Вступ після 9-го класу: на кого можна піти вчитися після 9-го класу, які професії вибирати? Огляд відповідних спеціальностей для дівчат і юнаків

У статті йдеться про те, куди можуть піти навчатися молоді люди після закінчення дев'яти класів, які навчальні заклади підійдуть їм.

Багато дев'ятикласники задаються питанням: Що краще — йти далі вчитися в десятий клас або освоювати професію? Перш, ніж вирішити це питання, потрібно добре подумати, вивчити всі за і проти даної проблеми. Адже деякі професії не можна отримати без вищої освіти. Ну, а якщо ви все ж вирішили йти з школи, то треба ретельно поставитися до вибору нового навчального закладу для здобуття нових знань і продовження здобуття освіти після дев'ятого класу. Тим більше, що їх так багато.

Вступ після 9 класу: яку краще вибрати професію?

Дуже важко знайти ту справу, якою б хотілося займатися все життя. Тому спочатку слід розібратися в собі. І ніколи не слухайте розповіді про те, що тільки ось ця популярна на сьогоднішній день професія може принести великий прибуток. Тим більше, якщо у вас немає особливого бажання працювати на цій посаді. Великі гроші можуть заробити тільки справжні знавці своєї справи. А таких людей не багато. Тому й не варто освоювати посаду бухгалтера, якщо ви зовсім не любите математику.

Куди йти після 9 класу?

Вибирайте своє майбутнє заняття виходячи з наступних факторів:

 • Якщо у вас в школі були хороші знання з окремих предметів, то і вибирайте технікум, училище, коледж, де ці предмети знадобляться.
 • Можна провести тестування, на просторах онлайн, їх, до речі, багато. Дізнайтеся, яка професія вам більше підходить.
 • Добре, коли юний випускник має певну мету і вже в курсі, де буде його майбутнє місце роботи.
 • Ви вже в школі виконували безліч завдань по своїй улюбленій роботі, причому, у вас є непогані навички в цьому, тоді ця професія створена для вас.

Якщо всі ці пункти не підходять для вас, тоді просто запитайте поради у рідних, близьких. Вони точно знають про ваших здібностях і поганого не порадять. До того ж, консиліум з батьками може відкрити для вас нові можливості. Вони можуть порекомендувати вам ту професію, про яку ви навіть не знали.

Вступ після 9 класу — в який навчальний заклад краще поступати?

Багато вибирають найближчий коледж для надходження з-за близького розташування навчального закладу. Але це в корені не правильно, тому що отримані навички професії можуть бути вам не по душі, в результаті ви будете працювати через чотири роки зовсім не там, де хотіли.

Навчання в коледжі
 • У сучасному світі освічені люди повинні знати декілька мов. Дуже добре, якщо в тому технікумі чи училище, де ви будете вчитися, певна увага приділяється вивченню англійської або іншої іноземної мови. На хорошому робочому місці ці знання необхідні.
 • Також треба вивчати навички користування комп'ютерною технікою, без цього на сучасному виробництві не обійтися. Поступаючи в коледж, поцікавтеся, чи є комп'ютерний клас у закладі і будуть у вас проходити заняття в ньому.
 • В період навчання студенти отримують нові знання, знаходять нові знайомства. Важливо, щоб у вашому навчальному закладі багато уваги приділялася всебічному розвитку, і проводилися громадські роботи, екскурсії. Учні обмінювалися досвідом зі студентами з інших регіонів, країн.
 • Важлива й інша складова навчальних закладів. Бажано вибирати той заклад, в якому надалі надають працевлаштування. Зараз є така практика, коли багато коледжів підписують домовленості про працевлаштування своїх випускників.
 • Ті, хто захочуть продовжити своє навчання після коледжу у вищих навчальних закладах, зможуть і далі підвищувати свою кваліфікацію. Тим більше, що вони одразу зараховуються на третій курс. Головне, поставити чітку мету і точно йти до її виконання, не боячись труднощів.

На кого можна піти вчитися після 9 — коледж, технікум, училище: що вибрати?

Вступ до технікуму
 • Різниця між цими інстанціями в тому, що в коледжах навчають більше фундаментальних, теоретичних знань, а в технікумах дають практичні пізнання, наочно навчають професії.
 • Тим, хто обере училище, дають атестат про середню освіту і відповідну професію, залежно від спеціалізації. Раніше їх називали ПТУ, зараз частіше називають ліцеї.
 • Процес навчання в технічних закладах проводять по шкільному принципом, і тривалість самого навчання складає всього два-три роки. А в коледжі освітні навички дають майже так само, як в університетах. Викладачі ведуть лекції, є семінари, сесії та термін навчання вже від трьох до чотирьох років.
 • Саме тому після коледжів багато поступають у Вузи. Якщо вас не цікавить далі навчання, то краще йти відразу в технікум, там після його закінчення можна відразу влаштовуватися на роботу.

