Як скласти речі швидко і правильно: детальна інструкція, фото. Як складати рушники, постільна і натільна білизна, светри, джинси, сорочки, футболки, шкарпетки, труси: інструкція, поради

Складаємо речі швидко і акуратно: інструкція до дії.

Порядок багато в чому залежить від правильної організації простору і складених речей на свої місця. Це стосується не тільки вдома, але і робочого місця, автомобіля, гаража та інших місць, де постійно перебуває людина. У цій статті ми розповімо, як правильно скласти речі, а також як організувати простір таким чином, щоб складені речі зберігалися акуратно тривалий час.

Як скласти речі: детальна інструкція, фото

Скласти речі — здається, що може бути простіше, адже ми це робимо з дитинства. Але порівнюючи свій будинок з будинками на фото, здається, що ми так і не навчилися складати речі, а також про те, що нам необхідний спеціально навчена людина, щоб навести порядок в домі.

Перше на що варто звернути увагу — куди ви складаєте речі. Як би ви не старалися, але якщо простору мінімум, а максимум речей — безлад з дому не піде. Наприклад, для постільної білизни виділіть одну поличку або ящик для рушників іншу. Футболки складайте в одну стопку, а майки в другу. Таким чином, для пошуку речі вам не потрібно піднімати всі речі, а тільки з однієї стопки, яку поправити напевно не складе великої праці.

Для дрібних речей, таких як носові хустки, шкарпетки і трусики краще використовувати невеликі ящики або встановлювати роздільники простору, ділячи один великий ящик, на декілька невеликих. А ось великі, такі як пледи, ковдри і т. д. найкраще зберігати на полицях, тим самим заощаджуючи простір в будинку.

Отже, почнемо з постільної білизни та постільних речей. Для того щоб ліжко було завжди в ідеальному порядку рекомендуємо використовувати простір під ліжком. Це може бути короб або висувні ящики. Таким чином, достатньо скласти всередину ковдри і подушки, розправити простиральце і застелити ліжко покривалом, щоб вона виглядала ідеально.

Змінні комплекти постільної білизни рекомендуємо складати за розміром наволочки і складати в одну з наволочок комплекту. В шафі на полиці, таким чином, у вас будуть лежати наповнені наволочки готовими комплектами, що значно спростить зміну білизни, так як не треба буде шукати підодіяльник від простиральця, а все буде лежати в одному місці. Такий спосіб акуратний та економить час. А ось як скласти простирадло на гумці в нашій фото інструкції:

 • Складіть простиральце навпіл, так щоб гумка була всередині як на фото;
Як скласти простирадло на гумці: шаг1
 • Тепер скласти ще навпіл, щоб усі кінці з гумками дивилися в одну сторону;
Як скласти простирадло на гумці: шаг2
Як скласти простирадло на гумці: шаг3
 • Покласти третю частину на серединку;
Як скласти простирадло на гумці: шаг4
 • Тепер залишається скласти смужку вдвічі або троє (залежить від способу зберігання і розмірів полки).
Як скласти простирадло на гумці: шаг5

Як бачите, метод досить простий і займає мінімум часу. В майбутньому навчившись цього способу, ви будете складати будь-яку простирадло за 15 секунд.

Тепер перейдемо до рушникам. Для того щоб його правильно скласти, візьміть його за два кінця так, щоб довга частина звисала до низу.

Як скласти рушник: шаг1

Поділіть його на візуальні три вертикальні частини.

Як скласти рушник: шаг2

Складіть праву половину в серединку, потім ліву. Тепер довгу смужку також поділіть на три частини і складіть як на фото.

Як скласти рушник: шаг3

Складаючи рушники, сортуйте їх за розмірами, так чарочки на полицях будуть ідеально рівними.

Як скласти рушник: готово!

Тепер перейдемо до того, як скласти речі так, щоб вони завжди були акуратно складені, і одягнути їх можна було б відразу:

