Присмак крові в роті вранці, після кашлю, бігу, постійно: причини і симптоми якихось хвороб у жінок і чоловіків? Від чого присмак крові в роті при вагітності? Як позбутися присмаку крові в роті: лікування

Причини виникнення присмак крові в роті.

Кожна людина хоча б раз у житті відчував неприємний специфічний присмак крові в роті. Найчастіше він з'являється після надмірних фізичних навантажень, але іноді бувають випадки, коли людина починає відчувати його навіть у спокійному стані.

У випадку якщо у вас теж періодично виникає подібна проблема, тоді вам терміново треба шукати причину її появи та в найкоротші терміни від неї позбавлятися. Як можна позбутися присмаку крові в роті і розповість вам наша стаття.

Присмак крові в роті вранці, після кашлю, бігу, фізичного навантаження, постійно: причини і симптоми якихось хвороб у жінок і чоловіків?

Причини появи присмак крові в роті

Зважаючи на це, якщо людина дихає не зовсім правильно (через рот), то він інтенсивно насичує ротову порожнину іонами заліза. Як тільки він зупиняється і закриває рот, вони починають окислюватися і це призводить до появи специфічного присмаку.

Інші причини появи присмак крові в роті:

 • Підвищений артеріальний тиск. У разі якщо у людини є проблеми з судинами, то із-за великого навантаження вони ще більше спазмуються і це викличе носова кровотеча. Зауважте, що воно обов'язково буде явним. Ви можете, взагалі, не бачити крові, але при цьому чітко будете відчувати її присмак.
 • Бронхіт, ларингіт або фарингіт. Усі ці захворювання характеризуються нападоподібний кашлем, який при посиленні може травмувати бронхи і слизові носоглотки, тим самим викликаючи кровотеча і провокуючи присмак крові в роті.

Від чого присмак крові в роті при вагітності

Присмак крові в роті при вагітності
 • Навіть легко протікає вагітність чинить досить сильну навантаження на організм жінки. На тлі цього у представниці прекрасної статі можуть з'явитися проблеми з кроветворением, які спровокують розвиток анемії. У разі якщо ця проблема буде дуже сильно збільшуватися, то жінка буде відчувати явний присмак крові в роті.
 • Також причиною появи подібної проблеми може бути гормональний фон. Стрибки гормонів в організмі впливають на всі системи та органи і з-за цього у вагітної можуть з'явитися проблеми з смаковими сприйняттям.
 • Ще однією причиною появи присмак крові в роті можуть стати перинатальні вітаміни, у складі яких є залізо. Як показує практика, тривалий прийом цих вітамінів провокує металевий присмак характерний для крові.

Чому виникає присмак крові в роті при прийомі заліза?

Присмак крові в роті при прийомі заліза виникає через накопичення цієї речовини в організмі

У разі якщо присмак заліза з'явився у вас на тлі прийняття залізовмісних речовин або вітамінних комплексів, то це говорить про те, що вживаєте ви їх не зовсім правильно. Як правило, така проблема з'являється з-за того, що людина дуже сильно перевищує допустиму дозу. Це провокує накопичення заліза в організмі, що і призводить до появи металевого присмаку.

Якщо у вас з'явилася така проблема, то вам треба на якийсь час припинити прийом цих засобів і зробити все щоб організм позбувся надлишків заліза. Якщо ви цього не зробите, то неприємний присмак не пропаде і крім цього у вас з'являться ще більш серйозні проблеми зі здоров'ям.

Помаранчева слина, присмак крові в роті, горлі, болить голова: що робити?

Причини появи помаранчевої слини

Помаранчева слина говорить про те, що у вас в роті чи носоглотці є кровотеча, яка і забарвлює її в цей неприродний колір. Причиною появи цієї проблеми можуть бути проблеми з яснами, артеріальним тиском або банальний гайморит. Щоб позбавитися від цієї проблеми вам насамперед треба буде з'ясувати що її спровокувало і відповідно до цього проводити лікування.

Отже:

 • Якщо причиною появи помаранчевої слини стали микротещинки на яснах, то для нормалізації свого стану вам треба буде зробити все, щоб вони зажили. Для цього треба буде максимально ретельно чистити зуби і 3-4 рази в день і полоскати ротову порожнину засобом з протизапальною і загоюючим ефектом.
 • У разі якщо кровотеча з'явилося з-за високого тиску, то вам обов'язково треба буде приймати препарати для нормалізації АТ і спазмолітики, що сприяють розслабленню судин.
 • Якщо вищезгадану проблему спровокував гайморит, то тут не обійтися без антибактеріальної терапії. Її обов'язково треба буде доповнювати застосуванням судинорозширювальних крапель з протизапальним ефектом.

Як позбутися присмаку крові в роті: лікування

Рекомендації з лікування

Отже:

 • Максимально ретельно доглядайте за ротою порожниною (навіть якщо вам здається, що ваші зуби і ясна повністю здорові). При виникненні проблеми використовуйте специфічні протимікробні засоби Холисал або Эльгидиум.
 • Якщо помаранчева слина з'явилася на тлі бронхіту або фарингіту, тоді приймайте препарати, що розріджують мокротиння, наприклад, Амброксол і обов'язково розпорошуйте в ротовій порожнині кошти з протизапальним ефектом (Інгаліпт).
 • При наявність вірусної або бактеріальної інфекції в носоглотці лікуйте її антибіотиками широкого спектру дії — Амоксилом або Моксифлоксацин.

Відео: Про найголовніше: Що може видати металевий присмак у роті?