У чому схожість і відмінність добермана і ротвейлера: порівняння, фото. Хто краще, більше, витривалішими, добрішими: доберман або ротвейлер?

У даній статті ми розглянемо відмінність двох порід собак. А саме добермана і ротвейлера.

Останнім часом люди все частіше заводять у себе вдома сторожових собак. Найпопулярнішими породами серед домашніх улюбленців вважаються доберман і ротвейлер. Це дві службові породи, які наділені як достоїнствами, так і недоліками, вони вимагають спеціального догляду та дресирування.

Тому перш ніж зупинити свій вибір на якій-небудь породі, варто заздалегідь ознайомитися з характером і звичками вихованця, а також оцінити свої можливості і навички виховання собаки. Важливим пунктом є умови проживання майбутнього члена сім'ї.

Як виглядає доберман і ротвейлер: опис, фото

Обидві собаки володіють серйозним характером, тому перед придбанням варто вивчити невеликий порівняльний огляд, що дозволить розібратися який вихованець вам більше підходить.

Доберман – це граціозне тварина, з добре розвиненою мускулатурою. Досить велика собака, агресивна зовнішність і ворожа. Висота дорослого пса досягає 72 см, суки – 68. Тварина має спортивну статуру, струнке. Вага дорослого пса досягає 45 кг, суки – 35-38.

 • Шия добермана накачана і більш широка біля основи. Добре розвинена грудна клітка. Лапи за формою нагадують котячі, але при цьому досить сильні. Передні лапи стоять перпендикулярно землі, м'язи добре розвинені.
 • Коротка і шовковиста шерсть властива як доберманам, так і ротвейлерам. Забарвлення цих порід також схожі: найчастіше це чорний і коричневий. Рідко у добермана можна зустріти блакитний з рудими підпалинами на шиї, лапах і морді. Варто помітити, що у собак цієї породи немає підшерстя, а шерсть щільно прилягає до шкіри.
Доберман
 • Мочка носа широка і має чорний або коричневий окрас, в залежності від кольору шерсті тварини. Череп сильний і за формою нагадує тупий клин, м'язи на голові добре розвинені, що додає якусь худорлявість без щекастости. Перехід від лоба до морди яскраво виражений.
 • Вуха стоять вертикально і широко посаджені, у тому випадку, якщо вони куповані. Хвіст у цієї породи собак також копіюється, якщо це дозволено в країні. В такому випадку, хвіст короткий і високо підняте.

Ротвейлер – це порода дуже сильних, витривалих і спритних собак. Їх тіло добре розвинене, має жилаву, міцну й щільну структуру. Як правило, хлопчики трохи крупніше дівчаток. Стандартний зростання кобеля коливається від 62 до 69 см, а суки – від 53 до 63 см. Вага кобеля в нормі складається від 45 до 59 кг, а сук – від 43 до 53 кг.

 • Мускулатура у цих собак дуже розвинена, корпус і грудна клітка собаки масивні. Голова широка зі злегка округлим чолом, який плавно переходить в морду. Ця порода собак має велику і злегка щекастую морду, ніс також широкий і часто чорний.
 • Губи зімкнуті і мають чорне забарвлення, при цьому порожнина рота і десна також повинні бути темними. Варто пам'ятати, що світлі плями на носі і губах у ротвейлерів вважається відхиленням від норми.
Ротвейлер
 • Лапи у ротвейлерів короткі, округлої форми з добре розвиненою мускулатурою.
 • Очі мають мигдальне форму, стандартний колір для цієї породи – карий. Недоліком вважається кругла форма очей світлого відтінку.
 • Вуха мають трикутну форму, злегка звисають. Хвости собакам не купируют, тому він має звичайну довжину і вид. Доросла собака має 42 зуба.
 • Шерсть у ротвейлера жорстка, густа і коротка. Зачату ці собаки мають чорне забарвлення з темними або рудими підпалинами, які особливо виражені на морді, хвості, лапах і грудях.

Як доберман, так і ротвейлер мають досить яскраву, злегка лякає і серйозну зовнішність. Гарне забарвлення, гладка шерсть надає собаці елегантний зовнішній вигляд, що не може не привернути увагу покупців. Але перед тим як придбати ту чи іншу собаку важливо враховувати не лише гарну зовнішність вихованця, але і риси характеру, здатність до навчання і поведінку.