 • Для шкарпеток окрема зона. Після прання треба складати носок носок, шкарпетки без пари скласти окремо, і після наступного прання провести ревізію і знайти пару;
 • Трусики складаємо в окрему зону. Або придбайте органайзер, або візьміть коробку з-під взуття відповідного розміру;
Як скласти труси чоловічі
 • Штани, джинси, шорти та бриджі вішайте на вішалки для брюк. Вони є як з прищіпками, так і з механізмом затиску, який не залишає слідів і вважається кращою версією. Так вони залишаться ідеально випрасуваними протягом тривалого часу;
 • Майки складаються навпіл по горизонталі і по необхідності ще раз, по вертикалі утворюючи рівний квадрат;
Як скласти майки
 • Футболки складаються досить просто, якщо знати їх секрет. Для цього ми пропонуємо ознайомитися з фото-інструкцією;
Як скласти футболки
 • Сорочки і блузи зберігайте на вішалках, але якщо необхідно скласти, скористайтесь цією фото-інструкцією;
Як скласти сорочки
 • Для хусток, шарфів і краваток купіть одну вішалку і зберігайте в гардеробі;
 • Светри, спортивні костюми та комбінезони складайте в рівні стопки таким чином, щоб комплект одягу лежав разом, і його не потрібно було шукати по всьому шафі;
Як скласти светр
 • Взуття на поличці повинна стояти по сезону, решту необхідно вимити, висушити і упакувати в коробки, проклавши між взуттям папір або неткане волокно. Для зручності можете придбати місткий органайзер для взуття.

Як складати речі швидко: поради досвідчених господинь

Ознайомившись з інструкціями вище, багато хто може заперечити, адже щоб скласти речі красиво, можуть піти дорогоцінні години. Досвідчені господині заперечать і наводять низку порад.

Хочете акуратне постільна, але не хочете його гладити? Вам знадобиться кондиціонер для білизни і трохи вправності. Під час розвішування розподіліть простирадла і підковдри так, щоб з двох сторін мотузки звисала однакова довжина, відповідно залом буде посередині (при прасуванні виходить точно також).

Розпрямите полотно так, щоб воно було рівне натягнуто і під власною вагою постільна висохне і витягнеться, залишиться тільки погладити наволочки, так як з-за маленького розміру полотно не витягується настільки ідеально. Тепер знявши з мотузки, відразу ж складіть у рівну стопку і після прасування наволочка укладіть складені заготівлі всередину. Це скорочує час догляду за постільною білизною в середньому на 50%.

Постільна білизна в наволочці — порядок на полиці

З рушниками завдання трохи ускладнюється. Замінюючи рушники, придбайте 100% бамбук. Такі рушники м'якше, і краще вбирають вологу. Ще один плюс — не потрібно прасувати а, отже, складати в стопку їх можна відразу ж знімаючи з мотузки.

Ще одна порада досвідчених господинь — освойте техніку, як скласти речі, навіть якщо на це піде не один тиждень. Після цього ви будете складати речі за секунди відразу після праски, і на цю ділянку роботи у вас буде йти всього 15-20 хвилин, щоб акуратно скласти речі для всієї родини!

І трохи порад від відомого блогера — господарочки і красуні. Переймаємо досвід прекрасною Наталі.

Відео: Як скласти речі — брюки, светри, футболки. Зберігання та порядок у шафі

Як правильно складати речі?

У цьому розділі ми не наводимо швидкісних методів, як скласти речі, але склавши, таким чином, ви створите неповторний комфорт. Ці методи підходять людям, у яких є бажання та вільний час.

Почнемо з шкарпеток. Короткі шкарпетки складаємо в два рази як на фото і манжетою від одного обкрутите другий, щоб обидва носка опинилися в серединці. Після чого рівно поставте в коробочку для шкарпеток закритою стороною. Такі ряди виглядають абсолютно ідеально!

Як скласти речі: короткі шкарпетки

Шкарпетки з довгими халявами і гольфи скласти навпіл і згорнути ковбаскою як на фото, вивернути манжету і обгорнути шкарпетки, утворюючи барило, що зручно скласти в органайзер.

Як скласти речі: шкарпетки і гольфи

Жіночі трусики складаються ще простіше — достатньо розрівняти, підняти ластовицею як на фото, скласти конвертиком праворуч і ліворуч і красиво укласти в органайзер.

Як скласти речі: жіночі трусики

Чоловічі сімейні труси складаються також просто — достатньо розкласти на рівній поверхні, скласти втричі по вертикалі і втричі по горизонталі як на фото.

Як скласти речі: чоловічі боксери
 • Складаємо навпіл штанину на штанину;
 • Стирчала ластовицею вкладаємо всередину;
 • Складаємо навпіл, як на фото, а потім за необхідності ще раз навпіл.
Як скласти речі: брюки і джинси

І на закінчення наводимо відео лайфхак з 22 рекомендаціями про те, як скласти речі максимально акуратно і ефективно.

Відео: 22 лайфаков по складанню, які вам дуже потрібно знати