Манікюрні ножиці: вибір, використання та догляд

Красивий і якісний манікюр – запорука гарного настрою представниць слабкої статі. Кожна жінка хоче мати доглянуті руки без задирок і різних вад. В кожному салоні краси є фахівець, який обов'язково допоможе вирішити всі його проблеми. Для самостійного виконання всіх косметичних процедур у ванній кімнаті будь-якої жінки можна побачити манікюрний набір з різними ножицями та іншими інструментами для догляду за нігтями. Для правильного вибору ножиців жінка обов'язково повинна знати вид процедури, яку буде проводити. Перед покупкою фахівці рекомендують уважно вивчити всі правила вибору манікюрних ножиць, щоб куплений товар не виявився марним.

Що це таке?

Манікюрні ножиці – це спеціальні косметичні засоби для догляду за нігтями і створення красивого манікюру, які можна використовувати не тільки в салонах краси, але і в домашніх умовах. Виробники випускають кілька видів продукції, яка відрізняється зовнішнім виглядом і має різне призначення. У спеціалізованих відділах можна придбати інструменти для манікюру як поштучно, так і цілими наборами, до складу яких входять декілька видів необхідного товару.

Манікюрні набори можуть складатися з різної кількості деталей. Для домашнього користування достатньо мінімального набору манікюрних ножиць, а для здійснення професійної діяльності необхідно придбати набори з більш широким асортиментом ножиць, які дозволяють швидко і якісно зробити всі необхідні маніпуляції з нігтями. Фахівці рекомендують купувати комплекти інструментів і при необхідності здійснювати заміну застарілих частин, широкий асортимент яких можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.

Види ножиць

Сучасні виробники випускають кілька видів ножиць, які мають наступне призначення:

 • для зменшення довжини нігтьової пластини;
 • для вилучень шкіри навколо нігтя.

Універсальні

Ножиці, які мають невелику ширину і підняті кінці, є універсальними.

Вони використовуються як для стрижки слабких і тонких нігтів, так і для видалення кутикули.

Головний недолік інструменту – швидке затупление леза при обрізанні нігтьової пластини і неможливість згодом здійснювати видалення шкіри біля нігтя. Товщина робочого леза становить 0,1 див.

Для підстригання нігтів

Для зменшення довжини нігтів на руках і ногах необхідно придбати ножиці, які мають прямі кінці. Для підстригання нігтів на ногах потрібно вибрати інструменти з товстим лезом.

Для видалення кутикули

Механічне видалення кутикули вимагає наявності спеціального інструменту з закругленими кінцями. Цей інструмент використовують тільки професійні майстри, які можуть одним рухом якісно видалити кутикулу. Не маючи професійних навичок, можна видалити велику кількість шкіри або пошкодити шкірне покриття. Для видалення товстого ороговілого шкірного покриву слід віддавати перевагу інструменту, у якого товщина леза становить більше 0,1 див.

Твизеры і кніпсери

Ножиці-пінцети – це новий інструмент, який дозволяє доглядати за кутикулами. Він складається з двох пластин, у кінці яких знаходиться пінцет. Даний інструмент призначений для ніжних і чутливих шкірних покривів, видалення яких має відбуватися максимально обережно і точно.

Для швидкого коригування тонкої і слабкою нігтьової пластини майстри радять використовувати манікюрні кусачки, які мають пружинне з'єднання і коротке гостре лезо. Даний інструмент допоможе видалити ніготь навіть у важкодоступних місцях.

Твизеры
Кніпсери

Безпечні

Зменшення довжини нігтів у дітей – це складний і небезпечний процес, в ході якого можна заподіяти шкоду дитині і пошкодити шкірне покриття. Педіатри рекомендують використовувати з перших днів життя спеціальні дитячі інструменти, які маю особливу заточку, короткі леза і круглі кінці. Дані ножиці необхідно придбати до народження дитини. Багато немовлята з'являються на світ вже з довгими нігтями, які необхідно обов'язково видалити для попередження виникнення травм у процесі неконтрольованого руху дитячими руками.

Які вибрати?