Спортивний доберман

Часто ці породи використовують в поліції і на війні, т. к. витривалість і сила собак супроводжується агресивною поведінкою. Тому для сімей з дітьми такі породи собак можуть не підійти. При цьому варто пам'ятати, що доберман і ротвейлер – це найбільш надійні охоронці, які здатні захистити, як свого господаря, так і його майно.

Як і доберман, так і ротвейлер – це неймовірно красиві і розумні тварини. Вони можуть бути доброзичливими і допомагати людям. Але в екстремальних випадках собаки можуть бути просто нещадними, тому з дресируванням і вихованням таких порід варто бути максимально обережним і відповідальним.

Відданий ротвейлер

Умілі зможуть направити силу і характер собаки в правильне русло і виховати дійсно хорошого захисника для всієї родини.

Відео: Ротвейлер — все про породу собаки

У чому схожість і відмінність добермана і ротвейлера: порівняння

Добермани і ротвейлери за зовнішніми даними і фізичним можливостям досить схожі між собою, тому дуже важко визначити, яку ж породу собаки краще всього придбати. При цьому багато що залежить від попередньої підготовки тварини.

Основні подібності:

 • Обидві породи володіють високою схильністю до навчання та дресирування
 • Статура потужне і мускулисте
 • Енергійність
 • Дружелюбність
 • Ставлення до дітей частіше всього позитивний, з рідкими проявами агресії
 • Собаки проявляють агресію у випадку загрози для господаря або когось із членів сім'ї
 • Дресирування слід починати з раннього віку
 • Обидві собаки добре відчувають настрій господаря

У той же час добермани вимагають регулярної дресирування, із-за схильності до домінування. Ці собаки не дуже насторожені до оточуючих і схильні знаходити спільну мову з будь-якою людиною.

Ротвейлери – віддані захисники, також вимагають регулярної дресирування, при якій пес буде вести себе більш стримано і врівноважено. Якщо господар відчуває невпевненість під час дресирування або виховання, то собака може повести себе агресивно. Якщо не навчати тварина, з часом собака може стати некерованою зовсім.

Ротвейлер

Доберман отримав широке розповсюдження по всьому світу, і активно використовується для службових цілей. В екстремальних ситуаціях такі собаки можуть бути жорстокими і хоробрими, що пояснює популярність даного виду. Втихомирити недоброзичливі домінуючі якості допоможе постійна дресирування з раннього віку цуценя. В такому випадку можна виховати справді доброго захисника і відданого друга.

Доберман

Добермани володіють дуже чутливою нервовою системою, особливо, якщо змінюється обстановка. На неадекватну поведінку інших тварин, доберман дуже гостро реагує, а агресивну поведінку котів або собак може спровокувати тварину на «скандал». Але за умови адекватності інших вихованців, доберман стане відмінним співмешканцем і захисником для всіх проживаючих в будинку. Тому, не варто боятися заводити і інших тварин крім добермана.

Ротвейлер ж, навпаки більш обережно і не доброзичливо ставиться до інших вихованцям. Швидше за все його ставлення буде байдужим. Так само як і з маленькими дітьми. Ротвейлер ніколи не образить малюка, але також потребує дресируванню оскільки ці собаки більш агресивні, і навіть незначні дитячі крики можуть розсердити собаку. У ротвейлера також розвинене почуття домінування, але трохи менше, ніж у добермана, але щоб собака була спокійніша, господар повинен показувати свою силу, собака повинна вважати його лідером. Щоб ротвейлер був доброзичливий з усіма членами сім'ї, командувати і дресирувати пса повинні всі.

Схожість собак полягає і в догляді за ними. Обидві породи відносяться до гладкошерстым, тому догляд досить простий для знаючої людини. Раз в два тижні варто розчісувати спеціальною щіткою, т. к. линяють вихованці мало в порівнянні з іншими собаками. Годувати вихованця можна як готовими кормами, так і натуральними. По суті в їжі собаки не особливо вибагливі, але якщо ви хочете продовжити життя вихованця, то варто стежити за правильним і збалансованим харчуванням. В цьому плюс готових кормів – в них міститься всі необхідні вітаміни і мікроелементи для розвитку собаки.

