Чому мене не цінують: причини. Як зробити так, щоб вас почали цінувати і поважати? Як зрозуміти, що ви намагаєтеся догодити всім: ознаки

У даній статті ми поговоримо, чому так відбувається, що вас не цінують і що з цим робити.

Деякі люди намагаються бути хорошими для всіх і роблять так, як треба іншим. Безумовно, вони самі вважають себе добрими і гідними поваги, але от тільки інші цього не помічають і не цінують. Чому ж так відбувається і як з цим боротися? Давайте дізнаємося.

Чому мене не цінують і ні в що не ставить: причини

Чому мене ні в що не ставлять?

Часом буває, що начебто зі шкіри геть лізеш, а вас не цінують і навіть не помічає, що ви робите добре. Але зате вам варто проявити характер, то це одразу бачать усі. Що ж сталося, адже ви такий хороший, і всі повинні це бачити. А вся справа в тому, що ви самі до цього доводьте, хоча можете і не розуміти цього. Так у чому ж справа?

 • Ви не відчуваєте, коли починається «наїзд»

Це обумовлено тим, що в дитинстві вас не цінували, недостатньо поважали і з часом це не надто змінилося. Для вас така ситуація не виходить за рамки звичної, але це не так, і згодом стає дуже пізно. Ваша друга половина постійно злиться, втомлена або уїдлива? А ще вона вас не цінує і їй постійно щось не подобається? Це не ви винні, а просто вам попався такий чоловік. Однак, якщо ви все ще не розійшлися, то межі вже подолані вами.

 • Ви занадто швидко прощаєте

Якщо вас образили або проявили неповагу, то в думках крутиться, що це було не спеціально і ви відразу ж прощаєте кривдника. Цього робити не можна ні в якому разі. Потрібно вміти постояти за себе, так що вчіться захищатися.

 • Ви свято вірите, що люблячі люди не ображають

Ви дивитеся на світ так, ніби він добрий і відкритий, і вам навіть такі думки не приходять, що кохана людина може образити, не цінувати вас. Ось тільки такий світогляд перетворює життя в справжнє пекло. Адже той, кого любиш, ображає часом сильніше інших. Не забувайте, що якщо хтось вас любить, то не обов'язково він буде до вас ставитися. Така реальність і треба навчитися її приймати, щоб потім не було дуже боляче.

 • Ви намагаєтеся довести всім, що не безнадійні
Ви намагаєтеся щось довести
 • Ви принижуєте гідність заради відносин

Кожен хоче, щоб його любили і це цілком нормально. Ось тільки не треба ставати жертвою і у всьому потурати людині, аби тільки не залишатися на самоті. Якщо людина веде себе байдуже по відношенню до вас, не цінує вас, то значить ви йому не потрібні, так навіщо ж принижуватися. Краще знайдіть того, хто вас справді оцінить.

 • Ви сліпо вірите, що вас не хочуть образити

Навіть приємні зовні люди можуть скористатися вами у будь-який момент. Адже ви самі дозволяєте це робити. Не будьте наївними і не дозволяйте себе використовувати. Як правило, люди, які швидко здають свої позиції, не цінуються і тому ніхто не боїться зробити їм щось погане, адже відповідної реакції не послідує.

 • Ви боїтеся когось образити, навіть якщо вам самим зробили зло

Ви не звикли говорити про те, що вам не подобається і віддаєте перевагу стерпіти образу. Але ось інакше ви нічого не зробите, тому що боїтеся поранити його почуття. А про себе ви подумали? Може бути пора це виправити? Напевно пора братися за себе і робити так, щоб вас почали цінувати.

 • Ви вважаєте, що в інших схожі з вашими погляди
 • Так, ви намагаєтеся захистити кожного, любити і допомагати. І ви щиро вважаєте, що інші намагаються зробити те ж саме. Але не варто забувати, що у нашому світі повно егоїстичних, хитрих і зіпсований людей і не факт, що ваш знайомий мислить як ви, цінує вас.

