Акація: види і різновиди – опис, корисні і лікувальні властивості і протипоказання. Настоянка з квіток білої акації на горілці, на спирту: застосування

Біла акація — лікарський засіб, здатне позбавити людину від багатьох захворювань. З білої акації можна робити чай, відвар, настій і растирки.

Зміст

Як проявляється алергія на акацію?

Акація – сильний алерген, точніше її пилок. Часто поганий стан людини називають «весняної алергією».

Відбувається так тому, що дерево (або кущ) акації починає цвісти в квітні, а період буйного цвітіння припадає на травень. Це два найбільш теплих і приємних весняних місяці, які для деяких людей є дуже важкими.

Що таке алергія на акацію, звідки вона з'являється?

Що ж таке алергія і як вона виникає? Алергія – цілком нормальний біологічний процес. Під час цвітіння акація, представляє собою чоловічі клітини «намагається відтворити свій вигляд рослини в новому поколінні. Саме тому квітка виділяє пилок, яка розпилюється у повітрі.

Дана пилок, по суті – рослинний протеїн. У неї дуже складну будову, складається з безлічі компонентів, які потрапляють в дихальні органи людини з повітрям.

Якщо людина має алергічну схильність (слабка імунна система або спадковість), пилок моментально викликає алергічну реакцію.

Алергічна реакція на пилок акації називається поліноз. Поліноз – реакція організму, яка супроводжується пошкодженням тканин. Так само страждає гормональний фон людини, адже організм намагається протистояти чужорідного речовини.

У кров потрапляють такі гормони, як:

 • Гістамін
 • Брадикінін
 • Серотонін та інші речовини
Алергія на акацію називається «весняна алергія»

Симптоми алергічної реакції на акацію

алергічна реакція на пилок акації може виникнути в будь-якому віці, як у дорослого, так і у дитини. Все залежить від того, як сильно людина схильна до алергії і наскільки сконцентроване речовина потрапила в його організм.

Найпоширеніші симптоми такої алергії:

 • Поразка шкірних покривів: свербіж, подразнення, почервоніння.
 • Пошкодження дихальних шляхів: рясне відділення слизу (соплі), набряк носових пазух, непрохідність слизу, подразнення слизової оболонки, почервоніння слизової оболонки, свербіж слизової оболонки, печіння в носі.
 • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту
 • Загальне нездужання, сонливість.
 • Апатія, поганий настрій, депресія
 • Чхання чи кашель (у разі залучення алергічний процес бронхів.
 • Задишка.
 • Кон'юнктивіт.

Чим слабкіше імунна система людини і чим більше пилку потрапляє в організм, тим важче проявляється алергія. Часом симптоми настільки сильні, що повністю обмежують життєздатність людини.

Пилок акації — алерген потрапляє в організм людини через дихальні шляхи

Квіти акації: види і різновиди – опис

поширене по всьому світу. Цвіте дерево у травні (при сприятливій погоді в кінці квітня). Цвітіння дерева може бути білим, жовтим або рожевим.

Рослина має сильну кореневу систему, завдяки чому дерево отримує максимум необхідних речовин і води. Кора рослини має поздовжні борідки і може мати різний відтінок:

 • Світлий сірий – свідчить про те, що дерево «молоде»
 • Бурий – у «старих» і відмираючих дерев

Листя дерева мають яйцеподібну форму зеленого відтінку. Шипи присутні у більшості акацій, але можуть повністю бути відсутнім. Дерево акації відрізняється дуже пишним цвітінням.

Квітки можуть бути великими, можуть бути дрібними. У деяких випадках зустрічаються поодинокі бутони, але найчастіше дерево цвіте гронами.

