Прикмети і забобони, пов'язані з ящірками: опис. До чого ящірка проникла в будинок, оселилася у дворі, теплиці, залізла в чобіт, перебігла дорогу, вбити, побачити ящірку на кладовищі на могилі, вагітну, знайти хвіст ящірки: народні прикмети, забобони

У даній статті ми наведемо інформацію про прикмети, пов'язаних з ящірками. Незважаючи на те, що, на перший погляд може здаватися, що з цими плазуном мало чого пов'язано, це абсолютно неправильно і ми вам це покажемо.

Зміст

У багатьох до ящіркам негативне ставлення, адже зовнішнім виглядом вони нагадують змій. Але народна мудрість говорить, що ящери – це досить мудрі тварини, і в язичницькому віруванні вона була віщункою в різних сферах людської діяльності. Тому в даній статті ми розберемо, що ж за прикмети пов'язані з ящірками.

До чого ящірка проникла в будинок, квартиру: народні прикмети, забобони

 • Якщо молодята в свою шлюбну ніч побачили ящера в тому будинку, в якому збираються жити – це значить, що спільне життя молодих триватиме недовго, і швидше за все буде нещасною. Звичайно ж, якщо молоді знаходяться в чужому домі – то це марновірство вірити не варто.
 • Ящери також передбачають зміни погоди, коли тварина ховається в ваш будинок – чекайте в недалекому майбутньому настання холодів та похмурої погоди.
 • Поганий знак приносить тварина, коли помирає в будинку. Це обіцяє смерть одного з мешканців будинку. Варто протягом року змінити місце проживання, щоб уникнути біди.
 • Ящірка може передвіщати біди, яка відбудеться з сім'єю. Якщо тварина забігла в будинок, а після, побачивши когось із членів сім'ї відразу вибігає, то бути біді. Неприємності можуть обрушитися на сім'ю в будь-який момент, тому варто відразу звернути свою увагу на стан здоров'я і уникати будь-яких конфліктів чи суперечок.
Ящірка в будинку

У зазначених випадках раніше ящірка є просто вісником неприємних новин, а також, таке вона може принести і благі події, наприклад:

 • Для того, щоб позбутися від зайвого потовиділення, красуні минулого, пускали під сорочку ящірку, щоб та пробіг від одного плеча до іншого
 • У народній медицині, за допомогою цього плазуна лікують мігрені і болю голови
 • А ось слов'яни тримали в хаті ящірку або вужа для більшого достатку і прибутку в хаті

До чого ящірка оселилася у дворі, теплиці?

За народним повір'ям, ящірки не живуть біля людського дому, але приходять у двір тільки, щоб принести звістку, наприклад:

 • Якщо ящірка забігла у двір і померла, перевернувшись догори черевом – значить, в будинку буде пожежа
 • Якщо принести ящірку у двір або теплицю, при цьому вона там залишиться – значить буде хороший врожай, а ваш ділянку можна сміливо вважати екологічно чистим
 • Раніше сільські жителі, побачивши у своєму дворі ящірку ранньою весною, розстеляли пояс і переганяли через нього тварину. Потім знову одягали, таким чином, лікували радикуліт
 • Якщо ви вийшли з дому й побачили у дворі ящірку з правого боку – справи підуть краще, а якщо лівою – чекайте неприємностей
 • У разі, коли ви побачили ящірку в траві, а праворуч від вас хтось чхнув – незабаром будуть клопоти і переживання
Побачити ящірку у дворі
 • Ящірка спокійно бігає по двору ранньою весною – будьте впевнені, що зима остаточно пішла
 • Якщо господар спить під відкритим небом, і вночі побачив ящірку – вона попереджає про швидке наближення змій
 • Плазун гріється на каменях – скоро буде похолодання. Ящірки – теплолюбні тварини і перед настанням холодів, завжди «заряджаються» сонячною енергією.

Незважаючи на непривабливий і страшний зовнішній вид рептилій, їх все-таки варто полюбити, адже вони просто необхідні на нашій ділянці і приносять більше користі, ніж шкоди. Таке невинне тварина не тільки очистить город і теплицю від шкідливих комах, але і послужить відмінним індикатором зміни погоди, а також передвісником тих або інших подій в життя сім'ї.

До чого ящірка залізла в чобіт?

