Хондропротектори для суглобів: склад, рейтинг, показання, протипоказання, інструкція із застосування, побічні ефекти, список кращих. Найефективніші хондропротектори для суглобів — назви, список переваги: мазі, гелі, креми, капсули, таб

При хворобах суглобів слід застосовувати хондропротектори. А які і дізнаєтеся зі статті.

Зміст

Хондропротектори відносяться до групи довго прийнятих препаратів. Особам, страждаючим хронічними або рецидивуючими захворюваннями, часто потрібно довічне застосування препаратів для контролю симптомів або запобігання ускладнень, наприклад, при використанні хондропротекторів для поліпшення стану суглобів. Тривала медикаментозна терапія потрібно для профілактики деяких патологічних станів і проводиться до тих пір, поки є ризик їх розвитку.

Побічні ефекти при використанні хондропротекторів

Можлива стурбованість тим, що прийом препарату тривалий час може знизити його ефективність або сприяти залежності від нього. Розвиток толерантності виникає тільки до декількох препаратів. Більшість інших зберігають свою ефективність невизначено довго, при цьому не потрібне підвищення дози чи заміна препарату.

Якщо ви приймаєте препарат регулярно, то повинні знати, що слід зробити при зміні стану вашого здоров'я. Наприклад, якщо у вас виникає нове захворювання і призначається ще один препарат, лікування може бути змінено.

Контроль

Існує багато причин для заміни лікарського препарату:

 • виникнення побічних реакцій
 • поява нового, вдосконаленого препарату та інше

Корективи при довгостроковому лікуванні: як контролювати лікування?

Багато пацієнтів припиняють приймати ліки при поліпшенні самопочуття або зникнення симптомів захворювання. Це може бути небезпечно, особливо при захворюванні опорно-рухового апарату, часто протікає безсимптомно. Припинення лікування може призводити до рецидиву або загострення захворювання. Якщо вам незрозуміло, чому ви повинні продовжувати приймати препарат, запитайте про це у лікаря.

Застосування лише декількох ліків вимагає зміни звичного способу життя:

 • Хондропротектори не можна вживати з алкоголем.
 • При лікуванні певними засобами потрібно виключити деякі харчові продукти.
 • Якщо у вас прийняте ліки викликає сонливість, не слід керувати автотранспортом або працювати з потенційно небезпечним устаткуванням.

Якщо у вас відзначається алергічна реакція на деякі препарати або ви проходите курс медикаментозного лікування, який не можна припиняти раптово, приймаєте ліки, здатні негативно взаємодіяти з іншими препаратами, завжди носите з собою попереджувальну картку. Подібна інформація може виявитися вкрай важливою при екстреному наданні медичної допомоги.

Оцініть ефективність

Якщо ви отримуєте довгострокову медикаментозну терапію, таку як лікування хондропротекторами, необхідно періодично відвідувати лікаря для контрольних оглядів. Лікар зможе оцінити ефективність лікування основного захворювання і наявність яких-небудь побічних ефектів, при необхідності перевірить рівень препарату в крові.

Якщо призначений препарат може викликати ураження будь-якого органу, проводять спеціальні дослідження його функції. Наприклад, може бути показаний контроль аналізів крові і сечі для оцінки функціонального стану нирок, або ж визначення кількості формених елементів крові для оцінки стану кісткового мозку.

Рейтинг найбільш ефективних хондропротекторів

Розроблені різні препарати для лікування суглобів, треба розглянути весь спектр пропонованих препаратів.

 • Алфлутоп і Румалон.
 • Кошти в складі яких лежить глюкозамін і высокоочищенная гіалуронова кислотта: вітаміни Солгар, Біо тих, Артрон флекс, Флекамин глюкозамін, Дону.
 • Кошти на основі хондроїтину: Артрон хондрекс, Ходроитин фітофарм, Хондроксид, Мукосат та інші.

В залежності від того, які складові входять у препарат, лікар виконує його призначення. Якщо ви хочете самостійно підібрати препарат, то це на практиці досить складно. Адже потрібно оцінити стан всього організму і суглобів зокрема.

Кращі

Препарати можна розділити відповідно до застосування:

 1. Для вживання внутрішньо (перорально) у таблетках: такі як артера, структум, пиаскледин. Ефект досягається при тривалому застосуванні ( півроку і більше). Форма таблеток і капсул практично не дає ускладнень на організм, так само не спостерігається побічних дій.
 2. Введення у вигляді ін'єкцій: Алфлутоп, Адгелон, Нолтрекс.
 3. Препарати, які вводяться в внутрішньосуглобову рідина: Синокром, Остенил, Синвиск. Роблять, як правило 4-6 разів. Цього достатньо для поповнення тканини суглоба.

Діяти хондропротектори так:

 • усунуть біль, знімуть запальний процес
 • допоможуть відновити хрящову тканину
 • дозволять зменшити застосування НПЗЗ

Препарати-хондропротектори, як правило, не викликають побічних реакцій у пацієнтів. Тому лікар може призначати відразу кілька хондропротекторів і в різних видах.

В яких випадках і як правильно застосовувати хондропротектори?

 • Хондропротектори призначають при артрозі кульшового суглоба (коксоартрозі).

Цьому захворюванню сприяє фізичне навантаження на суглоб. Відбувається його знос, знижується рухливість ноги в місці згину. Найбільш часто призначається препарат це Терафлекс. Цей препарат досить швидко нормалізує обмін речовин в організмі, і дозволяє відновити хрящі.

Разом з Терафлексом досить рідко призначають НПЗП, при його вживанні це стає не потрібним. Також при лікуванні коксоартроза призначають Хондроксид. Цей препарат добре регулює відновні процеси в суглобовій сумці. Дозволяє налагодити обмін речовин, і відновлює хрящову тканину.