  • Ви эмпатичны, причому до інших

  Про себе ви навіть не думаєте. Якщо вас образили, то незручність ви будете відчувати за кривдника. Тобто, ви покладаєте на себе відповідальність за чужі почуття і більше думаєте про тих, хто вас поранив.

  • Вам потрібна оцінка
  Ви шукаєте схвалення

  Ви завжди чекаєте, що вас будуть хвалити навіть за самі дрібниці. І якщо цього не відбувається, то вам здається, що вас не цінують. Ви очікуєте, що кривдник визнає свою неправоту і почне шкодувати про скоєне. Повірте, так буде не завжди і справді є люди, які не дбають про інших або вважають себе правими. Та й що вже говорити, за будь-яку дрібницю хвалити теж ніхто не стане і це нормально.

  • Коли вас образили, то ви шкодуєте іншого

  Якщо ви посварилися з подругою, то починаєте її жаліти. Та й взагалі, коли ви охололи, то почали вважати себе винуватою і шукати способи примирення. Це неправильна позиція. Подумайте про свої почуття. Можливо, подруга дійсно неправа, не цінує вас, так навіщо бігти відразу миритися?

  • Ви не знаєте, що таке повага

  Ви впевнені, що повага обов'язково потрібно заслужити і активно намагаєтеся це зробити. Тобто, у вас навіть немає таких думок, що повага дається просто так.

  • Ви ніколи не думаєте, що ви маєте рацію

  Якщо вас ображають, то у вас навіть думки не виникне, що ви можете виявитися праві. Ви будете звинувачувати себе в події і шукати причини в собі.

  • Ви притягуєте владних людей

  До вас так і тягнуться егоїсти і нарциси, тому що ви завжди берете позицію жертви. Вам так зручніше, а інші цим користуються.

  • Ви не здатні приймати рішення

  Ви намагаєтеся шукати компроміси. Ви безпорадні в прийнятті рішень.

  • Вам незручно бути на рівних

  Вам постійно потрібно щось віддавати людям, щоб довести, що ви дійсно чогось варті.

  • Ви не будуєте кордону
  Відсутність кордонів

  Тут причини бувають різні. Ви боїтеся ускладнень. Ви намагаєтеся догоджати іншим людям і самі навіть не розумієте чого хочете. При цьому, коли порушуються ваші кордону, не цінують вас, вам дуже неприємно, але нічого не можете вдіяти, адже тоді людина може образитися.

  • Ви відчуваєте провину, коли не можете віддати всі

  Тобто, ви завжди намагаєтеся викладатися максимально і турбуєтеся, якщо у вас не виходить віддати все, що можна.

  • Ви боїтеся залишатися на самоті

  Ви вважаєте, що краще будувати стосунки з іншими, ніж шукати гармонію з собою. Вам страшно залишитися без любові. Але, коли ви перестанете дозволяти іншим керувати вашими емоціями, то станете спокійніше.

  Як зробити так, щоб мене почали цінувати і поважати?

  Багато хто намагається поступитися, щоб тільки не викликати гнів і смуток. Вони готові поступитися власними інтересами, щоб зробити іншого щасливим, а потім стикаються з тим, що немає ніякої подяки. Як же з цим боротися? Як перестати приносити себе в жертву і змусити інших себе цінувати?

  • Вас не цінують — проведіть аналіз
  Аналізуйте ситуацію

  Якщо ви один з тих, хто старається для інших, то запишіть на аркуші паперу 5 випадків, коли вам довелося комусь догодити і забути про свої інтереси. Потім напишіть, як ви могли б надійти, якщо б поставили свої бажання трішки вище чужих. Крім того, пропишіть, що станеться, якщо ви відмовите в допомозі або похід в яке-небудь місце або на вечірку.

  Тепер вивчіть всю отриману інформацію і подивіться, чи так все сумно. Визначтеся, чи виявиться катастрофічним той чи інший результат. Дійсно страшно, якщо раптом ваша реакція комусь не сподобається або ви не станете більше спілкуватися з цією людиною.