З приходом ящірки в будинок або квартиру пов'язано чимало різних стародавніх забобонів, особливо якщо ящірка заповзла до одного з мешканців в чобіт. Якщо ж чоловік прийшов у гості, і з ним сталося подібне, то звертати на це увагу не варто.

 • Коли ж ящірка заповзла в один з туфель молодят, це означає, що саме із-за цієї людини сім'я розпадеться. Але уникнути біди можна, для цього варто протягом декількох місяців змінити місце проживання. А першу шлюбну ніч краще провести в іншому будинку. Це допоможе не тільки зберегти шлюб, але і обзавестися потомством у найближчому майбутньому.
 • Якщо ж ящірка забігла в будинок лише на хвилинку, і сховалася в черевику одного з мешканців, але коли її помітили відразу ж втекла, то це знак, що саме цю людину чекають неприємності. Найближчим часом потрібно бути уважним до свого здоров'я, позбавитися від шкідливих звичок, а також не сваритися через дрібниці.
 • Успіх може принести тільки хвіст ящірки, який вона залишить у чоботі людини. Це дивовижне створіння в такому випадку обіцяє щастя і удачу, володарю взуття. Деякі люди спеціально клали в правий черевик відпали хвіст тварини, щоб привабити багатство і здоров'я в свій будинок.
З ящіркою пов'язано багато прикмет

Звичайно, худим знаком вважалося, якщо ящірка вирішила оселитися у вашому будинку або взуття без запрошення. Здавна хвостате тварину вважають вісницею смерті або лиха. Якщо ви намагаєтеся вигнати тварину, але не вдається, краще також змінити житло.

До чого ящірка перебігла дорогу?

Існує безліч забобонів і прикмет, пов'язаних саме з цією твариною. Просто так нічого не відбувається, навіть якщо ви випадково зустріли ящірку на вулиці. Найчастіше це попередження про прийдешні неприємності, наприклад:

 • Коли ви збираєтеся в далеку дорогу, а ящірка перебігла вам шлях, сідайте ліворуч від свого попутника, тоді біда вас обійде стороною
 • Коли тваринка перебігла дорогу молодятам по дорозі до церкви – треба повертатися назад, інакше пара розійдеться
 • А ось для вагітних – це хороший знак, якщо тварина перебігло дорогу – значить з малюком і мамою буде все добре. Вагітним варто більше гуляти і чекати радісна подія
Ящірка може передвіщати приходять зміни
 • Ящірка перебігла дорогу – це поганий знак, що віщує нещастя. В цей день варто бути максимально обережним, не вступати в конфлікти або сварки з іншими, а також, варто прислухатися до стану свого здоров'я.

Також, якщо ви збираєтеся на важливу зустріч, побачення або співбесіду, а по дорозі вам перебігла дорогу ящірка — це означає, що, швидше за все, подібні зустрічі не закінчаться нічим добрим. Звичайно, заздалегідь турбуватися не варто, але уважність і пильність вам не завадить.

До чого побачити ящірку на кладовищі на могилі?

Незважаючи на те, що у багатьох ящірка викликає неприємні асоціативні відчуття, в давнину саме в ящерах бачили втілення душі померлої людини. І тому, не дивно, що на кладовищі можна зустріти безліч цих плазунів.

З'явилося це повір'я в часи тотемів, але навіть у християнській вірі, існує таке повір'я. Побачивши ящера на могилі, не варто її проганяти, адже так можна потривожити чиюсь душу. Особливої інформації тварина в такому випадку не несе, але вважається цілком нормальним зустріти ящірку на кладовищі.

До чого побачити ящірку вагітну?

Зустріч з ящіркою завжди тягне якусь подію, особливо якщо вона вагітна. Звичайно, неозброєним поглядом зрозуміти це досить складно, і частіше вагітні тварини ховаються, щоб зберегти своє потомство. Але якщо ви побачили вагітну ящірку, варто звернути свою увагу на такий знак долі.

