Сприятливий період для стерилізації кішки і кастрації кота. Підготовка до стерилізації кішки і способи стерилізації, догляд після стерилізації. Процес кастрації та реабілітації кота

Стерилізація кішки і кастрація кота — це одна з найбільш частих причин звернення до ветеринара. Давайте дізнаємося про цю операцію і підготовці до неї докладніше.

Щоб придушити у кота і кішки статеві інстинкти і забезпечити їм нормальний спосіб життя слід скористатися послугою кастрації та стерилізації. Тривалість процедури займає менше півгодини з мінімальним збитком для тварини. У підсумку котики назавжди позбавляються від дискомфорту і страждань.

Сприятливий період для стерилізації кішки і кастрації кота

Якщо господарі вирішили завести вихованця, то їм також доведеться задуматися про процедуру кастрації кота. У вирішенні цього питання варто передусім спиратися на ваші умови проживання. Якщо ви маєте намір відпускати кота гуляти на вулицю, то проводити кастрацію немає необхідності. Кіт зможе самостійно задовольняти свої потреби. У самця, що проживає в квартирі висотного будинку переміщення буде обмежено. У період дозрівання кіт почне діставати господаря своїм вытьем і мітками на речах з яскраво вираженою смородом.

ВАЖЛИВО: Найбільш сприятливий період для кастрації кота припадає на вік 6-10 місяців.

Переваги раннього віку полягають у меншій хворобливості процедури і у відсутності необхідності перебудовувати його звичний спосіб життя. До півроку у кота ще не виникає гостра необхідність у задоволенні статевих інстинктів, тому він навряд чи буде сумувати за рефлексів, якими не встиг скористатися.

Кастрація кота після однорічного віку також цілком доречна. Чим старше чоловік, тим більше часу знадобиться йому для адаптації до деяких зміни. Обмеження природних інстинктів необхідно замінити уважним ставленням господарів.

Найкращий період — після півроку

Коли в будинку з'являється улюбленець, у людини з'являються нові зобов'язання. Перед власниками кішок в певний момент виникає непросте завдання. Якщо в період зрілості кішці не надають можливість гуляти з котом, то її організм відчуває сильний дискомфорт, що відбивається на її здоров'ї. З цієї причини господар приходить до питання про стерилізації кішок. Щодо фізіології не можна дотримуватися золотої середини. Рішення повинне бути однозначним і усвідомленим. Або ви стерилизуете кішку, або готуєтеся взяти відповідальність за її потомство.

Приблизно до шести місяців у кішечки проявляються перші ознаки статевого дозрівання, і вона вже готова виносити потомство. Інше питання, чи готовий до такого повороту подій господар. Чи зможе він забезпечити кішці і її потомству належний догляд.

Використання контрацептивів для кішки не дасть вам стовідсоткової гарантії. Більш того, подібні засоби мають ряд побічних ефектів. Стерилізація позбавить вас від зайвих клопотів і мінімально відіб'ється на здоров'ї кішечки.

Операція
 • Прийняти рішення про стерилізації кішки необхідно відразу ж після придбання. Відкладаючи питання на майбутнє, ви можете упустити сприятливий період для проведення операції. У кішки є ряд особливостей, які необхідно враховувати при прийнятті остаточного рішення.
 • Перша тічка у кішки відбувається в 5-6 місяців. У цьому віці самка більше нагадує кошеня, ніж дорослу кішку. Вагітність у цей період вкрай небажане, так як є ймовірність не виносити здорове потомство.
 • Хірургічне втручання до цього періоду вкрай небажано, так як органи ще перебувають у процесі формування. Для повноцінної реабілітації після операції кішка повинна набрати нормальну вагу — не менше 3 кг.
 • Дорослу кішку стерилізують після консультації з лікарем і відсутності протипоказань. Здорова кішка легко перенесе операцію в будь-якому віці. Якщо самка вже стара, то організму може не вистачити сил для нормального відновлення.

Підготовка до стерилізації кішки

Перед операцією кішечка повинна бути добре выкупана, і з опорожненным кишечником. Якщо стерилізація кішки призначена на ранок, то остання годівля повинна бути з вечора. Переміщення кішки краще здійснювати за допомогою спеціального контейнера. Це значно зменшити стресовий стан вихованця і господаря.

Підготовка
 • Після операції жінці необхідно забезпечити стерильні домашні умови.
 • Кішка повинна знаходиться в теплі і чистоті. Це допоможе уникнути непередбачених ускладнень.
 • Організуйте кішці місце для відпочинку. Бажано щоб тварина деякий час не контактувало з речами господаря.
 • Оперований ділянка може давати виділення, тож кілька днів постарайтеся приділяти підвищену увагу своєму вихованцеві.
 • Медичний шов потребує спеціальної обробки. Для зменшення дискомфортних больових відчуттів кішці прописують болезаспокійливе.
 • Стерилізація не проводиться під час тічки або яскраво виражених відхилень по здоров'ю.
 • Дія наркозу триває протягом години після завершення операції. У цей період коту бажано знаходиться під наглядом лікаря.
Кішки

Багато клінік пропонують послуги кастрації та стерилізації в домашніх умовах. Такий варіант можливий за відсутності можливості організувати якісну транспортування тварини. При наявності у вихованця вагомих відхилень по здоров'ю, операція повинна проводитися в клініці з можливістю реанімувати тварина.