Незважаючи на деякі зовнішні подібності порід, їх можна легко розрізнити. Ротвейлер має більш компактне статура, в той час як доберман підтягнутий і витончений. Відмінність тварин і у відношенні до оточуючих людям і тваринам. Ротвейлери більш стримані й обережні, особливо до незнайомців, а добермани доброзичливі і товариські.

Дорослий доберман

В екстремальних ситуаціях ротвейлер буде більш ввічливий і обережний, в той час як доберман може не подумавши бути максимально агресивним. Варто відзначити, що обидві породи можуть бути гарною підтримкою і захистом для людей з обмеженими можливостями. Але такі собаки досить вимогливі у дресируванні, сильний вдачу і характер вимагає виховання, тому для господаря дуже важливо, що в перші ж дні показати свій авторитет. А перш, ніж купити собаку, варто подумати, чи зможете ви впоратися з його запалом і злегка нестриманим характером. Обидві собаки відносяться до небезпечних порід.

Хто краще, більше, витривалішими, добрішими: доберман або ротвейлер?

Порівняти дві дуже сильні породи досить складно, у кожного собаки є свої позитивні і негативні риси характеру. Обидві собаки по-своєму витривалі і сильні, незважаючи на різне статура і вага. Для того щоб вибрати собаку варто зважити всі «за» і «проти».

Добермани і ротвейлери – це німецькі породи собак, що одержали широке поширення у всіх країнах світу, в якості службових напарників і домашніх компаньйонів.

Ротвейлер масивніше, має гарну хватку, це одна з найбільш затребуваних бійцівських собак. По суті, ця порода була виведена спеціально для боїв і полювання. Ротвейлер володіє рядом переваг:

 • Незважаючи на зовнішню огрядність, ці собаки дуже спритні
 • Володіє сильним тілом
 • Войовничість, що вимагає виховання і приборкання
 • Стриманість і урівноваженість
Маленькі собаки

Доберман вважається однією з сильних порід собак. І незважаючи на компактність і елегантність в зовнішності, ці тварини неймовірно витривалі, їм притаманні такі риси:

 • Кмітливість
 • Потужність
 • Гнучкість
 • Легка здатність до навчання
 • Дружелюбність

Порівняти ці породи собак практично неможливо, вони відносяться до бійцівських порід, а по фізичній силі і витривалості ці вихованці приблизно рівні. Доберман в силу своєї комплекції більш спритний, верткий і рухливий, але найчастіше ротвейлери мають мертву хватку, яка показує їх неймовірну силу і спритність.

Для того, щоб утримувати такого вихованця знадобиться чимало часу і коштів. Краще всього, якщо тварина буде жити в приватному будинку, а для його дресирування необхідна допомога професіонала – кінолога. Незважаючи на високий інтелект обох порід, краще не заводити таких собак сім'ї, у якій є маленькі діти та інші тварини. Іноді агресивна поведінка вихованця може бути викликано незначною дрібницею, яку ви зможете не помітити. На людей вони кидаються вкрай рідко, тим більше на дітей, але своєю поведінкою можуть сильно налякати малюка.

Доберман

З іншими вихованцями ужитися бойцовим собакам також не завжди вдається, тільки в тому випадку, якщо не буде дратівливих чинників. Ці тварини визнані захищати і служити господарю, тому в кожному незнайомцеві розглядають небезпека.

Собаки відносяться до службових порід, вони потребують дуже багато уваги і часу, тому перед покупкою варто врахувати той час, який ви зможете приділити своєму вихованцеві. Для того, щоб не втрачати форму, варто приділяти багато часу для прогулянок і занять.

В іншому ці собаки дуже віддані своєму господареві, відмінні компаньйони і захисники. Легко піддаються дресурі, а за умови правильного виховання відмінно уживаються з іншими тваринами і членами сім'ї. В такому разі, у собак не буде проявлятися злість або агресивність, принаймні, часто.

Злоба до ворогів і інстинкт захисника закладений у таких тварин вже з раннього віку, тому варто пам'ятати, що чим краще сім'я ставиться до вихованця, тим сильніше його старання будуть захищати свій будинок і господарів. Крики, метушня і лайка можуть розсердити собаку, тому для виховання такої собаки вкрай необхідна спокійна і врівноважена обстановка. А страх і невпевнену поведінку господаря призведе до неприємних наслідків — тварина не буде вважати його своїм авторитетом, і таким чином, просто не буде слухатися і виконувати команди.

Відео: Доберман — все про породу собаки