  • Вас не цінують — почніть діяти

  Зрозумійте, що всі забобони тільки в голові і з ними потрібно боротися. Просто звільніть себе від них і трохи відступивши від упереджень. Погляньте на реакцію інших людей. Як вони приймуть те, що тепер ви можете висловити свою власну позицію? Може бути вони вже давно звикли, що ви усі погоджуєтесь і навіть не думають отримати іншу відповідь.

  Варто подумати і про те, чи варто взагалі спілкуватися з людиною, якій взагалі немає справи до ваших інтересів і йому важливіше власні.

  • Вас не цінують — визначте для себе норми поведінки

  Тут важливо розібратися, які межі ви виставили для себе та інших. Подумайте, яка поведінка вважається для вас нормальним, а який — ні. Не варто ставитися терпляче до нетерплячим або робити вигляд, що ненормальне поведінка — це норма.

  Знову ж таки, на основі вищенаведених ситуацій визначте, що ви відчуваєте, коли вас не поважають і навпаки. Чітко визначте для себе, яка поведінка для вас нормальне, а яке — ні. Крім того, подумайте про нові кордони, які визначають допустимий межа.

  • Вас не цінують — визначити джерело проблеми
  Визначте джерело проблеми

  Нерідко люди, які шукають схвалення інших, самі є вихідцями з таких соціальних умов, де їхня думка нічого не означало і його ніколи не брали в розрахунок.

  Від вас завжди чекали, що ви самі зрозумієте, що потрібен іншим і будете під них підлаштовуватися? Ви думаєте, що єдиний спосіб домогтися схвалення — це виконувати чужі бажання? Якщо хоча б на одне запитання ви даєте ствердну відповідь, то ви повинні зрозуміти, що слабохарактерних людей люблять далеко не всі.

  Коли люди розуміють, який перед ними людина, то вони хоча б раз да ним скористаються. Як говориться — гріх утриматися. Якщо завжди ховатися за чужими очікуваннями і планами, то особистий потенціал та індивідуальність можна поховати.

  • Вас не цінують — вирішуйте самі кому допомагати, а кому ні

  Не варто вибудовувати свою самооцінку тільки на те, що ви робите для інших. Безумовно, взаємодопомога важлива, але тільки не для того, щоб догодити. Намагайтеся самостійно приймати рішення, чи варто допомагати людині.

  Запам'ятайте, що найчастіше люди цінують щирі вчинки, а не такі, які зроблені на страху або в почутті провини. Ніколи про це не забувайте, тому що якщо ви просто намагаєтеся догодити, то ваш вчинок явно не відрізняється щирістю. Та й вам самим навряд чи хочеться допомагати так неприродно. Не варто рятувати інших, якщо це суперечить вашим інтересам. Адже ви не можете бути хорошим абсолютно для всіх.

  • Вас не цінують — навчитеся говорити «ні»
  Навчіться говорити "ні"

  Ще одна ситуація. Якщо вас подружка кличе на вечірку, але там буде неприємна вам людина, то не треба переступати через себе і йти. Краще посилайтесь на невідкладні справи, втому і так далі.

  Не треба придумувати супер складні аргументи. Просто відмовте людині і подивіться на його реакцію. Як правило, ви самі побачите, що ніхто на вас не образився і ви не посварилися. Якщо ж станеться зворотне, значить люди вас дійсно не цінують і власне «Я» для них на першому місці.

  • Вас не цінують — озвучуйте свої бажання

  Наприклад, якщо вас покликали в кіно подивитися новий фільм, а вам жанр не подобається, то скажіть про це і не мовчіть. Нагадайте своїм близьким, що у вас теж є власний смак. Якщо ви скажете про своїй думці, то не станете у їх очах егоїстом.

  Не треба боятися про щось просити. Якщо ви думаєте, що вас не цінують і нічого для вас не роблять, то ви, напевно, замовчуєте свої бажання. Не варто змушувати людей думати, що ви хочете. Просто скажіть про це і спостерігайте за розвитком подій.