Способи стерилізації кішки

Стерилізація кішки проводиться декількома способами. Лікар повинен розповісти про кожного окремо і порекомендувати найбільш оптимальний для вашого випадку. Перед початком операції з певної ділянки шкіри видаляється волосяний покрив. Господарю вихованця не варто переживати з цього приводу. Через час шерсть повністю відновиться. Хірургічне втручання проводиться з використанням анестезії.

Операція
 • Оптимальним вважається метод вилучення яєчників через розсічену черевну порожнину. Після операції на розріз накладаються шви, які можна буде зняти через два тижні.
 • Ефективний метод бічного розрізу, через який витягують органи, що відповідають за запліднення. Такий шов не вимагає спеціального догляду і дозволяє самці швидше відновитися.
 • Для прискорення реабілітаційного періоду у кішки іноді на черевній області виконується мінімальний розріз. У цьому випадку лікар ризикує провести неякісну ампутацію органів.
 • Альтернативою хірургічному методу виступає опромінення конкретних органів. Така процедура тягне несприятливі наслідки для організму.
Кастрація й стерилізація

Після операції бажано обмежити свободу дій тварини. Щоб місце шва швидше затягнулося, на тварину можна одягнути хомут в область шиї. Травмовану область на час накривають спеціальною пов'язкою, що обмежує зовнішній вплив.

Відео: Стерилізація кішки і догляд за кішечкою після операції

Догляд за кішкою після стерилізації

Якщо у вас немає можливості забезпечити кішці необхідний догляд після операції, то необхідно скористатися послугами ветеринарної клініки. Тварина залишиться на кілька днів під наглядом лікарів. Така послуга не дуже дешева, але зручна і ефективна.

Догляд

Після стерилізації кішки необхідно дотримати наступні правила догляду:

 • Комфортні умови для транспортування тварини додому.
 • Наявність всіх рекомендованих медичних препаратів.
 • Чисте спальне місце.
 • Переміщення кішки через кожні півгодини до моменту відновлення рухової активності.
 • Промивання очей спеціальними краплями.
 • Давати кішці рекомендовану дозу знеболювального і своєчасно обробляти шов.
 • У перші дні після операції забезпечити кішці достатню кількість рідини і не перестаратися з їжею.
 • Контролювати стерильність спеціальної пов'язки.
 • Тварина повинна знаходитися в полі вашого зору і не залишати кімнату.
 • При виявленні ускладнень своєчасно проконсультуватися з лікарем.

Правила догляду коригуються в залежності від обраного методу стерилізації. Класичний метод вимагає більш ретельного догляду. Деякі методи дозволяють тварині відновитися набагато швидше.

Процес кастрації та реабілітації кота

Підготовка до кастрації кота проводиться аналогічним чином:

 • У самців операція проходить з меншою кількістю втрати крові, так як в мошонці розташоване менше кровоносних судин. Невеликий надріз набагато швидше відновлюється і не турбує численними виділеннями.
 • Для проведення кастрації необхідно застосування місцевого або загального наркозу. Для правильного дозування лікарю необхідно знати вагу кота.
 • З області мошонки видаляється зайва шерсть і, в залежності від обраного методу операції, робиться один або два надрізи. За допомогою операції у котів витягуються насінники і перетягують насіннєві канали. Для відновлення звичайної життєдіяльності самцеві достатньо однієї доби.
 • Хімічна кастрація проводиться з використанням опромінення та медикаментозних препаратів. Такі способи чинять негативний вплив на роботу різних органів.
Кастрація кота
 • Операція кастрації кота представляє ризик тільки для вихованців літнього віку. Можуть виникнути проблеми з реакцією організму на введений наркоз.
 • При поверненні вихованця в домашні умови варто врахувати, що в період дії наркозу у кота значно порушена координація рухів. Тому потрібно обмежити його переміщення з високим поверхонь. Мляве поведінка самця є нормою для перших днів після операції.
 • Для обмеження контакту з травмованим ділянкою слід одягнути спеціальний комір. Оброблення рани антисептиком допоможе зменшити дискомфортні відчуття і забезпечить коту спокійний сон.
 • Поведінка кота після кастрації стає набагато спокійніше. Самці дружелюбніше ставляться до свого господаря і перестають завдавати шкоди домашнім речам.
 • Інтерес до прогулянок на вулиці поступово втрачається. При контакті з іншими вихованцями кіт перестає проявляти агресію.

Раціон харчування кота вимагає невеликого коректування. Після кастрації збільшується ймовірність ожиріння тварини. Тому доцільно придбати спеціальне харчування у ветеринарній аптеці.

ВАЖЛИВО: Ймовірність ускладнень в післяопераційний період повністю залежить від кваліфікації лікаря та відповідального підходу господаря до всіх рекомендацій.

Кастрація продовжує коту життя на кілька років і покращує психологічний стан тварини. Притуплення статевих інстинктів не відображається на активності тварини і його мисливських навичках.

Кастрація покращує стан тварини

Вартість стерилізації кішки трохи перевищує послугу кастрації кота і залежить від місця проведення операції.

 • За стерилізацію кішки необхідно заплатити близько 2500-3000 руб.
 • Кастрація кота обійдеться в 1500-2000 руб.

Нескладна і доступна операція забезпечить вихованцеві нормальне існування, а позбавить вас від непотрібних проблем.

Відео: Що потрібно знати про кастрацію котів?