Листя, шипи і гілки акації

Різновидів акації дуже багато і кожне дерево відрізняється своїм цвітінням:

 • Штопорная акація – таке дерево можна дуже часто зустріти в міських парках. Така акація має біле цвітіння, яке звисає пишними китицями по двадцять сантиметрів завдовжки. Цвітіння триває два місяці: з травня по червень. Не рідко дерево роздвоює свій ствол.
 • Золотиста акація – дерево відрізняється своїм порівняно маленьким розміром. Акація має кілька стовбурів. Відрізнити його можна по листю: вони мають форму еліпса і світлий жовтий колір. Квіти біля дерева яскравого жовтого кольору, цвітіння: травень, червень.
 • Біла акація «Робінія» — дерево з білим пахучим цвітом. Має зелену, але непарноперистую листя. Така акація отруйна, її не можна вживати перорально.
 • Зонтична акація – часто називається «конусоподібна акація». Високе дерево, часто має кілька стовбурів. Відрізняється пишною ажурним листям і не пишним цвітінням. Білі квітки мають довгу жовту тичинки. Цвітіння відбувається білими китицями.
 • Вулична акація – не колюче дерево. Листя дерева не парні, темного зеленого (матового) кольору. Листя такий акації – отруйні, їх не можна вживати перорально. Гілки зигзагоподібні. Цвітіння відрізняється великими білими китицями. Квіти дуже приємно і солодко пахнуть.
 • Щетинна акація – деревовидний чагарник. Його висота не буває більше двох метрів. Коріння у куща глибокі і потужні. Гілки колючі і зигзагоподібні. Цвітіння відбувається великими квітами, які найчастіше мають рожевий або пурпурний відтінок. Квіти не пахнуть.
 • Рожева акація – дерево має гладку коричневу кору. Іноді на дереві зустрічаються маленькі колючки. Якщо дерево пускає пагони, вони оповиті клейкою плівкою. Квіти великі, довгі, яскраво-зелені. Квіти акації великі, рожевого кольору. Кисті цвітіння часто вкриті волосками, липким на дотик. Дерево – медонос.
 • Акація срібляста – відома всім, як «мімоза». Дерево вічнозелене, його батьківщина – Тасманія, Австралія. Якщо на стовбурі дерева є тріщини, через них витікає камедь. Листя зелене з сірим відтінком. Квіти дрібні, візуально нагадують жовті кульки.
Штопорная акація
Біла акація
Зонтична акація
Жовта акація
Щетинна акація
Рожева акація
Акація срібляста

Акація біла, рожева, жовта: корисні і лікувальні властивості і протипоказання

Акація – рослина, що володіє багатьма корисними властивостями. Серед усіх слід виділити саме білу акацію, так як в ній виявлено максимальну кількість вітамінів, масел і інших біологічно важливих компонентів.

Біла акація дуже поширена. Це дерево є основним медоносом. Рожева акація – різновид білой акації, але зустрічається вона на багато рідше. Квіти рожевого акації мають велику кількість солодкої пилку, що і приваблює бджіл.

Жовта акація часто служить основою для приготування цілющих відварів, які володіють потужним протизапальну і антибактеріальну властивість. Настої квітів мають відхаркувальну властивість, а так само сприятливий для роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Настої листя здатні лікувати мігрені, печію, гіповітаміноз. Настій кори – золотуху.

ВАЖЛИВО: Якщо використовувати квіти в медичних цілях безпечно, то з обережністю та увагою слід звертатися з корою та листям. Людина, яка погано розбирається в підвидах рослини, може легко зашкодити собі, якщо зробить ліки з отруйною кори або листя.

Акація має безліч лікувальних властивостей

Лікування білою акацією в народній медицині

Біла акація. Лікувальні властивості:

 • Для лікувальних цілей у білої акації збираються: плоди і квіти, кора і листя. Квіти слід збирати тоді, коли вони ще не розкрилися повністю і лише після цього висушити їх в теплі. Кору і листя збирають виключно у «молодих» дерев.
 • Квіти акації багаті вмістом не тільки ефірних масел, але і цукром. Крім цього в них міститися: жирні олії, флавоніди, пектини, вітаміни, дубильні речовини, мінерали, таніни і глікозиди.
 • Багатий склад квітів акації має ряд. позитивних властивостей: надавати жарознижувальний та протизапальний ефект, давати сечогінну дію і відхаркувальний.
 • Квіти акації здатні знижувати в крові рівень азоту і регулювати роботу ШКТ. Акація допомагає лікувати гастрит і захворювання дихальних шляхів.

З білої акації роблять відвари, растирки і настоянки. Дані кошти готуються як з квіток, так і з інших компонентів.

