В які ігри можна грати з дітьми на вулиці? Рухливі, вуличні ігри для дітей, з м'ячем, для компанії, для дитячого садка

Огляд дитячих вуличних ігор.

В наш час все менше дітей можна побачити на вулиці в літній час. Зараз практично у всіх дітей шкільного віку величезне навантаження. Мало того, що діти займаються в школі, після цього у них додаткові заняття з репетиторами або ж тренування якихось секціях, спортивних або танцювальних. Бо як батьки хочуть, щоб діти виросли досить освіченими і всебічно розвиненим. У зв'язку з цим часу на те, щоб грати на вулиці з дітьми, практично немає. У цій статті ми розповімо про найбільш популярних вуличних іграх для дітей.

Рухливі вуличні ігри для дітей

Найсумніше, діти, які живуть у місті, практично не спілкуються один з одним. Багато батьків відвозять дітей в різні школи, які знаходяться не за місцем проживання, а досить далеко від дому. Тому друзі, які в школі, рідко спілкуються за її межами з-за різного місця проживання. Відповідно до дітей не з ким гуляти у дворі. Батькам необхідно постаратися зацікавити дітей і стимулювати гри на вулиці, спілкування один з одним, замість залипання в соцмережах, а також в комп'ютері. Існує величезна кількість ігор для дітей, в які можна грати в теплу пору року.

Огляд:

 • Резиночки. Це всім відома гра нашого дитинства, досить проста. Береться звичайна білизняна гумка, зв'язується. Для гри необхідно як мінімум три людини. Краще всього якщо дітей набагато більше. Найбільш цікавими та емоційними виходять гри в парі. Таким чином гумка натягується між двома дівчатками, а третій чоловік стрибає через цю гумку. Стрибки можуть бути циклічними, з чергуванням ніг, стрибки на одній нозі. Поступово, у міру поліпшення навичок, дівчатка можуть підвищувати рівень гумки, тобто піднімати її. Спочатку рівень підвищується до колін, потім до стегна, вище рівня сідниць. Найвищий варіант — це рівень до шиї. Така гра дозволяє розвивати м'язи, а також комунікативне спілкування один з одним, покращить точність, реакцію.

  Резиночки
 • Козаки-розбійники. Ця гра була популярна в 20 столітті. У неї грали майже всі підлітки. Коли виникла гра невідомо, але в неї грали діти ще до революції. Суть гри в тому, що вибирається дві команди: розбійників і козаків. При цьому учасники кожної команди можуть вибиратися за жеребом або за бажанням. Далі, розбійниками загадується кодове слово або пароль. Після цього козаки займаються тим, що обирають отамана, а також розташування темниці. За цей час розбійники тікають і місце дислокації позначають стрілками. Найцікавіше, що спочатку команда може бігти разом, але потім розділяється. Чим більш покрученими будуть стрілки, тим складніше буде відшукати розбійників. Як тільки по стрілках козаки знаходять одного з розбійників, той іде в темницю.
 • Його катують, намагаючись з'ясувати пароль. Найцікавіше, що катування не повинні бути образливими, тому спочатку обговорюються учасниками гри, для того щоб не нашкодити один одному. Це може бути лоскіт або запотиличники. Після того, як один з розбійників сказав пароль, його перевіряють на правдивість. Коли знайдуть другого розбійника, їх катують окремо. Як тільки всі розбійники будуть знайдені, перемагають козаки. Або ж навпаки, якщо неправильний пароль або не вдалося знайти всіх розбійників, перемагає команда розбійників. Існує маса варіацій цієї гри. Вона залежить від кількості учасників, а також місцевості. У Вікіпедії зазначено, що суть гри може залежати від національності, а також місця розташування певного регіону.