  • Вас не цінують — робіть щось для себе

  Зробіть те, що раніше для вас було забороненим і подивіться на реакцію інших. Поміняйте свій зовнішній вигляд або сходіть в незвичайне місце відпочинку. Робіть все, що захочете і навіть не заморачивайтесь над чужою думкою. Не треба робити тільки те, що від вас очікують.

  У вас напевно є в запасі стільки ідей, які втілити заважає як раз-таки на думку інших. Звичайно, ігнорувати зовсім його не варто, але і робити з нього визначальний фактор — теж.

  • Вас не цінують — не можна бути «ганчіркою»
  Перестаньте бути ганчіркою

  Це зовсім неприйнятно. Поважайте себе, тільки не стаєте егоїстом. Вам достатньо стати впевненішим в собі і зрозуміти, що якщо вам щось не подобається, то і робити цього не варто. Прислухайтеся до близьких, але всі рішення приймайте самостійно.

  Іноді буває, що потреби інших можуть вийти на перше місце. В такому випадку, якщо ваші інтереси конфліктують, то правильніше буде знайти компроміс або взаємовигідне рішення.

  Як зрозуміти, що ви намагаєтеся догодити іншим, що вас не цінують: ознаки

  Є кілька явних ознак, які показують, що ви намагаєтеся подобатися всім:

  • Ви злитеся без причини чи проявляєте пасивність
  • Ви нечасто буваєте задоволені ситуацією
  • Ви намагаєтеся придушити або пригнічують вас
  • Ви завжди кудись поспішаєте без причини

  Знову ж таки, якщо ви не зможете догодити всім, то нічого страшного не станеться. Без друзів ви точно не залишитеся. А якщо ваш друг не став спілкуватися з вами, коли ви стали висловлювати свою думку, то й не потрібен вам такий друг. Хоча, не варто «рубати з плеча» і «закривати всі двері», можливо, він ще одумається.

  Що буде, коли ви змінитеся і перестанете догоджати всім?

  Нове «Я»

  Часто іншим буває важко звикнути до змін і тому не треба відноситися до ним надто суворо. Просто будьте м'якше і не вибачайтеся за свої дії, тому що ви не робите нічого поганого.

  Буває й таке, що люди не приймають зміни і не можуть навчитися цінувати вашу думку. Вони вже звикли до цього. Не треба виправдовуватися перед ними. Зазвичай вони розпорошуються, але весь негатив спрямований на них самих. Вони також, як і ви, можуть пригнічувати свої бажання заради інших і вважають, що так і повинно бути. Чого вимагають від вас. Поступово вони впораються з вашої зміною, а вас слід заспокоїти їх і бути терпиміше.

  Іноді деякі дії погано впливають на відносини на роботі. Так, щоб не вступити в конфлікт або розбирання, слід придумувати кожну свою дію. Наприклад, якщо ви будете відмовляти начальнику, то вас просто звільнять. В такому випадку можна і догодити йому, навіть якщо вам не подобається. Зрештою, це ваша робота. Ще не міняйте зовнішність занадто сильно, особливо, якщо ви вирішили піти в банк за кредитом.

  Те, що ви вирішили змінитися, звичайно, добре, але тільки не варто звинувачувати інших у такому рішенні. Саме ви захотіли змінитися і не під чиїмось тиском, а особисто самі.

  Щоб розібратися у власних бажаннях, потрібно не один день. Важлива і практика. Наприклад, якщо чоловік запропонував замовити гамбургери до обіду, а ви не хочете, то подумайте, що ви хочете з'їсти самі і запропонуйте це замовити. Не думайте, що ваша пропозиція буде недоречним, ви спробуйте озвучити його.

  Зрештою, ви повинні засвоїти, що в гонитві за визнанням кожного, можна нарватися на маніпуляції. Тому вам терміново треба позбавлятися від бажання сподобатися всім і тоді ніхто не зможе керувати вами.

  Відео: Чому тебе не цінують? | Ярослав Самойлов