Як стати відмінником: методи досягнення хороших результатів у навчанні, поради вчителів та реальних відмінників школярам. Як батькам допомогти дитині стати відмінником?

У даній статті ми підкажемо, як зробити з дитини відмінника

У сучасному світі представлений величезний вибір навчальних закладів. Для того, щоб отримати престижну вищу освіту, для початку потрібно закінчити школу. Саме там ми отримуємо перші знання і навички, що допомагають у подальшому визначитися з вибором професії. Перш ніж віддати дитину вчитися, кожен батько прагне вибрати заклад, що відповідає його вимогам.

Хороша школа повинна зацікавити дитину процесом навчання. Допомогти дитині реалізувати свої здібності та можливості. Мотивувати школярів на досягнення кращого результату. Батьки також є невід'ємною частиною процесу освіти дитини. Беручи активну участь в житті дитини, вони в змозі вплинути на його успішність у школі.

Методи досягнення хороших результатів у навчанні

У кожній школі є діти, яким нелегко дається процес навчання. З появою будь-якої мотивації, дитина починає прагнути підвищити свою успішність. Розглянемо методи досягнення хороших результатів у навчанні.

 1. Режим дня. Протягом навчального року шкільні обов'язки складають більшу частину дня кожної дитини. Щоб витримати навчальне навантаження і брати активну участь у житті школи, навчитеся розпоряджатися своїм часом. Правильно складений режим дня підвищує продуктивність навчання і допомагає впоратися з важливими завданнями. Ви зможете легко розподілити час для занять, для розваг і сну. При дотриманні режиму вашому організму не загрожує перевтома. Основні моменти:
 • Сон. Повноцінний сон підвищить вашу ефективність і допоможе легше сприймати інформацію на уроках. Для цього бажано лягати відпочивати в один і той же час. Спати потрібно не менше 8-9 годин.
 • Правильне харчування. Харчуйтеся вчасно. Повноцінне здорове харчування сприятливо позначиться на розвитку організму і покращує розумові здібності.
Вчимося на відмінно
 • Час для домашнього завдання. Не залишайте уроки на вечір, намагайтеся виконувати їх в один і той же період. Оптимальний час – відразу після школи. Це допоможе вам не забути важливі деталі.
 • Прогулянки. Знаходьте час на щоденні прогулянки. Відключіться від негативної інформації і зніміть напругу, що нагромадилася.
 • Дозвілля. Не проводите багато часу біля телевізора. Віддайте перевагу відвідування гуртків та секцій. Грайте в ігри на розвиток уваги і пам'яті.
 1. Прагнення до результату. Якщо у вас немає бажання вчитися, поставте перед собою мету. Щоб наблизитися до неї, мотивуйте себе. З появою конкретної задачі, у вас з'явиться потреба в інформації.
Важлива мотивація

Види мотивацій для досягнення хороших результатів у навчанні

 • Пізнавальна мотивація. Знаходьте корисну і цікаву інформацію. Ваші нові знання привернуть до вас увагу.
 • Мотивація успіху. Прагніть вирішити всі поставлені завдання. Завжди завершуйте розпочаті процеси. Ви отримаєте задоволення від того, що змогли і зробили.
 • Мотивація до лідерства. Підвищуйте свою самооцінку. Вдосконалюйте свої здібності. Прагнете виділитися на тлі інших школярів.
 • Мотивація до заохочення. Намагайтеся отримати кращі оцінки, щоб вас похвалили. Виправдовуйте надії вчителя, реалізовуйте очікування батьків. Похвала або винагороду додадуть вам упевненості, і викликають бажання вчитися.

Які правила важливо дотримуватися, щоб стати відмінником?

Пріоритетність досліджуваних предметів

Відводите більше часу на вивчення важливих предметів. При великому обсязі домашнього завдання розставляйте пріоритетність. Творчі роботи виконуйте в компанії друзів або батьків. Якщо по одному з предметів вам достатньо побіжно переглянути кілька сторінок, не загострюйте увагу на цьому.

