиривателя і безворсовою серветки, інакше покриття залишиться глянсовим.
 • Будь-який тип топа повинен зберігатися далеко від сонячних променів.
 • Не варто довго тримати відкриту баночку з фінішем. Топи, як і бази, швидко засихають при довготривалому впливі з киснем.
 • Нанесення фінішу проводиться тільки після повної полімеризації кольорового шару. Інакше при попаданні кольору на кисть топ у флаконі забарвиться і помутніє.

Огляд матових закріплювачів

TNL

Матові фініші від TNL надають нігтям оксамитовий ефект, захищають від відколів, тріщин, збільшують стійкість манікюру. Консистенція фінішу не густа, в'язка. Швидка полімеризація в лампі. Стійкість ефекту середня. Серед продукції покриттів є фініші без липкого шару.

Velvet

Декоративне покриття з ефектом вельвету. Консистенція середньо густа з непрозорим білястим кольором, що полегшує роботу при фарбуванні важких зон. Самовирівнюється. Полімеризацію проходить тільки в UV-лампи протягом 3 хвилин. Для закріплення результату слід обробити поверхню клинсером.

Lianail Academy

Матовий топ з невеликим ухилом до вельветовому типу. Густа консистенція. На нігтях з таким покриттям не видно подряпини, не утворюються подряпини. Антистатичний ефект відштовхує пил. Стійкість манікюру досягає 4 тижнів, з часом покриття не жовтіє і не темніє.

Cosmo Velvet

Топ без липкого шару. Приємна на дотик фактура має «пухнастий» вид. Використовується як часткове або повне декоративне покриття. Перед використанням необхідно ретельно струшувати флакон. На покриття наноситься шар середньої товщини, щоб уникнути розмитості. Не конфліктує з акрилом і біогелем. Самовирівнюється.

Irisk Rubber Matt Top

Каучуковий матовий закріплювач, покращує відтінок покриття без зміни його кольору. Щільна і густа консистенція, рівномірно розподіляється на поверхні нігтя. Не залишає розмитості і смужок, не має липкого шару. Формула з підвищеною стійкістю манікюру.

Kodi Matte Top Coat

Каучуковий топ без липкого шару. Консистенція не густа, ближче до рідкої, що полегшує використання. При полімеризації можливе виникнення прогалин. Матовий ефект слабовиражений, підходить для роботи зі світлими шеллаками.

Bluesky Matte Top

Фініш без липкого шару. Консистенція в міру густа, добре розтікається по нігтьовій пластині. Не утворює сколів, тріщин і розмитості. Стійкість низька. Покриття починає стиратися через кілька днів шкарпетки манікюру.

Akzentz Luxio Matte-on

Матовий топ класу люкс. Низька гіпоалергенність покриття. Консистенція густа, самовирівнюється. Матовий ефект яскраво виражений стійкий. Швидко полімеризується в лампі.

Техніка нанесення

Процес нанесення класичний для всіх типів фінішних покриттів.

Підготовка нігтьової пластини до манікюру.

Обробка зовнішнього рогового шару з допомогою абразивної пилочки.

Видалення кутикули, обробка бічних валиків.

На ніготь наноситься знежирювачах, далі праймер, якщо того вимагає інструкція.

Нанесення обраної бази під гель-лак.

Полімеризація бази в UV або LED лампи.

Нанесення кольорового гель-лаку в один або два шари, в залежності від обраної системи.

Кожен шар покриття проходить полімеризацію в лампі.

Закріплення манікюру матовим фінішем. Гель наноситься зручним способом на кольорове покриття і закріплюється сушкою в лампі протягом декількох хвилин.

Видалення липкого шару, якщо на це є вказівка в інструкції.

Дизайн

Найбільш поширений дизайн на сьогоднішній день — це покриття кількох пальців руки. Нігтики з матовим фінішем можуть розташовуватися один за одним або через кілька пальців.

 • Зворотний місячний френч. Оригінальний дизайн для любителів класики. На темних лаках виглядає цікаво і незвично. Матовим фінішем можна покрити кінчики нігтів, як у французькому манікюрі, або навпаки, офарбивши нігтьове ложе.
 • Матова підкладка. Універсальний спосіб для будь-якого кольорового лаку. Покриття застосовується як самостійний ефект або доповнюється різним дизайном: малюнок з блискіток, візерунок глянсовим лаком, розпис піском.
 • Графіка. Легкий і привабливий дизайн. Прості геометричні форми, тонкі лінії і малюнки звірів. Ця тематика дозволяє розгулятися уяві і ідеям.
 • Ефект крапель. Цікавий дизайн імітує крапельки роси на матовій основі. Легко створити в домашніх умовах. Краплі створюються глянцевим топом або кольоровими гель-лаками.
 • Малюнок стразами і бульбами. Використання цих коштів створює на нігтях урочистий і святковий манікюр. Бульби — це маленькі кульки різних кольорів, які служать декором. Разом зі стразами викладаються різні візерунки і вензелі на всіх або деяких нігтях.

Відгуки

Шанувальниці цікавих текстур відзначають, що матові фініші урізноманітнили нудні будні манікюру. Вельветові і сатинові топи здатні візуально розгладити проблемні кольору лаків. Додати їм насиченості і глибини кольору, приховати прогалини або бульбашки.

Майстри воліють використовувати матові фініші в декорі нігтів. Але неоднорідна консистенція продукту і складність прокраські кутікулярною зони викликає деякі труднощі в роботі.

Покриття не відрізняється хорошою стійкістю, з часом при механічних впливах верхній шар починає стиратися або стає розмитим. Фініші деяких брендів при контакті зі світлими кольоровими гелями швидко жовтіють.

Незважаючи на невеликі недоліки матових топів, дівчата із задоволенням користуються ними. М'яка і «пухнаста» текстура, можливість створення нових оригінальних дизайнів, роблять матові закріплювачі не менш популярними, ніж глянцеві топи.

Способи створення матових нігтів за допомогою гель-лаку в наступному відео.