Можна прибирати, мити підлогу в будинку, квартирі, виносити сміття ввечері, вночі і на ніч: народні прикмети. Чому забиратися в будинку, виносити сміття ввечері, вночі, на ніч погана прикмета? Що не можна робити вночі: прикмети

У даній статті ми розберемо прикмети про прибирання і просто прикмети про те, що можна і чого не можна робити вночі.

Кожен час доби несе власну енергетику і силу, в години кожного є своє призначення і якщо правильно користуватися цим можна обійти різні негативні ситуації і не накликати на себе біду. Вважається, що день – це час світла і добра, а от ніч – початок містики і небезпеки. Тому, багато речей не можна робити саме після заходу сонця. В тому числі і прибирання по будинку. У даній статті ми розглянемо тему прибирання в будинку ввечері.

Можна прибирати, мити підлогу в будинку, квартирі ввечері, вночі і на ніч: народні прикмети

Звичайно, трактування даної прикмети, буває різною, оскільки дана прикмета передається з покоління в покоління, і кожна господиня інтерпретує прикмету по-своєму. Одні вважають, що помивши підлоги на ніч, можна таким способом «вимити» щастя і благополуччя сім'ї.

Миття підлоги в нічний і вечірній час, закликає до себе нечисту силу, що притягує ряд неприємностей. Це може бути як захворювання одного з членів сім'ї, фінансові проблеми, а також, сварки і розрив з коханою людиною. Особливо сварки можуть виникнути на побутовому рівні.

Денний час доби несе позитивну енергетику, тому справи треба виконувати в такий час доби. Нічний же час може несприятливо впливати на будь-які дії, а оскільки миття підлог це останній пункт виконання прибирання, то краще це робити вдень. Якщо виносити вночі сміття або очищати свій будинок від нього, то все ваше благополуччя може потрапити «не в ті руки».

Прибирання в домі

Існує багато народних прикмет, які пов'язані саме з миттям підлог, наприклад:

 • Не можна мити чи підмітати підлогу « в дорогу», коли хтось з ваших рідних їде в далекий шлях. Ця прикмета діє поки ця людина не приїде до призначеного пункту. Згідно з цією прикметою, можна таким чином накликати те, що мандрівник не доїде до потрібного місця.
 • Через поріг переметать сміття з хати не можна, оскільки можна вимести все благополуччя і щастя з рідного дому.
 • Якщо хочете, щоб після свята ваші гості мали гарне враження про вас, і залишилося надовго, відразу ж після їх відходу не потрібно мити або підмітати підлогу.
 • Навпаки, якщо в будинок прийшов небажаний гість або ваш ворог, то варто забратися відразу ж після го приходу, а головне «вимести» той негатив, який приніс цей чоловік.
 • Для того щоб зберегти достаток в будинку або квартирі, не потрібно помсти різними віниками або мити підлогу різними швабрами.
 • Після смерті людини не потрібно мити або підмітати підлогу в рідному домі, мінімум 9 днів. Це вважається так само, як і відправляти людину на шлях.
 • Гріхом вважається прибирання підлоги, підмітання або митті, якщо робити це велике церковне свято, такий як Благовіщення або Федорин день.

ВАЖЛИВО: В давній часи вважалося, що прибирання будинку у вечірній і нічний час – це залучення в будинок бідності та злиднів. В денний час, на місце прибраного простору приходить щастя і благополуччя, а ось після заходу сонця – це місце заповнює нечиста сила. Також, не можна вносити сміття або давати в нічний час доби, особливо хліб і сіль, адже це символи добробуту і добра. Якщо виносити ці продукти, можна накликати на себе злидні.

Існує багато цікавих прикмет пов'язаних з будинком або квартирою, в якому ви проживаєте. Наприклад, не можна помсти або мити підлогу не в бік до порогу, а від нього. Це приносить у ваш будинок фінансову незалежність. Не варто приступати до вологого прибирання в неділю. Це означає, що в будинку не будуть водитися гроші і вважається гріхом.

