Чому так важливо мати мету в житті, як знайти мету в житті, до чого призводить цілеспрямованість: аргументи для твору, есе

Важливо мати мету в житті? Давайте розберемося з цим питанням докладніше.

Кожна людина хоче жити щасливим і успішним життям. Ми завжди мріємо про щось кращому і дуже бажаний. Будуємо плани на майбутнє. Іноді реальні і легко здійсненні, іноді позамежні.

Для того, щоб наблизитися до своїх мрій і реалізувати свої бажання, необхідно поставити мету і прагнути до її виконання. Пасивність і бездіяльність приведе вас до розчарування і перетворить ваше життя на низку сірих буднів.

Чому важливо визначити вірну мету в житті?

Деякі люди задовольняються своїм жалюгідним існуванням. Їх можна назвати сірою масою суспільства. Завдання таких індивідуумів зводяться до банальних побутових дій і стандартних завдань. У них не виникає думки внести щось нове в навколишній світ, бути корисним суспільству. У підсумку життя проживаєтся марно і нудно.

Час дуже швидкоплинний. Тому не потрібно відкладати свої бажання на потім. Щоб не шкодувати про втрачену можливість, приступайте до реалізації ваших планів негайно.

Мати можливість робити те, що ти хочеш – це велике щастя, яке не всім дано випробувати. Прагнення до виконання поставленого завдання наповнить ваше життя позитивними емоціями і змінить її в кращу сторону. Займаючись улюбленою справою, ви станете щасливішими і все навколо придбає яскраві фарби.

Ставте цілі

Якщо протягом тривалого часу у вас не виходить наблизитися до мети, то необхідно задуматися, чи дійсно це ваше щире бажання або, можливо, це завдання, нав'язана вам оточуючими. Необхідно вчитися вибудовувати власні цілі і дотримуватися плану по їх досягненню. Починати потрібно з реальних бажань. Вирішення глобальних питань може завести вас в глухий кут і відбити охоту на майбутнє.

Кожна ціль повинна мати часовий проміжок. Цілі можуть бути як швидко досяжними, так і довгостроковими. Наприклад, якщо ви хочете схуднути, то конкретизуйте дату, коли ви хочете відчути перший результат. Хочете поїхати відпочити – визначтеся точно куди і в якому сезоні.

Вибудовуйте конкретний план дій. Це допоможе прояснити ваші подальші дії на найближчий час. Ви будете чітко розуміти, що вже зроблено і з чим ще належить зіткнутися. Навчіться виставляти пріоритети при виконанні декількох завдань. Це допоможе позбутися від непотрібних сумнівів.

При формуванні цілей відкидайте негативні емоції. Ваші комплекси, страхи і побоювання, пережиті травми будуть гальмувати просування вперед. Викидайте з голови внутрішні суперечності. Зміцнюйте силу власної думки. Ніколи не дотримуйтеся стереотипів. Не бійтеся вийти за рамки звичного і дозволеного.

Як знайти мету в житті?

Якщо ви не знаєте з чого почати, то приступайте до виконання цілей соціального характеру. Якщо у вашому житті недостатньо спілкування, поставте перед собою завдання обзавестися новими друзями. Продумайте заздалегідь цікаві теми для розмови, спільні заходи. Робота над своїми комунікативними навиками дозволить вам завести корисні знайомства.

Корисно ставити перед собою мету, пов'язану з вашим розвитком як особистості. Кожна людина має розширювати свої знання та навички. Вдосконалюватися можна в процесі роботи, навчання або в домашніх умовах. Вчитися новому потрібно в будь-якому віці. Ніколи не зупиняйтеся і рухайтеся вперед.