  Козаки-розбійники
 • Морська фігура. Поширена гра серед дітей 20 століття. Дійсно, вона досить проста і цікава. Зараз все трохи модернізувалося. Діти часто змінюють, використовуючи не морські фігури, що зображують якісь певні предмети. Причому напрямок задається в самому початку гри. Дитина говорить считалочку, потім «Морська фігура на місці замри». Всі учасники гри завмирають. Після цього вода повинна відгадати, яку фігуру або що загадав кожен учасник. Якщо він відгадує, поступово гравці вибувають з гри. Чию постать не може відгадати, сам стає водою.
 • Існує маса варіантів, зображують діти не морську фігуру, а якихось мультиплікаційних героїв. При цьому спочатку правила гри обумовлюються і діти кажуть, в якому напрямку буде здійснюватися гра. Наприклад гра Minecraft або зобразити когось з учасників мультфільму Смішарики. Все залежить від вікової категорії гравців, а також їх переваг. Останнім часом стали популярні ігри на основі жахів, тому діти імітують Зомбі, привидів. <>
  Море хвилюється раз

В які ігри можна грати на вулиці з дошкільниками, в дитячому садку?

Справа в тому, що з дітьми необхідно гуляти, причому кожен день, і бажано більше 2 годин. Малюкам необхідно дихати свіжим повітрям і перебувати не під палючим сонцем, але під сонячними променями, для того щоб в організмі вироблявся вітамін Д. Крім того, рухливі ігри зміцнюють м'язи, стимулюють їх роботу. Дитина стає більш активним, рухливим і сильним. Ігри для самих маленьких дітей підійдуть для малюків віком від 1 року, розвивають просторове мислення, а також зміцнюють м'язи рук і спини.

Огляд:

 • Зайчика. Ця гра найчастіше проводиться в дитячому садку, бо як необхідний дорослий суддя. Людина для цього малює певні лінії і кожна дитина по черзі повинен здійснити три стрибка в довжину. Той дитина, яка за три стрибка подолає більшу відстань, перемагає. Не дозволяйте дітям стрибати одночасно, це необхідно робити по черзі.

  Зайчики
 • Класики. Гра підходить для дітей у віці від 3-5 років, коли діти засвоюють рахунок до 10. Суть гри в тому, що малюються квадрати по наростаючій від 0 до 10. При цьому в нолике ставиться камінчик. Дитина повинен стрибати на одній нозі і намагатися пересувати камінчик. Таким чином повинен дійти до 10. Той хто це зробить, перемагає. Один з учасників вибуває, коли камінчик потрапляє на лінію між цифрами. <>
  Класики
 • Сама проста гра догонялки підійде для дітей будь-якого віку. По мірі дорослішання дітей правила гри можуть ускладнюватися. Суть в тому, що одна дитина наздоганяє всіх інших. До кого він доторкнеться, стає водою, решта продовжують тікати. Гру можна урізноманітнити і ускладнити. При цьому спочатку окреслюють територію, по якій здійснюється біг і діти тікають один від одного.

  Догонялки

Вуличні ігри для дітей з м'ячем

Допомагають розвивати реакцію і швидкість.

Огляд:

 • М'ячик. Діти сідають на сідниці, на траві навпроти один одного, на відстані 1-2 м. Їм вручається м'яч, необхідно перекочувати його один одному руки. Гра може ускладнюватися, діти можуть сідати навпочіпки або навпаки, вставати на ноги, перекочувати м'яч ногою.