 • Ловити вагітну ящірку обіцяє неприємності і розчарування
 • Тікає вагітна ящірка говорить про те, що улюблений вам зраджує, а ви цього не помічаєте. Але незабаром відбудеться подія, яка змусить вас в цьому не сумніватися
 • Неймовірно гарна вагітна ящірка – це знак того, що ви довіряєте дуже підлому людині, яка вас використає і маніпулює вами
 • Величезна вагітний тварина обіцяє великі неприємності і змови проти вас
 • Настирне і приставучее тварина – це попередження, про те, що у вашому оточенні є жінка з поганими намірами, і незабаром принесе шкоду вам і вашим близьким
З вагітною ящіркою також пов'язано багато прикмет

Існує ще кілька рідкісних, на перший погляд прийме, але все ж ми їх вам пропонуємо:

 • Якщо чоловік побачив поруч з собою вагітну ящірку – це попередження, що існує жінка, яка хоче його на собі одружити будь-яким способом. Варто бути обережним, адже ця ж жінка може принести велику шкоду молодій людині.
 • Якщо жінці пробіглася вагітна ящірка, наяву дамі варто уникати випадкових зв'язків. Це може призвести до суперечок, скандалів, інтриг.

Ця прикмета реальна, якщо ящірка дійсно вагітна. Хоча по суті визначити це досить складно недосвідченій людині. До того ж розглянути плазун також дуже складно, адже до першого ліпшого ящірка не підійде занадто близько.

До чого знайти хвіст ящірки: народні прикмети, забобони

Здавна хвіст ящірки вважається талісманом і оберегом, який приносить щастя й удачу. Всім відомо, що якщо відрізати хвіст ящірці, він відросте знову, але раніше люди вірили, що може відрости не тільки хвіст, але й інші частини тіла (голова, лапи і т. д.). Тому уособлювали ящірку, як символ самозцілення і відновлення.

 • Однозначно, знайти хвіст ящірки – це гарна прикмета. Такий талісман варто залишити собі і, по можливості, носити на шиї, щоб душа і тіло були єдиним цілим, а життя було вдалим надалі.
 • У Франції вважають, що потрібно хвіст ящірки носити взуття – грубо кажучи, ви наступаєте і йдете по життю зі своєю удачею.
 • З-за того, що ящірка вміє відрощувати хвіст заново – це символ не тільки самовідновлення, але й спритності, винахідливості і життєвої енергії. Цим буде володіти і знайшов хвіст ящірки.
Хвіст ящірки приносить удачу

Чому не можна вбивати ящірок: народні прикмети, забобони

 • В деяких селах здавна вважалося, що ящірки, які гріються на сонечку, зазивають холоду, тому намагалися знищувати тварина. Хоча це було рідко. Але насправді ящірка ніяк не впливає на зміну температури, а лише попереджає про зміни. Тому убувати плазунів точно не варто.
 • Інші ж, вважали це вбивство гріхом і відміряли вбивці не більше 40 років життя, а також чоловік, який наважився содеять подібне, може залишитися без продовжувача роду. Є повір'я: якщо вбити зелену ящірку – будинок залишиться без хазяйки, а якщо сіру – без господаря.
 • Раніше вірили, що вбивство такої тварини тягне за собою погану погоду і безперервні дощі, що негативно позначиться на врожаї. У це вірили настільки, що в період сильної посухи приносили бідна тварина в жертву.

Що робити, якщо вбив, ненавмисно наступив на ящірку в будинку?

Вбивство тварин – це, звичайно ж, поганий знак і гріх. Особливо якщо смерть бідної тварини сталася у вашому домі. Найчастіше плазун тварина забігає в людське житло, щоб попередити про прийдешні неприємності. А якщо помирає в будинку – це дуже поганий знак, що віщує смерть або хвороби одного із членів сім'ї. Але це вважається, якщо ящірка померла власною смертю. А от якщо ви випадково наступили на неї, то відразу ж варто поховати тварину, щоб не накликати лихо на свою сім'ю.

 • Іноді, ящірки забігають в будинок погрітися і заодно попередити господарів про настання холодів, в цьому випадку, ящірка не затримується в будинку. Але якщо ви випадково наступили на неї і ящірка померла, то його також потрібно поховати, як годиться, інакше холоду і погана погода може затягнутися надовго.

Такі випадки бувають, на щастя, дуже рідко, адже ящірка дуже спритний, швидкий і изворотливое тварина, і найчастіше, якщо на неї наступити, вона просто залишить свій хвіст на пам'ять. А це дуже навіть хороша прикмета, і обіцяє господарю дому багатство і здоров'я. Такі прикмети пройшли перевірку часом, а вірити в них чи ні – вирішувати тільки вам. Але взаємозв'язок знаків природи та події, що відбуваються, науково довести нікому ще не вдалося.

Відео: Цікаві факти про ящерицах