Набуваючи необхідний інструмент, слід звертати увагу на ціновий діапазон. Ножиці, які мають низьку ціну, не можуть бути якісними і довговічними. Медична сталь – це найкращий матеріал для виготовлення манікюрних інструментів, який дає можливість здійснювати заточку інструментів і обробляти їх спеціальними агресивними дезінфікуючими препаратами. Нікель і цинк – це більш дешеві варіанти сировини для манікюрних інструментів, які мають короткий термін експлуатації і схильні до корозії. Ножиці для видалення кутикули повинні мати тонке лезо, вигнуті і закруглені кінці, що дозволить легко і швидко прибрати нігтьову плівку, а для зрізання валиків необхідно використовувати інструменти з широкою поверхнею різальної.

Головною особливістю прямих ножиць для педикюру є щільна і міцна структура, що дає можливість швидко видалити жорсткий ніготь на пальцях ніг. Закруглені леза звичайних ножиць запобігають виникненню механічних ушкоджень. Для використання в домашніх умовах немає необхідності купувати дорогі інструменти, а потім витрачати кошти на їх заточування. Консультанти спеціалізованих магазинів рекомендують купувати дешеві види ножиць і після певного періоду часу їх викидати. Для надання косметологічних послуг варто звернути увагу на якісні та професійні набори, які мають тривалий термін експлуатації і можливість усунення різних дефектів.

Ознаками якісного інструменту є наступні:

 • пружна поверхня леза, яка при механічному впливі не згинається;
 • зручність при використанні;
 • відсутність відстані між тонкими лезами;
 • якісна заточка;
 • плавні і рівномірні руху ріжучих частин.

Важливо! Пластикова рука – це ознака недовговічності.

Вибираючи необхідний інструмент, необхідно віддавати перевагу товарам, виготовлених відомими виробниками, які вже багато років працюють у даному напрямку.

Якщо нігтьова пластина дуже тонка і відбувається її регулярне розшарування, фахівці рекомендують застосовувати манікюрні кніпсери, які дозволяють одним рухом зрізати ніготь по всій його довжині.

Виробники

Випуском даної продукції займаються багато світові виробники, а якість їх виробів знаходиться на високому рівні.

Zinger і Pigeon

Компанія Zinger – це американський виробник, який займає лідируючі позиції в рейтингу продажів даної групи товарів вже багато десятків років. Виробництво інструментів відбувається тільки на сучасному обладнанні фахівцями високого рівня. Кожен випущений товар має свої індивідуальні особливості і унікальні властивості. Застосування спеціального методу кування не дає ножиць швидко тупіти. Першу заточку потрібно проводити не раніше, ніж через 5 років використання інструменту.

Ножиці для новонароджених марки Pigeon користуються попитом у всіх країнах світу. Дана група товарів має величезну кількість переваг – безпека, екологічність, простата застосування та доступна ціна. Ножиці можна застосовувати навіть для новонароджених малюків. Наявність захисного ковпачка запобігти виникнення травматичної ситуації при несподіваному попаданні засобу в руки дитини. Відмінна якість матеріалу і високий рівень заточування дають можливість швидко і якісно видалити дитячі нігті.

Zinger
Pigeon

Silver Star і «Сталекс»

Silver Star – це відомий виробник інструментів для манікюру і педикюру, продукція якого має велику кількість нагород, дипломів і сертифікатів якості. Інструменти цієї торгової марки мають невеликий розмір, надійну структуру, загартування, високі декоративні параметри і доступну ціну.

Одним з кращих виробників манікюрних інструментів в Європі є компанія «Сталекс», товари якої набувають не тільки для будинку, але і для елітних салонів краси. Перевагами продукції є надійність, міцність, тривалий період експлуатації та широкий ціновий діапазон. Великий асортимент дозволяє вибрати необхідний інструмент для виконання різних процедур. Для виготовлення ножиць використовують хірургічну сталь, яку заточують вручну і обробляють вакуумом. Довга поверхню леза дозволяє виконати всі види запланованих робіт.

Silver Star
"Сталекс"

Solingen і Yoko

Ножиці даного німецького бренду відрізняються високою якістю і довговічністю. Багато професійні майстри віддають перевагу саме цієї торгової марки. Широкий асортимент дає можливість не тільки початківцям, але й досвідченим співробітникам елітних салонів краси вибрати необхідний інструмент для роботи.

Японські товари фірми Yoko – це довговічна і надійна продукція, для виробництва якої використовують ручну працю, сучасне обладнання та інноваційні технології. Манікюрні інструменти виготовляють з високолегованої сталі, яка проходить загартовування особливим способом і обробляється кілька разів. Фахівці компанії проводять ретельну перевірку кожного інструмента перед поставкою його в торгові точки. Широкий асортимент товарів дозволяє кожному покупцеві вибрати необхідний інструмент за прийнятною ціною.

