М'який знак у середині і кінці числівників: правопис, правило, приклади. Слово П'ЯТНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ: з м'яким знаком чи ні?

У даній статті ми поговоримо про те, як правильно вживати м'який знак у числівників, а коли він не потрібен.

Написання числівників є дуже важливим питанням у шкільній програмі. Нерідко школярі, та й самі дорослі роблять в них помилки. Це стосується вживання м'якого знака. Щоб помилок було менше або зовсім не було, ми вирішили розібрати це питання і розповісти, як правильно вживається м'який знак.

М'який знак у числівників — як і в яких випадках він вживається?

М'який знак у числівників

Числа від п'яти до десяти закінчуються м'яким знаком завжди. Крім того, він використовується в кінці кожного числа, що закінчується на «дцять».

Якщо вимовити інші числівники, то відразу стане зрозуміло, що у них в кінці дана літера не використовується. Нерідко при написанні робляться помилки в плані написання «ь». Наприклад, п'ятнадцять тисяч. Правильно слово пишеться без м'якого знака, так як в кінці стоїть шипящая буква і пом'якшувати її не потрібно.

Якщо числівник складне, то у нього м'який знак може бути використаний в середині, приміром, сімсот, вісімсот, дев'ятсот.

Якщо числівник вказує на порядковий номер, то в ньому також може вживатися в середині м'який знак — сьомий. До збірним це правило також застосовується, наприклад, восьмеро.

Іноді саме числівник у початковій формі пишеться без м'якого знака, але при відмінюванні раптом він з'являється. Це відноситься до кількісних числівників — чотири-чотирма.

Нерідко діти плутаються в правилах написання і пишуть м'які знаки у простих числівників. Щоб такого не було, то слід запам'ятати просте правило, що в таких слів м'який знак може бути тільки в кінці і не у всіх.

Ще часто м'який знак пропускається. Наприклад, замість «сімдесят» пишуть «сімдесят». Перевірити правильність написання слова можна, якщо поділити його. У нашому випадку вийде «сім-сот».

Відео: «Ь» В ЧИСЛІВНИКІВ