Жовта розмітка зигзаг біля автобусної зупинки: чи можна там зупинитися — важливі моменти

У даній статті ми розглянемо, можна зупинятися в зоні жовтої розмітки зигзага біля автобусної зупинки.

Не так давно на вулицях нашої країни стали з'являтися яскраві зигзагоподібні смужки, які розташовуються біля автобусних зупинок. До речі, назва у них відповідне місцем, але ось наші жителі з-за яскравою і своєрідною форми іменували цю розмітку «зигзагом». Щоб обійти неприємності і не порушувати закон, пропонуємо вам з'ясувати питання про зупинення на цій зоні з розміткою жовтого зигзага біля автобусної зупинки.

Можна зупиняти легковий автомобіль в зоні жовтої розмітки зигзаг: важливі нюанси

Жовту розмітку зигзаг видно здалеку і переплутати його неможливо з іншими позначеннями. Щоб зрозуміти її призначення, достатньо встановити паралель з її розташуванням – це межа зупинки. Тому розмітка під номером 1.17, як її правильно називати, допускає зупинку всіх маршрутних ТС.

 • Тобто, паркуватися на розмітці зигзаг можуть тільки водії автобусів, маршрутів та легкових таксі, що обладнані за Гостом, а також трамваї і тролейбуси. Тому основна її розташування – це окраїна дороги. Але часом таку розмітку можна побачити і по центру траси, якщо є посадочне місце.
Жовтий зигзаг по центру позначає зупинку трамвая
 • Але нерідко водії легкових автомобілів можуть спокійно залишити свою машину припаркованої на місці для автобуса, виправдовуючись тим, що уряд так і не вжив заходів для вирішення проблеми з паркувальними місцями. По факту це справжнісіньке порушення правил дорожнього руху.
 • Ніхто не заперечує, що й справді у багатьох містах існує реальна проблема нестачі паркувальних місць. Однак її не виправити, якщо самовільно паркуватися, де тільки захочеться. Подібне порушення правил карається штрафом.
 • В Правилах Дорожнього Руху чітко зазначено, що паркуватися легковим машинам і висаджувати з неї людей на громадських зупинках суворо заборонено!
 • Це обмеження також поширюється на 15 м від і до зигзагоподібної розмітки біля автобусної паркування. Загальноміські зупинки позначені попереджувальним знаком, що вказує на конкретну автобусну і тролейбусну (5.16) або трамвайну (5.17) зупинку, і дорожньою розміткою. Саме від них і відраховується метраж.

Важливо: У цій зигзагоподібної зоні біля автобусної зупинки також категорично заборонено здавати задом або розвертатися. Більше того, вам можуть виписати штраф, навіть якщо ви заїхали під час розвороту тільки одним колесом. Також водії повинні пропускати і поступатися місцем водіям маршрутів ТЗ, які стартують з жовтої зони.

В цій зоні можуть зупинятися лише водії маршрутів МС

В якій ситуації дозволено припаркуватися на жовтій розмітці зигзаг?

 • Виходячи з пункту 12.4 ПДР існують винятки, що дозволяють паркуватися водіям легкових машин на автобусній парковці, якщо:
  • посадка або висадка пасажирів тривати не більше 5 хвилин;
  • навантаження або розвантаження будь-яких вантажів не більше 10 хвилин.
 • Також до виключення з правил слід віднести екстрену зупинку легкового автомобіля, яка була викликана поломкою машини і могла призвести до дорожньої аварії. У такій ситуації водій повинен якомога швидше усунути поломку і забезпечити навколо себе острівець безпеки.

Яке передбачено грошове стягнення за парковку в зоні розмітки жовтого зигзага?

Водія легкової машини, який порушив правила дорожнього руху і навмисно припаркував свій автомобіль на зупинці для автобусів і маршрутного таксі передбачено фінансове стягнення:

 • парковка легкової машини без створення аварійної ситуації – 1 тис. рублів;
 • якщо автомобіль заважає посадці пасажирів або нормальному руху маршрутів, то штраф збільшується до 2 тис. рублів. Також допускається евакуація машини;
 • парковка легкової машини у великих містах, особливо в столиці, обійдеться водіям у 3 тис. рублів.
За зупинку в недозволеному місці вважає штраф від 1000 до 3000 рублів

В яких випадках не покладений штраф за зупинку в зоні розмітки зигзаг?

Машина – складна і дуже непроста техніка, яка може вийти з ладу в самий невідповідний час. Водій не завжди вирішує, де і в який момент йому зупинитися. Законодавством передбачені винятки, які дозволяють на час припаркуватися на автобусній зупинці.

Це випадки:

 1. поломки рульової або гальмівної системи;
 2. припинення роботи фар;
 3. проблеми з роботою склоочисників в разі поганої погоди.

Такі ситуації не вважаються правопорушенням, і штраф за них не передбачений.

Якщо ви не хочете оплачувати чималенький штраф, а потім ще й забирати свій автомобіль зі штрафстоянки, краще не паркуватися на автобусній зупинці навіть на кілька хвилин. Не варто заважати пасажирам і водіям маршруток, адже це може створити аварійну ситуацію на дорозі. Навіть якщо вам необхідно терміново висадити пасажирів або забрати когось, краще проїхати трохи далі і зробити це не в зоні розмітки зигзаг. У будь-якому випадку, не трапиться нічого жахливого, якщо ви проїдете кілька зайвих метрів.

Відео: Можна зупинятися в зоні жовтої розмітки зигзаг?