Початок шляху до мети
 • Ваша мета може бути пов'язана із робочим процесом. Залучіть нових клієнтів, підвищуйте ефективність свого робочого процесу, застосувати нові технології. Варіантів безліч, в залежності від вашої професії.
 • Розкрити ваш внутрішній потенціал допоможуть творчі цілі. Розвивайте свої вміння і таланти. Будуйте, вигадуйте, конструируйте. Застосовуйте нестандартні способи для вирішення звичайних завдань. Самореалізація допоможе переосмислити своє життя і додасть вам нові відчуття власної значущості.
 • Ще один спосіб розвитку — це прагнення до досягнення духовних цілей. Активно беріть участь в суспільному житті. Надайте допомогу і підтримку тим, кому це необхідно. Вивчайте духовну літературу. Відвідуйте тренінги, семінари, лекції.
 • Для підтримки фізичної форми кожній людині необхідно ставити перед собою цілі спортивного характеру. Почніть відвідувати тренажерний зал. Розкрийте для себе новий вид спорту. Візьміть участь у громадських спортивних заходах. Випробуйте себе в екстремальному виді спорту.
Досягнення

Поліпшити своє матеріальне становище за допомогою цілей матеріального характеру. Спробуйте накопичити гроші на конкретну річ. Відшукайте додаткове джерело доходу. Беріть участь у благодійності. Прискорте погашення кредиту. Примножуйте свої накопичення.

Поставте перед собою нові цілі, що стосуються вашої сім'ї. Спробуйте організувати цікаві спільні заходи. Допоможіть дитині досягти нових результатів у навчанні. Закінчите або удоскональте домашні справи.

Дуже важливо ставити перед собою цілі особистого характеру. Розпрощайтеся з шкідливими звичками. Відкоригуйте своє харчування. Оптимізуйте свій режим. Вирушайте подорожувати в нові країни.

До чого призводить цілеспрямованість?

Щоб краще зрозуміти чому так важливо мати мету в житті, розберемо наочні приклади з творчості великих письменників. Літературні аргументи надихають і спонукають читача.