На кого можна піти вчитися після 9 класу дівчині?

При виборі подальшої професії не завадить враховувати і пол. Не кожна дівчина зможе працювати на підприємстві, де є важка праця, шкідливі умови і т. п. Тому необхідно враховувати і цей нюанс.

Одними з найбільш популярних напрямків для дівчат є наступні:

 1. Зарплата середнього рівня доступна особам, які оберуть професію секретаря, бухгалтера, адміністратора тощо Фізично — це не важка праця, але доведеться багато часу проводити за столом комп'ютера. Витрачати час на заповнення звітності, вести прийом клієнтів. На жаль, просунутися по службових сходах, вдається не багатьом, ця посада може стати єдиною на багато років.
 2. Дуже багато дівчат для торговельної сфери, причому, там вакансії можуть бути різними: логіст, касир, товарознавець, маркетолог, продавець-консультант і багато інших. Але умови праці часто залишають бажати кращого, та й заробітна плата у працівників торгівлі високою не буває.
 3. Існує і безліч ліцеїв і технікумів, які навчають молодих людей для роботи в харчовій промисловості. Якщо у вас буде диплом кухаря, кондитера, то з пошуком роботи ви не матимете проблем. А коли дівчині пощастило влаштуватися в приватний ресторан, і вона буде володіти хорошими професійними навичками, то успіх їй забезпечений і високий заробіток.
 4. Якщо ви володієте якимось майстерністю в сфері індустрії краси, то поступайте в ліцей або технікум, коледж на майстра педикюру, перукаря, модельєра і т. п. Без роботи ви ніколи не залишитеся.
 5. В дизайнерському напрямку ви можете стати не тільки модних кутюр'є, а й займатися розробкою сайтів, робити архітектурні проекти, рекламу і багато іншого.
Кращі професії для дівчат
Звичайно — це далеко не всі професії, які підійдуть для дівчат, є і інші вузькі напрями. Людина може вибрати й те єдине, яке йому до душі.

На кого можна піти вчитися після 9 класу хлопцеві?

Після закінчення дев'ятого класу не дуже просто прийняти рішення молодому хлопцю, куди вступати. Часто судять про професії тільки за інформацією з інтернету, розповідей знайомих і телевізійних фільмів. Хоча дійсність відрізняється від наданих даних.

Який навчальний заклад обрати хлопцеві після 9-го класу?

Тому перш, ніж робити висновки спочатку заглибитися у вивчення вподобаної професії. Після можна сходити в той навчальний заклад, де ви будете навчатися спеціальності, подивитися умови, поцікавитися у знайомих про процес навчання та інших необхідних умов для процесу. Онлайн на сайті ліцею або коледжу знайдіть іншу цікаву для вас інформацію.

Коли матеріальне становище скрутне, то хлопці після дев'ятого класу можуть освоїти професію за досить короткий період. А потім приступати до роботи, якщо молодій людині вже є вісімнадцять років.

Які професії можна освоїти на курсах в ліцеї або інших навчальних закладах?Багато хлопчики вже з дитинства мріють водити автомобіль. Коли вони закінчують школу, то можуть піти на навчання і стати водієм громадського транспорту або вантажного. Специфіка цієї професії вимагає від людини особливої уваги, відповідальності, уміння зберігати контроль навіть в стресових ситуаціях, бути доброзичливим, стриманим.

І в наш час більш затребуваної професії, ніж зварювальник важко знайти. Одна з найпопулярніших спеціалізацій. Якщо людина досягне рівня майстра в цій справі, то він буде отримати пристойний дохід, головне не обмінювати свій талант на алкоголь. Отримують професійні навички в коледжах і училищах.

Електрозварник

Хорошу базу знань дають технікуми, коледжі для освоєння професій механіка і автомеханіка. Такі майстри займаються ремонтом техніки та автомобілів. У чому зарплата майстра залежить від його якості виконаних робіт. Якщо фахівець має великий досвід, то до нього буде чергу на виконання ремонтних робіт. Від майстра потрібно вміння діагностувати поломки, уважно ставитися до процесу ремонту, відповідально виконувати свою справу.

Як бачите, вибір майбутньої професії — відповідальна справа. Тим більше, що у кожної людини свій талант. Виходячи з задатків особистості, і треба вибирати саме близьке для душі справу.

Відео: Куди йти після 9-го класу?