Наші прабабусі вважали, що якщо помити підлогу на ніч – залучити невдачі, втратити любов і грошові кошти. Незважаючи на те, що на дворі 21 століття, багато з таких прикмет насправді впливають на наше життя, багато в чому, ми навіть не розуміємо яка причина того, що у нас несприятливий період, наприклад, занепад доходів, або сварки з рідними і близькими. Все що ми робимо, якимось чином впливає на повсякденне життя.

Прибирання ввечері

Сім'ю, яка «поважає домовика», лиха будуть обходити стороною, а домашнє простір буде заповнювати сприятлива енергетика. А ось якщо розізлити будинкового, він може нашкодити і принести в дім біди і навіть хвороби. Прибирати вночі вважається поганою прикметою, наші предки вважали навіть сам процес підмітання або миття підлог певним ритуалом за зазыву нечистої сили і енергії. Вірити в такі прикмети чи ні вирішувати тільки вам, але такі, іноді навіть дурні забобони приносять в наше життя різноманітність і частинку віри, яка до нас прийшла з давніх часів.

Чому виносити сміття на ніч погана прикмета?

Всі повір'я, забобони прийшли до нас крізь століття з кожним поколінням. Наші предки прив'язували прикмети до різних дій, змін погоди і навіть самим дрібним побутовим клопотам. Існує цілий ряд порад, які можуть захистити людину від бід.

 • Найпоширеніша прикмета, яку знають всі – це чому не можна виносити сміття на ніч? Вважається, що таким способом, людина може разом з сміттям винести і грошове благополуччя, що обіцяє постійними фінансовими проблемами.
 • Звичайно, якщо в будинку брудно і багато сміття, домовик точно буде злитися і може показувати своє невдоволення різними капостями. Можуть зникати речі, в родині спостерігатися дрібні сварки або у одного з членів сім'ї погіршитися стан здоров'я.
 • Ця прикмета дуже давня, оскільки раніше люди вірили в існування відьом і магії, відповідно. Вважалося, що відьми, чародії і всякі темні сили, могли вийти тільки в нічний час. Вплинути на людину вони можуть тільки за допомогою речей, які належать цій людині, тому виносити сміття після заходу сонця небезпечно. Адже відьма могла взяти щось з вашого сміття і навести порчу або начаклувати хвороба. Особливо якщо в смітті є зрізані нігті або волосся. Ось ще одна прикмета, яка прийшла до нас з давніх часів.
 • Також, багато прадіди вважали, що сміття символізує «сміття з хати», тобто не можна виносити з житла своє благополуччя і порозуміння в родині.
 • Деякі вважають, що залишати частину сміття потрібно для вашого домовика, щоб він міг поїсти. Звичайно, важко віриться, але, на подив, прихильників цієї теорії досить багато. Також, є теорія того, що навпаки при наявності сміття в хаті, ваш домовичок може образитися на недбайливих господарів, і надовго піти з дому.
 • Якщо вірити фен-шуй, то очищати свій будинок від пережитків минулого – це необхідний ритуал. Порожній простір заповнює нова енергія життя. Але й увечері або вночі цього робити не варто, адже, той простір, який ви звільняєте, наповнюється негативною енергетикою і вважається, що разом з сміттям людина виносить і свої гроші.

Ця ознака стосується і тих хто вірить у духів. Коли ви виносите сміття після заходу сонця, таким образів на будинок нападають злі духи, а якщо вдень – то добрі. А ось якщо залишити на ніч повне відро з сміттям і залишками їжі – парфуми, які охороняють житло можуть образитися і піти.