Що важливо для всіх предметів:

 • Навчитися швидко писати і читати
 • Виконувати вимоги вчителя
 • Планувати час для виконання завдань
Старанно вчитися
 1. Аналіз отриманої інформації. Отримуючи нові знання і маючи свою точку зору на цей рахунок, не соромтеся вступати в дискусії. Задавайте питання, активно беріть участь в навчальному процесі. Отримана інформація краще вам запам'ятається. Проявлений інтерес буде відзначений вчителем.
 2. Користування інтернет-ресурсами. Спростіть процес навчання за допомогою інтернету. Знаходите і скачивайте необхідну інформацію для рефератів і творчих робіт. Користуйтеся електронними книгами, решебниками, перекладачами.
 3. Участь у шкільних заходах. Завжди приймайте участь у суспільному житті. Ви станете більш комунікабельні і доброзичливі. Участь у шкільних заходах розширить коло знайомств. Більше друзів – більше можливостей. Встановивши тісніший контакт з однолітками, ви будете в курсі всіх важливих подій.
 4. Робимо все вчасно. "Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні". Збирайте портфель з вечора — це допоможе вам уникнути ранкової метушні і неприємних сюрпризів у школі. У вільний час приготуйте одяг — це зекономить час з ранку, і виключить запізнення. Зберігайте порядок в кімнаті – прибирайте на письмовому столі, не розкидайте речі.
 5. Відповідальність. Не пропускайте школу без поважних причин. Завжди виконуйте домашнє завдання. Виконуйте свої обіцянки і доручення. Слідкуйте за своїм здоров'ям, щоб із-за хвороби не пропустити важливі заняття.

Примірний режим дня школяра

Час Дія
7.00 Підйом. Зарядка. Ранковий туалет. Перевдягання
7.30 Сніданок
7.50-8.20 Дорога до школи
8.30-13.00 Шкільні заняття
13.00-13.30 Дорога додому
13.30-14.00 Обід
14.00-15.00 Відпочинок
15.00-17.00 Виконання домашнього завдання
17.00-19.00 Відвідування гуртків, прогулянки
19.00-19.30 Вечеря
19.30-20.00 Гігієнічні процедури
20.00-22.00 Відпочинок, ігри
22.00-7.00 Сон

Як батькам допомогти дитині стати відмінником?

Батьки повинні докладати зусиль, щоб їх дитина була мотивована до досягнення успіху. Вчіться разом з дитиною заново. Проявлений вами інтерес викличе у дитини прагнення до пізнання. У випадку невдач дитини, уникайте засудження його оцінок і вчинків. Встановіть хороші взаємини з учителем, нехай він стане авторитетом для школяра.

Вчимося з дитиною

Кілька порад батькам, які хочуть допомогти дитині стати відмінником:

 • У діалозі з дитиною підігрівайте його інтерес до навколишнього світу. Поясніть, яке перевагу дають отримані знання, навички та вміння.
 • Підкріпіть інтереси дитини діями. Допоможіть розкрити здібності дитини, розвивайте його талант.
 • Беріть участь в виконанні домашнього завдання. Не залишайте дитину наодинці з навчанням.
 • Проявляйте терпіння і не висловлюйте своє невдоволення. Дитина має право на помилки. Допомагайте йому виправитися і уникнути нових.
 • Помічайте і хваліть всі зусилля, які прикладає дитина. Завжди залишайтеся на його боці і, в разі невдач, хваліть за прагнення до перемоги.
 • Стимулюйте його до прояву ініціативи. Допомагайте втілювати ідеї в життя.
 • Будьте в курсі подій, що відбуваються в класі. Щодня цікавтесь оцінками дитини. За вечерею обговорюйте, як пройшов його день.

Поради вчителів дітям, щоб стати відмінником

Винахідливість – невід'ємне якість викладача. Щоб організувати навчальний процес і згуртувати однокласників, він використовує велику кількість професійних навичок. У кожного вчителя існує своя точка зору, як зробити школяра цілеспрямовану особистість.

