Як можна вилікувати алкоголізм самостійно — таблетки від алкоголізму, основні групи ліків від алкогольної залежності, народні методи лікування: показання до застосування різних стадіях алкогольної залежності

У даній статті ми розглянемо, які стадії алкоголізму існують і наскільки вони згубні. А також вивчимо препарати, які допоможуть хворому відмовитися від шкідливої звички.

Алкоголізм – це страшне захворювання, яке може спіткати кожну сім'ю. Ускладнюється ситуація тим, що багато алкоголіки не відносять себе до залежним людям. Вони стверджують, що можуть в будь-який зручний момент припинити вживати спиртні напої, але це зовсім не так. Через деякий час організм алкоголіка вимагає все більше і більше спиртних напоїв. Тіло хворого поступово звикає до таких напоїв, без алкоголю його самопочуття значно погіршується. Щоденне похмілля переносить людина складніше і складніше.

Алкоголізм може принести серйозні неприємності як людському здоров'ю, так і сім'ї хворого. Постійні скандали, рукоприкладство, витрати коштів на алкоголь – ці всі неприємності в один момент розколюють сім'ю. Людина починає втрачати власні гроші, залишається без роботи, грошей, навіть житла. Від хворого відвертаються друзі та близькі – життя людини просто валиться. Як вилікувати алкоголіка? Які препарати і засоби допоможуть впоратися з цією проблемою?

Стадії алкогольної залежності

Лікарі виділяють 3 стадії алкогольної залежності. Також є продром – це стан, що межує з пияцтвом.

 • Продром. У цьому стані людина постійно вживає спиртні напої, але при цьому для нього поки що цей процес не є нормальним і систематичним. На цій стадії хворий може в будь-який зручний момент відмовитися від спиртного. Однак, якщо він випиває постійно, пияцтво плавно стає хронічною стадією.
 • Стадія 1. Людина толерантно ставиться до всіх алкогольних напоїв. Для сп'яніння він випиває багато спиртного. У людини виникає бажання вжити алкоголь в самоті, в обід або в інший час доби. З настанням наступного дня чоловік половину подій вчорашнього дня не може згадати.
Алкогольна залежність буває в кілька стадій
 • Стадія 2. Толерантність до спиртних напоїв значно підвищується. Чергова доза вжитого спиртного виростає в рази. Контролювати цей процес людина не може, по мірі сп'яніння він позбавляється контролю над власними діями. Хворий робить те, що твереза людина ніколи не зробить. Під час похмілля у людини виникає бажання знову випити алкоголь.
 • Абстиненція. Це саме та стадія, під час якої погіршується психологічний стан людини, його часто переслідує депресія. Хворого все дратує, він буквально на очах виходить з рівноваги, навіть вуличні звуки і сонячне світло його дратують.
 • Стадія 3. Постійні запої тривають безперервно. Алкоголік п'яний завжди, точніше більшу частину свого життя. При цьому для сп'яніння він може випивати зовсім мало спиртного напою. Запій призводить до розпаду особистості, хворий потребує ретельного обстеження і лікування. Іноді під час цієї стадії п'яниця стикається з «білою гарячкою».
Від залежності слід рятуватися препаратами

Крім того, у алкоголіка виникають специфічні захворювання, наприклад, гастрит ПЖ, енцефалопатія, хвороби печінки і багато інших. Деякі захворювання часом навіть неможливо вилікувати. Навіть якщо у людини початкова стадія, йому обов'язково необхідно приймати ліки, щоб не виникли інші більш складні проблеми. Найголовніше в цьому питанні – діяти тільки комплексно.

Як вилікувати алкогольну залежність самостійно?