При різних недугах
 • При остеохондрозі міжхребцевих дисків, наявності гриж і протрузій.

Для лікування цього захворювання призначають хондропротектори, які активно відновлюють міжхребцевий диск, знижуючи болючість. Найбільш ефективними в такій ситуації є препарати: Дону, Структум, Артра. Головне почати лікування хондропротекторами якомога раніше, тому, що при запущеному остеохондрозі хребта ефективність цих препаратів дорівнює нулю. Щоб збільшити дію хондропротекторів призначають також такий препарат як Диклоберл і Мільгамма.

 • Хондропротектори призначаються також при всіх видах артрозу.

Під час артрозу пошкоджується суглоб, в ньому спостерігаються сильні зміни хрящової тканини і звуження суглобової щілини. Однак хондропротектори вам призначать в комплексі, так як ефективність цих препаратів може бути недостатньою. Ефективність зростає в тому випадку, коли пацієнт починає їх приймати на самому початку захворювання і продовжує тривалий прийом. Так призначають Дону, Артрон флекс, Алфлутоп, Терафлекс.

Вибрати правильно
 • Застосовуються хондропротектори і при артриті.

Артрит – це запальне захворювання, яке супроводжується зміною в харчуванні суглобів потрібними їм елементами. Під час артриту призначаються хондропротектори з іншими препаратами, що знімають запальний процес і больові відчуття. З препаратів найчастіше призначають Хондроксид, Артрон флекс, Структум. Ці ліки дозволяють зняти набряк і зменшити біль, відновити рухливість. Коли порушені великі суглоби, часто призначають ін'єкції прямо в суглоб.

Протипоказання до застосування хондропротекторів

Серед протипоказань можна виділити:

 • Запущену третю стадію стану суглоба, коли допомогти може лише операція.
 • Також протипоказанням є непереносимість окремих компонентів препарату, чутливість організму до них.
 • Порушення функції печінки і нирок у стадії декомпенсації.
 • Схильність до кровотеч, тромбофлебіти.
 • Якщо препарат містить допоміжний компонент аспартам, такий препарат не призначають при фенілкетонурії.
 • Алергію.

Побічні дії від прийому хондропротекторів

 • Побічна дія глюкозамін — це головний біль, діарея, розлад шлунка.
 • Може спостерігатися у людей, які мають захворювання печінки, погіршення стану. Також для спортсменів, які беруть анаболічні стероїди, потрібен контроль за печінкою. Вони повинні відслідковувати ферменти печінки.
 • Алергічні реакції на морські продукти. Так як глюкозамін робиться з панцирів ракоподібних. Якщо у людини виражена алергія на морепродукти йому потрібно уникати застосування хондропротекторів.
 • З обережністю потрібно застосовувати людям з підвищеним тиском. Так як для стабільності препарату використовується натрій хлор (кухонна сіль). А він здатний підвищувати тиск. Гіпертоніки повинні слідкувати за прийомом солі в харчуванні. Може виражатися шумом у вухах.
 • Також спортсмени, які займаються професійно спортом і «сушать» організм. В цей період вони можуть приймати хондропротектори, а ті, у свою чергу, містять іони солі. Що призводить до зворотного результату – накопичення рідини.
Побічні
 • Згортання крові. Глюкозамін впливає на згортання крові. ВООЗ навів дані про пацієнтів, які застосовують препарати для згортання крові, їм категорично протипоказані хондропротектори.
 • Також застосування хондропротекторів не підходить людям дотримуються вегетаріанства. Так як препарати виробляються з тваринної сировини.

Правила прийому хондропротекторів

Важливо враховувати зазначені дозування і способи.

Ефективно
Капсули
Для зовнішнього застосування
Структум
Внутрішньом'язово
Артра

 • Хондроксид — перевагою є легке нанесення, усунення болю.
 • Хондра-Сила це лікування комплексне, дозволяє усунути зміни в суглобах. Випускається у вигляді таблеток і мазей: 5% і зігріває.
 • Ревма-Гель — це лікарський засіб містить три діючі речовини, які активно борються з проявами змін в суглобах.
 • Мукосат — застосування мукосата дозволяє зняти запалення, усунути больовий синдром, і збільшити рухливість суглобів, дозволяє зменшити застосування НПЗЗ. Є активним в період відновлення пацієнта після операції на суглобах.
 • Алфлутоп — дія препарату спрямована на регулювання обміну речовин в суглобах.
 • Дона — активно відновлює хрящову тканину безпосередньо в суглобах.
 • Терафлекс — цей препарат стимулює відновлення хрящової тканини, сприяє внутрішньому відновлення власної гіалуронової кислоти в суглобах.
Ефективно
 • Мовекс Актив — призначається пацієнтам із захворюваннями опорно-рухового апарату, у випадках, якщо є біль, запальний процес, знижується рухливість суглоба, коли присутні зміни хрящової тканини.
 • Картриджен — дозволяє поліпшити рухливість суглобів і прибрати зміни в хрящовій тканині.
 • Остеогенон — надає подвійну дію на пошкоджений суглоб, впливає на структуру та мінералізацію кісток.
 • Остеопро — рекомендується до застосування для регулювання фосфорно-кальцієвого обміну в кістковій тканині.
 • Структум — використовується для лікування дегенеративних змін у суглобах.
 • Остеокеат — це комбінований засіб, спрямоване на регулювання наявності кальцію і фосфору в кістках і суглобах.
 • Солгар хондроітин з глюкозаминомтт — активно знімає больовий синдром, прибирає хрускіт в області суглобів, відновлює пошкоджену хрящову тканину.

Відео: Ефективність хондропротекторів для суглобів: факти і домисли