Прикмети про сміття

Ще кілька народних прикмет про сміття:

 • Раніше, при зміні вдома свій сміття забирали з собою. Це робили для того, щоб благополуччя, яке було колишньому житло, залишилося і в новому. Якщо ж у будинку були проблеми і нерозуміння, то сміття викидали біля будинку. Але тільки в денний час доби і дуже обережно, щоб ніхто не міг навести порчу.
 • У церковні свята від сміття не позбувалися. Це пов'язано з тим, що в такі дні люди присвячували весь вільний час молитвам.
 • Змішати побутові відходи з харчовими – до грошової втрати. Але це більше не прикмета, а просто метод економії, адже раніше люди тримали тварин, і якщо всі залишки їжі викидати, то корм для них потрібно купувати окремо.

Бувають різні ситуації, в яких потрібно терміново винести сміття з дому у вечірній час. При цьому, ви не хочете разом з відходами винести всі благополуччя і добро з дому, потрібно промовити такі слова, коли ви виносите сміття: «Виношу все непотрібне з дому, а достаток і щастя залишаю».

Звичайно, існують і сучасні версії такий простий прикмети:

 • Якщо виносити ввечері сміття – можна потрапити в неприємні ситуації
 • Біля сміттєвих баків у місті дуже багато тварин, які не завжди можуть бути доброзичливі до людей, особливо якщо вони дуже голодні
 • По дорозі можна зустріти друзів і не завершити всі справ по дому, які запланували
 • Найчастіше виносять сміття у тому одязі, що носять будинку, якщо на вулиці холодно, то елементарно можна застудитися і захворіти.

Насправді, багато прикмети не зовсім зрозумілі на сьогоднішній день, але мільйони людей вірять в них не одне століття. Як ставитися до прикметами це справа кожного, але якщо відштовхуватися від досвіду наших предків, то варто задуматися про правдивість забобонів.

Що не можна робити вночі: прикмети

Наші предки з давніх часів відзначалися особливою уважністю і спостережливістю, вміли читати різні знаки долі і вірили в магію і чаклунство. Кожен намагався різними методами захистити свою сім'ю і будинок від злих духів і негативного впливу темних сил. Звичайно, більшість прийме здаються дурними, але якщо подивитися з іншого боку, раніше родини були набагато міцнішими, а люди віруючими і дисциплінованими.

На сьогоднішній день, частина таких забобонів прийшли крізь століття і покоління, і багато люби донині в них вірять. Існує величезна кількість різних прикмет, рад і забобонів, але найпоширенішими з них ті, які пов'язані в нічний час. Це пов'язано з тим, що саме після заходу сонця на вулицю виходять всі відьми, чародії, злі духи і т. д. Темрява завжди асоціювалася з містикою і таємницями, чого раніше люди дуже боялися.

Отже, чого не можна робити вночі:

 • Перше, це виносити сміття і мити або підмітати підлогу, як описано вище
 • Залишати гострі ножі на столі. Цим знаряддям може скористатися темна сила. І вважалося, що так можна накликати на себе страшну хворобу
 • Проблеми в інтимному житті можуть початися у чоловіка, який поголився або підстригся після заходу сонця
 • Давати гроші чи позичати – обіцяє фінансову нестабільність і втрата коштів
 • Домовик образиться і накличе неприємності, якщо залишити брудний посуд на ніч. До домовому потрібно ставитися з повагою, намагатися не лаятися і не сваритися в будинку, підтримувати чистоту і порядок. Адже домовик може піти від недбайливих господарів або зробити капость
 • Не можна дивитися в дзеркало. Раніше люди вірили що дзеркало – це двері в інший світ, тому, дивлячись у нього після заходу сонця можна викликати небажаних гостей. Дуже багато прикмет пов'язаних саме з дзеркалом. Ще предки вважали, що якщо молода дівчина буде часто дивитися в дзеркало – то швидко постаріє
Що не можна робити вночі
 • Нічого не можна давати через поріг, особливо у вечірній час. Якщо вночі щось виносити з будинку це спричиняє ще більші втрати. Але дана прикмета поширюється і на денний час, і прийшла вона з глибокої давнини. Адже предки зберігали порох своїх родичів саме в порозі, тому зайвий раз турбувати їх не потрібно, це може розгнівати духів. Також, не можна сидіти на порозі – це прояв неповаги до померлою
 • Якщо ви вийшли на вечірній променад, однозначно не можна нічого підбирати на перехресті. Цього і вдень небажано робити, але особливо вночі. У такий спосіб відьми можуть віддавати свої неприємності або навести порчу, яку людина може підібрати абсолютно випадково
 • Перед сном, на ніч краще зняти білизна, що сохне. Вважається, що саме білизна притягує і вбирає негативну енергію
 • В кімнаті, де ви спите не варто ставити різні рослини-вампіри (Монтера). Можна виспатися і встати втомленим і незадоволеним
 • Не можна давати обіцянки та клятви перед заходом сонця. Їх виконати буде неможливо
 • Купатися вночі в водойомах небажано, адже в цей час прокидається водяник та русалки, що може призвести до нещасних випадків
 • Не можна паритися в лазні, після заходу сонця там з'являються чорти
 • Стук вночі у вікно кімнати – це обіцяє біду
 • Якщо людина кожну ніч прокидається рівно 3 години, це означає, що хтось чатує на нього
 • Залишати на столі гроші ввечері – це до злиднів
 • Не можна в'язати вночі – це радує чортів
 • Зустріти павука ввечері – до клопотам і турботам
 • Залишки їжі не залишати на столі – це приваблює чортів і вони можуть її доїсти
 • Коти відчувають духів, якщо він починає шипіти вночі – значить бачить злих духів
 • Розбити що-то вночі — чекайте поганих звісток
 • Якщо ікона падає після заходу сонця – чекайте біди
 • Вночі краще не чіпати гроші, не вважати, не змінювати, не позичати – тоді вони перестануть водитися

Багато прикмету існують для того, щоб попередити людини про майбутню біду, але існують і приємні забобони які відбуваються вночі, наприклад:

 • Якщо кішка народила вночі – чекайте сприятливих змін, це обіцяє доброзичливі новини і прибуток
 • Звук цвіркуна – це означає, що на вас «звалиться» несподіване багатство
 • В новому домі потрібно першу ніч призвести чорного півня, а другу – чорну кішку. Тоді родина буде жити щасливо і в достатку
 • На ніч потрібно залишати гроші під дзеркалом, тоді вони завжди будуть водитися в будинку.

Прикмети і забобони, які наші предки вірили і йшли, мають неоднозначний характер, як і гороскоп і ворожіння. Більшість людей дотримуюся традицій, і вірять у подібні передбачення всесвіту, інші ж – категорично вважають подібні прикмети повним маренням. Вірити чи ні — це справа кожного особисто, але якщо це для вас зручно і допомагає при житті, то чому б не прислухатися до порад наших предків, які дійшли до наших часів у формі забобонів і прикмет.

Позитивні прикмети вночі

Але якщо прикмети сприяють вашому поганого настрою і в якійсь мірі лякають, то краще стати в позицію Фоми невіруючого. Але найчастіше ми самі програмуємо власне мислення, що веде за собою певні наслідки. Головне, не перегнути палицю і ставитися до забобонів зі здоровим розумом, для того щоб поменше хвилюватися за різними дрібницями, адже прийме дуже багато, тому краще вірити тільки в ті, які мають позитивний характер, а про поганих зовсім забути.

Незважаючи на давність багатьох забобонів, ця тема актуальна і донині. Багато знаменитостей користуються різними талісманами, вірять в пророкування долі і саме цим пояснюють свою удачу в житті. Звичайно, для того щоб пояснити багато прикмети, можна відштовхуватися від мінімальних знань хімії, фізики та інших наук. Тому багато вчених противники подібних прикмет.

Відео: Що не можна робити ввечері: прикмети і забобони