 • Багато алкоголіки не зізнаються в тому, що вони хворі. Якщо хворий знову прибуває в сп'янінні, виведіть його з цього стану. Можете заздалегідь порадитися з лікарем, можливо, він вам щось толкове порекомендує.
 • Якщо випадок досить запущений, тоді помістіть алкоголіка в наркологічну лікарню. Там його лікарі спробують вивести із запою, проведуть потрібне лікування. Ви не хочете звертатися до лікаря? Тоді допоможіть хворому самостійно.
 • вітамінів, антиоксидантів, антидепресантів. Крім того, людина повинна почати активно виконувати фізичні вправи, частіше гуляти на вулиці. Якщо можете, поговоріть з хворим, з'ясуйте, чому саме він почав пити.
Залежність від алкоголю
 • Захистіть людини від спілкування з іншими алкоголіками. Якщо зможете, можете разом виїхати в інше місто. Якщо алкоголік намагається лояльно ставитися до лікування, тоді попросіть, щоб він закодувався.
 • Підтримуйте хворого, це дуже важливий момент. Радійте з ним його успіхам, постарайтеся спільно закріпити тверезий життєвий образ. Можете записати хворого до психолога. Якщо йому не сподобатися відвідування до психолога, не змушуйте його.
 • Заварюйте пацієнту корисні напої з трави. Через пару тижнів у хворого значно зменшиться тяга до спиртного, може він зовсім від нього відмовиться.
 • Якщо людина чітко зрозумів власну проблему і вирішив позбутися від алкогольної залежності, поверніть його до лікаря. Той йому може прописати лікарські препарати, які спровокують відраза до алкоголю.

Ліки від алкоголізму: народні методи

Використання лікарських препаратів не завжди рекомендовано через присутність деяких протипоказань. Також не кожній людині можна кодуватися або використовувати психологічні способи відмови. Якщо не можна кинути вживати пити алкоголь за допомогою кодування і ліків, тоді можна скористатися народними рецептами.

Сік лимона

Даний рецепт вважається найбільш ефективним в домашній медицині. Лікувальний курс повинен тривати приблизно 2 тижні. Схема лікування така:

 • День 1. Хворий повинен вжити протягом дня вичавлений сік з 1 лимонка
 • День 2. Хворий повинен випити сік плодів 2
 • З 3 по 7 день. Щодня потрібно додавати по 1 плоду
 • З 8 по 13 день. Хворий зменшує вживання лимона на 1 плід щодня
 • День 14. Хворий повинен випити вичавлений сік 1 лимона
Лимонний сік від алкоголізму

Даний метод майже не має якихось протипоказань. Єдине, він не підходить людям, які страждають на виразку і гастрит.

Мед

Даний засіб бореться з алкогольною залежністю, якщо його поєднувати з іншими способами. Завдяки такому лікуванню людина починає отримувати глюкозу і калій. Тривалість лікування становить 2 доби.

 • День 1. Візьміть мед (18 ч. л.). Розбийте цю порцію на 3 прийоми. Інтервал повинен становити 20 хв
 • День 2. Візьміть мед (14 ч. л.). Розбийте цю порцію на 3 прийоми, у 2 прийоми потрібно з'їсти 6 ч. л. 3 прийом – 4 ч. л.

Зелений чай в поєднанні з квашеною капустою

Коли будете квасити капусту, додайте чай у такій пропорції: 1 кг капусти і 3 ч. л. чаю. В даному випадку під час бродіння будуть виникати речовини, які знижують потяг до алкогольних напоїв.

Овес з календулою

 • Неочищений овес помістіть в ємність, додавши в неї воду (3 л)
 • Закип'ятити суміш, прокип'ятіть протягом 30 хв.
 • Відвар злийте, додайте свіжі квітки (100 г)
 • Ємність щільно укутайте, наполягайте вночі
 • Хворий повинен приймати відвар перед їжею по 125 мл
Овес від алкоголізму

Таблетки від алкогольної залежності: основні групи

Не особливо бажано проводити самостійне лікування. Це необхідно робити під наглядом лікаря. Майже кожен лікарський препарат вважається сильнодіючою, отже, самостійно вживати його не можна. Ліки мають деякі побічні наслідки, які можуть привести до серйозних проблем.

Під час кожного етапу медикаментозної терапії застосовуються ті або інші ліки. Препарати можна розділити на наступні групи:

 • Засоби, які усувають похмільний синдром
 • Препарати, що скорочують алкогольну залежність
 • Ліки, які викликають огиду до алкогольних напоїв

Засоби від похмілля

Перед терапією, яка спрямована проти залежності від алкоголізму, важливо спочатку здійснити детоксикацію всього організму. Саме таким чином людина вийде із запою, плюс у нього покращиться стан, нормалізується функціональність органів.

