М'який знак після шиплячих на кінці іменників, прислівників, дієслів, прикметників: правопис, правило, приклади. Хмар, зустрічей, товариш: з м'яким знаком чи ні?

У даній статті ми розберемося, як правильно вживати м'який знак після шиплячих літер з різними частинами мови.

За допомогою м'якого знака не позначається м'якість шиплячих наприкінці різних частин мови, так як вони самі по собі або тверді або м'які. Навіть якщо поставити його, від цього букви все одно не стануть м'якше. Як правило, ставиться знак " за правилами граматики і його написання слід запам'ятати.

Наприклад, якщо ми подивимося на слово «тиша», то тут літера означатиме, що це слово вжито в жіночому роді. У слові «берегти» м'яким знаком позначається незмінна форма дієслова, тобто інфінітив.

М'який знак після шиплячих на кінці іменників, прислівників, дієслів, прикметників: правопис, правило

М'який знак після шиплячих

Написання м'якого знака завжди викликає питання, і школярі, і дорослі роблять багато помилок при написанні слів. Насправді, запам'ятати написання цієї літери не дуже складно. Вона вживається в наступних ситуаціях:

  • В іменниках жіночого роду. При цьому вони не повинні бути у множині, а падіж повинен бути именительным: воша, дочка, моль, сіль
  • Дієслова можуть вживатися з м'яким знаком незалежно від їх форми і при цьому він збережеться перед «ся» і «ті»: гнати-гнатися, тримати-триматися, образити-образитися
  • У прислівниках, що закінчуються на «ш» або «ч»навскач, навідліг. Винятком є тільки навстіж

Хмар, зустрічей, товариш: з м'яким знаком чи ні

Розглянуті слова відрізняються тим, що їх часто пишуть з помилками, зокрема, пишуть на самому кінці м'який знак. Насправді цього робити не треба, тому що «хмар», «зустрічей», «товариш» стоять в чоловічому роді, а для них «Ь» в кінці не потрібно.

Відео: «Ь» після шиплячих на кінці слів