  М'ячик
 • Десяточка. Ідеальна гра для дітей у віці від 1 до 4 років. Розвиває спритність. Необхідно взяти з собою кілька хлопчиків різного розміру і коробку, яка відповідає розміру максимально великого м'яча. Ідеально підійде звичайна коробка з-під взуття або ящик. Дорослий відходить на відстань 2 м від дитини, у своїх ніг встановлює коробку або ящик. Дитина повинна потрапити з цієї відстані в коробку. Гра закінчується, коли дитина зможе закинути в коробку абсолютно всі м'ячики. <>
  У десятку
 • Гра їстівне-неїстівне. Ця гра на реакцію, а також на швидкість мислення. Популярна була серед дітей 20 століття. Але зараз також популярна. Суть гри в тому, що учасники сідають в ряд на лаву. Один дитина, яка є водою, кидає м'яч в руки і каже певні слова в процесі польоту м'яча. Наприклад, їстівне, чоловік повинен упіймати м'яч, якщо неїстівний продукт, людина відбиває. Порядок слів, а також наявність їстівне-неїстівне визначає вода. Може бути повтор декілька разів їстівного або ж навпаки, неїстівного. Як тільки учасник ловить м'яч з неїстівним або відбивається їстівним, гра переходить на іншу людину.

  Їстівне-неїстівне
 • Боулінг. Ідеальна гра, яка підійде як для однієї дитини, так і для групи. Максимальний вік до 6 років. Дітям постарше, думаємо, гра буде нецікавою. Суть в тому, що необхідно взяти кілька пластикових пляшок і поставити їх у вигляді трикутника. При цьому в 2 метрах від цього трикутника малюється лінія. Вона може здійснюватися крейдою або просто якийсь стрічкою, палицею.
 • Після цього необхідно дати дитині гумові м'ячі і розташувати його на відстані 2 м від цього трикутника, якраз на рівні лінії. Дитина повинна котити м'яч і збивати таким чином кеглі. Якщо він збиває відразу всі пластикові пляшки одним м'ячем, йому вручається приз. Слідкуйте, щоб дитина не кидав, а катил. Підготуйте призи, це можуть бути цукерки або якісь дрібні іграшки. <>
  Боулінг

Ігри на вулиці для великої компанії дітей

Огляд:

 • Гра струмочок. Ідеально підходить для дощових днів або під час прогулянки після дощу, коли на вулиці дуже багато калюж і потічків. Підійде для зближення тата та дитини або великій компанії друзів. Необхідно виготовити заздалегідь кораблики-орігамі, піти з дитиною запускати в найближчий струмочок, калюжу або водоймище. Якщо це буде велика калюжа, тоді кораблики можна запускати наввипередки, дмухаючи на них. Кораблики шикуються в ряд в калюжі, діти дмухають кожен на свій кораблик. Той кораблик, який швидше всього припливе в іншу точку калюжі, стає переможцем.

  Кораблики
 • Гра ворота. Ідеальна для великої компанії, підійде для Дня народження або будь-якого свята. Проводиться у приміщенні або на вулиці, коли є можливість включити музику. Зараз практично у всіх є мобільний телефон і блютуз колонки, тому без проблем можна здійснити цю гру на природі. Для цього вибирається дві людини, які стають обличчям один до одного, беруться за руки і піднімають їх вгору. Після цього включається музика, тобто необхідний один чоловік, який буде сидіти і займатися зупинкою музики.
 • Після того як включилася музика, діти, які грають в гру, стають одне за одним і кладуть руки на плечі. Після цього включається музика, діти проходять через ворота. Різко обривається музика, ворота опускаються. Ті хто зупинилися перед воротами або ворота впали безпосередньо на них, стають другою парою. Гра продовжується до тих пір, поки всі не стануть брамою.

  Золоті ворота
 • Распутай коло. Відмінна гра для дітей 5-6 років. Можна грати з дітьми старшого віку, ідеально коли кілька дітей. Підійде для компанії з 5-6 осіб. Діти, взявшись за руки, утворюють велике коло, а після цього пролазять один проти одного. Таким чином заплутують коло, не роз'єднуючи рук. Можна перекручувати руки, переступати ногою через іншу руку. Таким чином виходить ламаної коло. Вода має його розплутати і зробити рівним. Ця гра розвиває образне, а також просторове мислення, допомагає покращити комунікативні навички.

  Распутай коло

Не соромтеся на майданчику брати ініціативу в свої руки і вчити дітей грати в команді.

ВІДЕО: Дитячі вуличні ігри