 • Одним з яскравих прикладів є головний персонаж в романі Толстого «Війна і мир». П'єр Безухов живе заради власне задоволення і нерозважливо розтрачує свою життя.
Безухов
 • У певний момент у нього зароджується бажання переосмислити своє існування, виправити свої помилки і почати жити по-іншому. Він вперше замислюється про своє призначення в цьому світі. Юнак шукає новий сенс життя, який допоможе стати щасливим.
 • У процесі свого вдосконалення, П'єр проходить через різні випробування. Потрапляючи в складні життєві ситуації, юнак вчиться проявляти високу моральність і стриманість. Не піддаватися слабкості і не йти на поводу у власних емоцій. У пошуках себе П'єр знаходить сенс свого існування в любові. Це почуття дає юнакові надію на світле майбутнє. Його метою стає бажання допомагати іншим людям.
 • У творі Пушкіна «Капітанська дочка» перед читачем постає два цілеспрямованих персонажа. Петро Гриньов ставить перед собою чесні і благородні цілі. Мужні вчинки загартовують характер юнака і допомагають стати гідним офіцером. Вступаючи в бій з почуттям обов'язку перед Батьківщиною, Петру вдається подолати всі небезпеки і негаразди. Його віддана любов допомагає домогтися розташування Марії Іванівни.
 • Гриневу протиставлений персонаж Швабрин, який для досягнення своїх цілей, готовий піти на будь-яку підлість. У своїх вчинках він керується тільки власними інтересами. Він не боїться зрадити і осквернити людину. Його вчинками керують боягузтво і легкодухість. Обман і лицемірство зіграли проти Швабрина. Йому так і не вдається досягти своїх цілей нечесним шляхом.
 • У романі М. Ю. Лермонтова «Герой нашого часу» показано до чого призводять вчинки, вчинені нечесним шляхом. Григорій Печорін одержимий поточними цілями. Йому головне здобути перемогу і неважливо яким способом. Перебуваючи у пошуку сенсу свого життя, він проявляє жорстокість і залучає оточуючих у складні ситуації. Гра з чужими почуттями робить його нещасним і самотнім. Печорін програє у своїй нечесній грі.
 • Італійським мислителем було озвучено вислів, що став крилатим – мета виправдовує засоби. Така точка зору має право на існування, але ситуації з життя часто доводять зворотне. Якщо людина заради досягнення своєї мети порушує загальноприйняті норми, то рано чи пізно його наздожене покарання. Такий приклад представлений у творчості Ф. М. Достоєвського.
 • У романі «Злочин і покарання» персонаж Розкольників хоче досягти власної мети через злочин. Родіон здійснює вбивство заради матеріальної вигоди. Він глибоко переконаний, що смерть однієї людини – це виправданий засіб для порятунку сотень інших життів. Розкольників натхнений благородними цілями, однак він вибирає неправильний спосіб для досягнення бажаного. Душевні терзання знецінюють його дії і призводять до негативного ефекту. Не можна ставити перед собою цілі, для досягнення яких застосовуються невиправдані засоби. За свої необдумані вчинки Розкольників отримує покарання.
Хотів досягти мети через злочин
  Булгакова «Собаче серце». Професор одержимий ідеєю провести науковий експеримент. Заради своєї мети Преображенський свідомо йде на ризик. Проте не всі вдається передбачити на перед. Незвичайна операція призводить до непередбачуваних наслідків. В результаті професор стає заручницею власних дій. В житті не завжди вдається зробити правильний вибір. Мета повинна виправдовувати засоби, інакше всі зусилля зводяться нанівець.
 • Показовим прикладом є біографія американського письменника Джека Лондона. В його творчості безліч відомих розповідей про справжню дружбу, любов і відданість. Протягом тривалого періоду творчість письменника не було ні ким визнано. Йому доводилося боротися за своє місце під сонцем.
 • В основу роману «Мартін Іден» закладені реальні події з біографії Джека Лондона. Письменник розповідає про свій нелегкий шлях до успіху. Для того, щоб наблизитися до своєї мети, письменникові довелося докласти чималих зусиль. Завдяки своїй наполегливій праці та наполегливості автор отримує бажаний результат. Інтелектуальна та розумова робота над собою була винагороджена. Це твір стало мотивуючим для всіх читачів.

Для того, щоб досягти своєї мети, одного бажання недостатньо. Необхідно проводити роботу над собою, прикладати зусилля. Навіть, якщо вам здається, що мета не здійсненна, не варто відразу ж опускати руки. З кожної ситуації завжди можна знайти вихід. З труднощами стикається кожна людина. Сприймайте їх як можливість винести правильний урок із ситуації і ще один шанс перебороти себе, стати сильніше. Якою б не була ваша мета, вона допоможе вам йти вперед і розкривати нові здібності.

Кожна наступна мета розкриває перед людиною нові можливості. Досягнення бажаного не повинна надавати негативну дію на оточуючих. Мета не повинна поглинати людини і позбавляти його адекватності.

У багатьох життєвих ситуаціях мета для людини стає рятівним колом. Зіткнувшись з хворобою, безгрошів'ям, розчаруванням, конкретна ціль допомагає мотивувати людину до подальших дій. Німецький поет В. В. Гете одного разу написав: «Дайте людині мету, заради якої варто жити, і вона зможе вижити в будь-якій ситуації».

Досягаємо цілі

Почніть рухатися до мети, і ви відчуєте новий прилив сил і натхнення. Життя буде приносити вам більше задоволення. Почнуть відкриватися нові можливості. Ви приуберете впевненість у завтрашньому дні і поліпшите повсякденне настрій.

У процесі подолання труднощів ви навчитеся оптимізувати свої дії і вибудовувати правильну стратегію. З кожною перемогою відчуття власної важливості і сили буде зростати. Ви вже не зможете зупинитися на підлогу шляху. Досягнення поставленої мети стане звичним процесом. Життя набуде нового значення.

Відео: Як досягти мети?