Існує засіб від детоксикації

З ліків даної категорії варто виділити наступні препарати:

 • Лимонтар. У складі засобу присутній кислота лимонна та янтарна кислота. Ліки здатне поліпшити обмінні процеси, прискорити метаболізм, забезпечити клітини киснем. Якщо у людини невелике сп'яніння, тоді дане ліки майже повністю зніме негативно вплив токсинів.
 • Метадоксил. Саме ефективні ліки, що допомагає боротися з похміллям. За рахунок препарату розпадається і виводиться етанол. Вплив ліків спрямовано на діяльність головного мозку. Воно відновлює кровообіг, нормалізує роботу органів. Також препарат чинить позитивний вплив на печінку, яка страждає під час сильних запоїв.
 • Сульфат магнію. Як правило, даний засіб призначають для того, щоб побороти алкоголізм. Ліки покращує загальний психологічний стан людини. Також завдяки лікам знижується артеріальний тиск.

Засоби, які знижують потяг до спиртних напоїв

Якщо інтоксикація вже зменшилась, необхідно почати вживати ліки даної категорії. У цю категорію ввійшли психотропні ліки, отже, їх можна вживати тільки під наглядом лікаря.

 • Антидепресант Тіанептін. Ліки здатне зняти стрес, позбавити від депресивного стану та помилкового страху. Людина стає спокійнішою, врівноваженішими, менш агресивним і дратівливим. Завдяки препарату нормалізується сон, внаслідок чого хворий з часом може повернутися до нормального життя.
 • Діазепам. Це ліки знімає напруження, занепокоєння. Засіб досить м'яке, воно відмінно заспокоює, знімає агресію. Після препарату пропадають судоми, також кінцівки перестають німіти.
 • Флюанксол. Серед ліків подібного типу цей препарат користується найбільшим попитом. Продукт має антипсихотичну дію. Завдяки йому можна позбутися агресивності, ворожості, дратівливості,
 • Акампросат. Даний препарат вважається новинкою. Він нормалізує баланс хімічних речовин мозку. У результаті знижується тяга до алкогольних напоїв.
Кошти від тяги до алкоголю

Засоби, що викликають огиду до спиртових напоїв

Майже всі препарати цієї категорії виготовляються на основі дисульфіраму. Ліки позитивно діють на людський організм. Вони блокують негативні ферменти. Завдяки їм у хворого з часом зникає інтоксикація:

 • Людини сильно морозить
 • Його турбує нудота, спазми блювоти
 • У хворого знижується тиск
 • Руки починають тремтіти. Також хворому може здатися, що у нього підвищилася температура

Серед препаратів, які викликають відрази до спиртного, найпопулярнішими вважаються такі лікарські засоби.

 • Еспераль. Ліки можна вживати всередину. Воно викликає негатив до алкоголю на фізіологічному рівні. Препарат здатний продовжити, посилити негативні симптоми, які викликає похмільний синдром. Навіть мінімальна доза алкоголю провокує у людини сильне відторгнення. Після прийому хворий починає скаржитися на нудоту, у нього відбувається блювання, він втрачає координацію.

Дуже шкода, але ліки мають побічні ефекти, наприклад, психічні розлади.

Викликає відразу до алкоголю
 • Антабус. Це засіб володіє власними перевагами. Воно випускається у вигляді шипучих пігулок, які блискавично розчиняються і також швидко всмоктуються. Внаслідок цього необхідна доза в крові досягається більш оперативно.
 • Тетурам. Ліки вважається ефективним, але його не можна вживати під час гіпертонії, діабеті, психічних хворобах, патології судин і серця. Препарат є профілактичним, він запобігає рецидивам, які характерні для алкоголіків. Засіб випускається у вигляді таблеток і порошку. Лікарі стверджують, що другий варіант вважається найбільш біологічно доступним.

Важливий рада: ліки необхідно обов'язково поєднувати з психологічною роботою. Також не завадить під час лікування підтримка, соціальна адаптація. Дуже важливо, щоб людина не захотів повернутися до алкогольної залежності.

Відео: Як вилікувати алкоголізм? Консультація нарколога