Тюльпан: опис, характеристика рослини для дітей, фото. Скільки пелюсток у тюльпана: кількість. Які у пелюстки тюльпана, який стебло: колір, форма. Тюльпан звичайний — батьківщина рослини

У даній статті ми докладно розглянемо таку квітку, як тюльпан.

У даній статті ми розглянемо дуже гарний і ніжний квітка — тюльпан. А також постараємося розповісти вам максимально докладну інформацію про квітку.

Як виглядає квітка тюльпан: фото

Одним з перших квіток, який можна зустріти вже в березні – це тюльпан. Неймовірно ніжний і стійкий вид Лілійних, який довго може простояти навіть після зрізу. Тому такі квіти дуже люблять жінки на одні з найвідоміших свят весни – 8 Березня.

 • Розпізнати тюльпан серед інших квітів дуже легко. На стеблі завжди знаходиться один бутон, хоча зустрічаються і багатоквіткові види, але достатньо рідко. Один квітка складається з 6 пелюсток, простих або махрових. Найбільш поширена форма квітки – келихоподібна, але зустрічаються і інші, наприклад, зірчасті, чашевидні, лілієцвітні.
 • На сьогоднішній день можна зустріти тюльпани не тільки різної форми, але різного кольору, починаючи з білого і закінчуючи навіть синіми квітами. Також зустрічаються двокольорові і строкаті сорти тюльпанів.
 • Стебло пряме і має круглі перерізу. Від середини стебла відходять від 2 до 6 подовжених пелюсток, в залежності від виду рослини. Забарвлення листя також коливається від яскравих квітів до сизих, також зустрічаються і смугасті види листя.

Вирощувати квіти дуже легко і тюльпани можна зустріти практично на кожному дачній ділянці. Тюльпани невибагливі, але все-таки люблять тепло, тому якщо до весни грунт не прогріється до певної температури, квітка не стогне розпускати бутони, але листя при цьому зростатимуть. Також, в сонячну погоду квітка розпускає пелюстки, а після заходу сонця, закривається. Тюльпани висаджують в цибулинах, які можуть радувати своїм цвітінням мінімум 6 років.

Вид тюльпанів

Тюльпан складається з:

 • Цибулини – з якої вирощують квітка
 • Кореня тюльпана
 • Столона – підземний стебло рослини, що призначений для живлення, вегетативного розмноження та захисту
 • Плодоносного стебла
 • Листя
 • Квітів

Тюльпан звичайний — батьківщина рослини

Тюльпани – це багаторічні квіти, які відносяться до сімейства Лілейних, класу однодольні та роду Тюльпан. В Європу слово «тюльпан» прийшло з османсько-перського словника і означає тканину для національного головного убору. Адже пелюстки квітки неймовірно ніжні і приємні на дотик.

Тюльпани вважаються самими знаменитими весняними квітами, а батьківщиною всі прийнято вважати Середню Азію, а точніше Персію, але на сьогоднішній день можна зустріти безліч видів тюльпанів на території Казахстану, Туреччини, Індії, Європи і т. д. до Речі, в Туреччині вже в XVI столітті було відомо понад 300 видів таких рослин, як тюльпани.

Тюльпан звичайний

Основним постачальником більшості квітів є Голландія. І вже з 1702 року, під час правління Петра І, було створено відомство, в обов'язки якого входило постачання квітів з Голландії.

Тюльпан: характеристика рослини для дітей

Тюльпани неймовірно красиві квіти і досить невибагливі у догляді та вирощуванні саме тому користуються заслуженою популярністю в країнах з помірним кліматом. Будова квітки дуже просте, але в залежності від виду рослини можуть змінюватися форма і розмір пелюсток, листя і стебла.

Існує безліч різновидів такого популярного квітки, виділяють 114 основних видів і величезна кількість гібридів. Умовно тюльпани можна поділити на такі підвиди:

 • Простий – за формою нагадують келих, мають один брунька, стебло заввишки приблизно 30 см, і вважається невисоким. Пізні ж види простих тюльпанів мають великі квітки і досягають висоти до 75 см
 • Махрові види мають великі і важкі квіти, а стебло не виростає вище 25 див. Найчастіше такі квіти мають дуже яскраве забарвлення
 • Оторочений – унікальний тим, що на краях пелюсток має бахрому, і тому неймовірно красивий вид тюльпанів. Висота стебла сягає 80 див.
 • Лилиецветный вид витончений і справді нагадує лілію, але при цьому має дуже яскраве забарвлення , також можуть мати кілька квітів
 • Попугайные тюльпани відрізняються дивовижною формою, що нагадує пір'я папуги, а також характерні дуже строкатим забарвленням, починаючи від поєднання світлих відтінків, до поєднання рожевого з чорним
 • Зеленоцветные тюльпани отримали свою назву завдяки зеленій спинці пелюсток.
Тюльпанів налічується велика кількість різновидів

Тюльпан — багаторічна рослина розквітає до початку весни, але вже з приходом літа листя опадає. А поновлюватися щорічно квітка може протягом 5-6 років, звичайно, в залежності від виду рослини. Найчастіше гібриди тюльпанів мають життєдіяльність не більше 26 місяців.

Сьогодні тюльпани використовують не тільки для прикраси, але також знайшли застосування корисним властивостям квітки в косметології та медицині. Масло тюльпана підходить для лікування висипань, а в народній медицині тюльпан використовують для лікування серцево-судинних захворювань. Пелюстки, листя і цибулини квітки вважаються їстівними і широко користуються попитом у кулінарії всього світу.

