Яка різниця між активним і пасивним імунітетом? Що таке активний та пасивний імунітет?

Пасивний і активний імунітет — подібності та відмінності.

Імунітет — складний механізм, який допомагає організму виживати серед мільйонів інфекцій і вірусів. Для освоєння цього механізму вчені витратили не одне десятиліття. Але і сьогодні залишається чимало не розкритих таємниць, над якими працюють учені. У цій статті ми розповімо, яка різниця між активним і пасивним імунітетом, а також про те, як їх підпорядкувати, тим самим ставши менш схильним до інфекцій і хвороб.

Що таке активний імунітет?

Активний імунітет — це імунітет, який з'являється після того як людина перехворіла тією чи іншою хворобою. Це може бути повноцінне зараження хворобою і перемога над нею за допомогою ресурсів організму і ліків, а може бути вакцинація, спори про яку не припиняються безліч років.

Активний імунітет

Що таке пасивний імунітет?

Пасивний імунітет — це імунітет, який з'являється після того, як в організм людини вводиться готове антитіло. Це не вакцинація, хоч багато хто помилково плутають. Пасивний імунітет потрапляє в тіло людини при народженні від мами, при переливанні крові, а також у разі штучного введення.

Пасивний імунітет

Яка різниця між активним і пасивним імунітетом?

Виникає питання, яка різниця між активним і пасивним імунітетом і навіщо нам всі ці складності з вакцинацією або хвороби, якщо можна ввести готове антитіло і захистити себе від вірусів та інфекцій? Все досить просто — активний імунітет виробляється організмом самостійно, незалежно як він заразився (самостійно випадково, спеціально або при введенні малої частинки інфекції — вакцини). Після чого В-лімфоцити пам'ятають інформацію роками і при зустрічі з тієї ж інфекцією (не мутацією), організм впорається максимально швидко, так що сама людина і не помітить.

Пасивний імунітет — готове антитіло, яке знаходиться в організмі короткий термін і не запам'ятовується В-лімфоцитами. Тому після повного виведення антитіла з організму, він стає повністю не захищеним, як і до введення.

Здоровий спосіб життя — найкращий супутник для підвищення імунітету

Якщо у вас вже виникло питання — так навіщо ж потрібен пасивний імунітет, адже він здається абсолютно непотрібним. Пасивний імунітет захищає немовля від усіх зовнішніх ризиків, поки організм сам не зміцніє. У разі переливання крові, це умовний імунітет, який в більшості випадків ніяк не впливає на життя людини. Але є і штучне впровадження антитіл в організм, коли людина знаходиться в зоні ризику і є шанс, що інфікування приведе до летального результату.

У цій статті ми розібрали питання, яка різниця між активним і пасивним імунітетом, але варто пам'ятати, що різновидів імунітету не дві, а набагато більше, і ми своїми силами можемо допомогти зміцнитися організму і бути стійкими до більшості захворювань.

Пам'ятайте, що ранкова зарядка, правильне сезонне харчування, свіжі овочі і фрукти — запорука здоров'я і підтримання імунітету на належному рівні. Це не створить вам активного імунітету, але при зіткненні з інфекціями та вірусами допоможе швидко і з мінімальними втратами подолати хворобу!

Відео: Урок біології №54. Імунітет. Органи імунітету.