Solingen
Yoko

Як користуватися?

Техніка використання даних інструментів не викличе утруднень навіть у початківців майстрів, але для виконання ідеального механічного манікюру необхідно знати такі секрети:

 • захоплення кінчиком нігтя робочого інструменту – дана процедура дозволить зробити лінію зрізу плавною і гладкою;
 • обов'язкове розм'якшення шкіри перед видаленням кутикули в теплій воді з додаванням морської солі;
 • зняття шкіри кутикули шляхом акуратного стягування тонкої оболонки.

Дуже важливо після кожної процедури з видалення нігтів або кутикули необхідно обробити інструменти спеціальним дезінфікуючим розчином, щоб запобігти зараженню різними небезпечними захворюваннями. Дана процедура є обов'язковою для всіх салонів краси.

Як наточити в домашніх умовах?

Головний ознака тупого леза – наявність на його поверхні плям більше 0,1 див. Фахівці виділяють і інші ознаки, поява які говорить про необхідність проводити загострювання інструменту:

 • тьмяна робоча поверхня;
 • зміна структури і щільності сталі;
 • низька якість виконання робіт;
 • наявність сколів і нерівностей на поверхні леза.

Для виконання якісного манікюру леза всіх інструментів повинні бути завжди гострими. Для здійснення професійної заточування необхідно звернутися до фахівців, які мають не тільки досвід виконання робіт, але і спеціальне обладнання. Не рекомендується заточувати леза ножиць електричної точилкою, яка може пошкодити інструмент.

Професійні майстри використовують спеціальні абразивні бруски та алмазний камінь. У разі неможливості віддати інструменту досвідченому фахівцеві слід використовувати такі домашні пристрої:

 • папір наждачний;
 • харчова алюмінієва фольга;
 • камінь для заточування;
 • швейна голка;
 • скляні ємності;
 • круг алмазний.

Найпростіший і доступний матеріал для заточування – звичайна наждачка або алюмінієва фольга, яку необхідно скласти два рази і різати її робочим інструментом, намагаючись використовувати всю поверхню леза. Після закінчення даних маніпуляцій слід обов'язково зняти вологою ганчіркою металеву стружку. Перед використанням точильного каменю необхідно розкрутити інструмент. Починати роботу слід з великого абразиву і плавно переходити до дрібного. Для точного визначення кількості необхідних рухів фахівці рекомендують покрити поверхню леза каскою фломастера. Коли кольоровий шар повністю буде видалений, варто закачувати виконання робіт. Роблячи плавні рухи ножиць по поверхні голки, можна легко і просто наточити інструмент за короткий проміжок часу. За таким же принципом можна використовувати і шийку будь скляній ємності.

Догляд за ножицями

  Манікюрні ножиці, як і будь-який інший інструмент, вимагають правильного догляду. Комплекс простих правил дасть змогу значно продовжити термін служби даного товару. Серед основних рекомендацій варто виділити наступні:

  • проведення регулярної заточування;
  • видалення залишків шкіри і нігтів за допомогою води;
  • обробка дезинфікуючими засобами;
  • регулярна мастило спеціальним машинним маслом;
  • регулярне змазування з'єднувального гвинта;

  Після обробки ножиць спеціальними засобами потрібна ретельна сушка.

  Для зберігання ножиць можна використовувати як звичайні косметички, так і спеціальні манікюрні або футляри. Для попередження деформації у випадку падіння косметички необхідно надійно зафіксувати в ній кожен інструмент. Зробити якісний манікюр за невеликий проміжок часу можна і вдома. Для даної процедури знадобиться лише бажання та необхідний набір інструментів. Перед походом у магазин необхідно уважно вивчити правила вибору якісного товару і марки відомі торгових брендів. Молодим фахівцям варто враховувати, що термін експлуатації ножиць впливає не тільки вид сталі і технологія виробництва, але і спосіб догляду за інструментами протягом усього періоду експлуатації. Дотримання простих і доступних правил по догляду за манікюрними приладами дасть можливість значно заощадити сімейний бюджет на придбання нових товарів.

  Як правильно вибрати манікюрні ножиці, дивіться у відео нижче.