До якого сімейства рослин відноситься тюльпан?

 • Листя мають витягнуту довгу форму, а також завжди цілісні.
 • Завдяки наявності цибулини і кореневища, всі представники Лілійних відносяться до багаторічним рослинам, і стійкі до змін погоди. Звичайно, якщо при цьому не пошкодити кореневу систему рослини. Вона закладається всього один раз і після ушкодження не відновлюється.
 • Квітки мають найчастіше правильну форму і злегка більш розвинені з одного боку, тобто відносяться до двусимметричным рослинам.
 • Поширені представники даного сімейства в більшості своїй на територіях з помірним кліматом, але також зустрічаються і в жарких країнах.
 • Розмножуються рослини цього сімейства вегетативним способом (кореневищами) або насінням.

Існує безліч підвидів сімейства Лілійних, наприклад, технічний, овочевий, лікарський, декоративний. Тюльпани відносяться до останнього виду.

Яка форма, висота рослини біля квітки тюльпана?

У багатьох людей весна асоціюється з неймовірним квіткою — тюльпаном. Такі невибагливі квіти стали улюбленими для багатьох садівників і дачників, і тому на сьогоднішній день можна зустріти неймовірну кількість їх різновидів.

 • Завдяки тому, що тюльпани багаторічні і не вимагають особливого догляду, його висаджують в промислових масштабах. Форма пелюсток, висота стебла залежить від виду рослини. Висота коливається від 5 до 90 див.
 • Стебло має циліндричну пряму форму, але може прогинатися під вагою важких бутонів у деяких видів даного роду.
 • Сизий відтінок пелюсток надає певний восковий наліт, пелюстки маю видовжену форму.
 • На самому верху стебла перебувати квітка, якщо ж рослина багатобарвне, то бутонів може бути від 2-х і більше. Квітки У звичайного всього 6 6 пелюсток і тичинок, але в залежності від виду тюльпана ця кількість може змінюватися. Забарвлення бутона також залежить від виду, а останнім часом можна зустріти на вітринах магазинів і в садах домогосподарок самі незвичайні фарби тюльпанів, наприклад, фіолетові, сніжно-білі, пурпурові і навіть практично чорні квіти.

Довжина самого квітки може досягати до 12-15 см, при цьому діаметр коливається від 3-х до 12 см, а в розкритому вигляді до 20 см.

Характеристика тюльпанів

Форма бутона може бути самою різною і залежить це від виду тюльпана:

 • Лилиеобразная
 • Зірчаста
 • Келихоподібна
 • Чашоподібна

Скільки пелюсток у тюльпана: кількість

Тюльпани дуже поширені і популярні декоративні квіти, які нараховують величезна кількість різновидів і форм. Звичайно, часто пелюстки мають практично однакову форму і розмір, розташовані в два ряди. У звичайного бутон квітки має 6 пелюсток, відповідно якщо на квітконосі 3-5 бутонів, то пелюсток буде 18-30.

Але навіть серед класичного лилеевидного виду, і природних тюльпанів можна зустріти квітки з 8 пелюстками, і тому число пелюсток на різних видах даного роду квітів коливається від 5 до 10 на одному бутоні.

Завдяки тому, що тюльпани налічують величезну кількість різновидів, при цьому вони чудово адаптуються в різних країнах світу, така квітка користується величезною популярністю серед садівників.

Опис тюльпана — форми пелюсток, стебла, листя, кольору, аромату

Тюльпан – це неймовірно красивий квітка, у багатьох країнах це символ любові і щастя, тому подарувавши червоний букет з тюльпанів – це визнання в любові. Також, кажуть, що жовті квіти дарувати нікому не можна – до розлуки, а вважається це найбільше саме таких кольорів як тюльпани, тому що жовтий колір це символ печалі.

Складається тюльпан з таких частин:

 • Коріння — численні і тонкі, нерозгалужені.
 • Стебло – пряме, розгалужується тільки в тому випадку, якщо на квітконіжці розміщено кілька бутонів. Висота коливається від 5 см до 1 метра в залежності від виду рослини
 • Листя мають витягнуту форму і сизий забарвлення, завдяки воскового покриття на поверхні. Кількість листя може бути від 1 до 12
 • Плоди рослини це коробочка з насінням, яка утворюється після відцвітання і висихання. Далі з допомогою вітру ці насіння розносяться на великі відстані
 • Цибулина нагадує звичайний лук, завдяки їй квітку багаторічний і витримує перепади температур
 • Столон – внутрішній стебло, з допомогою якого рослина харчується
 • Квітки мають саму різну форму, в залежності від виду. Форма пелюсток може бути овальна, кругла, витягнута, загострена, ромбовидна і з бахровыми краями і т. д.
Тюльпани можуть мати різну форму і колір

Кольори також дуже різноманітні, зустрічаються як однотонні пелюстки так і поєднання різних відтінків і навіть з додаванням вкраплень і смужок. Тюльпан – це дивовижне творіння природи, яке має неповторний свіжий аромат, що асоціюється з весною, початком життя і расцветанием. Квіти після зрізу буде довгий час радувати не тільки око, але і наповнювати кімнату приємним ароматом. На жаль, масло тюльпана практично неможливо добути і тому в парфумерній промисловості використовують штучні аромати тюльпана.

Відео: Різновиди тюльпанів