Розберемо найбільш цікаві поради вчителів для дітей, які хочуть стати відмінниками:

 1. Раціональне використання вільного часу. Не витрачаємо час на безглузде проведення часу. Наприклад, по дорозі в школу можна повторити домашнє завдання або прослухати корисну інформацію.
 2. Вивчення іноземних мов. Додаткове вивчення іноземної мови значно розширить знання. Це дозволить активно працювати на уроці і отримувати хороші оцінки.
 3. Знайомство з професіями на практиці. Шукаємо можливість поринути в робочий процес різних професій. Реальна практика зацікавлює, і виявляє бажання прагнути до успіху.
 4. Помічаємо деталі. Підсумовуємо події кожного дня у щоденнику або за допомогою інтернет ресурсів. Таким чином аналізуємо вчинені дії і виділяємо важливі моменти.
 5. Віримо в успіх. Ніколи не сумніваємося у своїх силах. У будь-яких починаннях завжди налаштовуємося на успіх. Забуваємо про невдачі і акцентуємо увагу на перемогах.
  Головне — вірте в успіх
 6. Дружимо з учителем. Частіше радимося з викладачем. Прислухаємося до його рекомендацій. Не соромимося задавати додаткові питання.
 7. Якісне виконання завдань. Використовуємо всі можливості для досягнення максимальних результатів. У кожному зборі інформації віддаємо перевагу якості, а не кількості.
 8. Знання важливіше оцінок. Розуміння важливості отриманих знань. Вчіться насамперед заради знань. Прагніть до поставленим цілям, і хороші оцінки стануть невід'ємною частиною вашого навчального процесу.

Поради реальних відмінників, щоб стати відмінником

Якщо ви хочете стати прикладом для всього класу і завоювати авторитет, починайте добре вчитися. Перші зміни повинні статися у вашій голові. Відкладіть всі сумніви в сторону.

Застосовуйте поради реальних відмінників:

 1. Переглядай нові теми наперед. Вивчи кілька правил. Це дасть тобі перевагу перед усім класом при знайомстві з новою темою.
 2. Завжди перевіряй виконані роботи. Не поспішай здавати першим. Використовуй час, який залишився для перевірки помилок. На контрольних використовуй шпаргалки. Навіть якщо не буде можливості нею скористатися, в процесі написання ще раз проглянеш теорію.
  Важливо виконувати всі роботи
 3. Не ігноруй додаткові завдання. Більше зробиш – оцінка буде вище. При виконанні творчих робіт використовуй можливості по максимуму.
 4. Не розмовляй на уроках. Уважно слухай учителя, навчися поважати і любити його. Покажи себе як вихованого і старанного учня. Тебе почнуть ставити в приклад.
 5. Завжди носи з собою весь канцелярський набір. Запасися ручками і зошитами. Будь завжди готовий допомогти і поділитися.
 6. Читай більше книг. Розширюй свій словниковий запас. Нова прочитана книга – прекрасний привід для обговорення з учителем чи однокласниками.
 7. Для запам'ятовування матеріалу накресліть схеми, графіки, таблиці. За допомогою зорової пам'яті вивчена тема краще відкладеться в пам'яті
 8. Тренуйте увагу. Тренуйте вміння концентруватися за допомогою різних вправ.
 9. Не хваліться своїми оцінками. Щоб зберегти гарні стосунки з однокласниками, навчитеся радіти перемогам однолітків.
 10. Не розумієте — заучуйте. Теорію предметів, які даються вам з працею, треба вчити. При невмінні виконати практичну частину, зазубрювання допоможе вам уникнути поганих оцінок.

  Відмінниця
 11. Не уникайте вчителів. Знаходьте позакласні теми для обговорення. Кожен викладач зацікавлений в найкращому результаті учня.
 12. Не запізнюйтесь. На заняття приходьте вчасно. Вільний час перед уроком використовуйте для повторення матеріалу.
 13. Не бійтеся задавати питання. Покажіть своє бажання розібратися в новій темі.

Протягом усього життя ви будете стикатися з новою інформацією. Не лінуйтеся отримувати нові знання. Навчати новим навичкам, і вони обов'язково знайдуть своє застосування. Всі докладені вами зусилля будуть винагороджені.

Відео: Як стати відмінником?