Протипоказання при лікуванні білою акацією:

 • Перше протипоказання відноситься до настою кори акації. Приймати їх слід дуже обережно і тільки за рекомендацією лікаря. Кора акації може містити отруйні речовини, які можуть спровокувати отруєння.
 • Не варто проводити лікування акацією (квіти, кора, листя) жінкам, які перебувають у положенні. Це ж правило переслідується під час годування груддю.
 • Не можна надмірно вживати ліки, приготовлені з акації. Може статись отруєння. Симптоми отруєння: нудота, блювання, головний біль, нездужання, біль у шлунку, судоми.
Відвар з квіток білої акації

Настоянка з квіток білої акації на горілці, на спирту: застосування.

Настоянка, зроблена з спирту (горілки) і приготована на квітках акації – дуже популярний і корисний лікувальний засіб. Його широко застосовує медицина для лікування багатьох захворювань. Його можна придбати в аптеці, а можна заготовити самостійно.

Заготовити настій не складно:

 • Використовуйте для приготування настоянки тільки свіжі квіти, які ви тільки що зірвали. Мити їх не потрібно, так ви ризикуєте повністю змити пилок і корисні речовини. Зривайте квіти з тих дерев, що ростуть в чистих місцях і подалі від дороги.
 • Робіть настоянку в строгому співвідношенні: велика ложка квітів на сто грам спирту (або горілки). Квіти заливаються горілкою в скляному посуді (банку), після чого посуд щільно закривається кришкою.
 • Зберігати настій у прохолодному місці близько десяти днів. В місце зберігання не повинен проникати сонячне світло. Після цього банку можна переставити в холодильник і вживати для лікування, а так само розтирань.

Чим корисна настоянка акації на спирті (горілці):

 • Застосування настоянки перорально допоможе позбутися від тромбів
 • Засіб ефективно «чистить» судини від «бляшок» і знижує рівень холестерину
 • Налагоджує розлади травної системи
 • Настоянка хороша при обробці ран
 • Нею можна протирати обличчя
 • Настоянка лікує вугрові висипання
 • Ефективна настоянка при лікуванні псоріазу

ВАЖЛИВО: Вживати настоянку перорально потрібно правильно і в помірних кількостях. Найкращий спосіб: розчинити пів чайної ложки настоянки в половині склянки води і випити маленькими ковтками вранці перед сніданком.

Настоянка акації на спирті або горілці — лікувальний засіб

Настоянка білої акації при варикозі

Ефективна настоянка білої акації і в лікуванні варикозу. Але таке ліки вимагає правильного приготування:

 • Квіти збираються навесні ще тоді, коли бутони не розкрилися повністю
 • Зрізати квіти слід цілими гронами
 • Настоянку можна робити як на свіжих, так і сушених листках
 • Грона квітів слід висушити в темному місці, уклавши тонким шаром (такий квітка придатний рівно один рік).

Для лікування варикозу можна так само використовувати кору акації. Збирається кора ранньою весною в ту пору, коли набухають бруньки, але ще не розпускаються. Кора настоюється або сушиться, після чого зберігається в мішечках не більше двох років.

Такі ліки мають два застосування: зовнішнє і внутрішнє. Можна одночасно пити настоянку квітів і розтирати місце варикозу настоянкою кори.

Лікування варикозу акацією

Чай з квіток акації: лікувальні властивості

З квіток акації так само можна робити лікувальний чай. Для цього можна використовувати як свіжі бутони, так і сушені суцвіття. Якщо у людини коклюш, надзвичайно корисним буде «швидкий» чай акації на молоці (можна замінити водою).

Для цього столова ложка квіток вариться в молоці до закипання. Напій настоюється десять хвилин, проціджують. До нього додається ложка меду.

Можна заварити чай з пелюсток: заварити маленьку ложку пелюсток акації в склянці окропу. Наполягати такий чай потрібно близько п'яти хвилин. У остиглий чай можна додати ложку меду (акації).

В оздоровчих цілях можна просто жувати свіжі квітки акації і ковтати їх. Сік і масло, що виділяється квіткою, позбавляє від багатьох захворювань.

Чай з акації — корисний лікувальний засіб

Чим корисна акація для жінок?

  лікувати жіноче безпліддя. Для цього слід регулярно вживати настойку свіжих квіток, залиту спиртом і настоявшуюся протягом десяти днів. Пити слід склянку води з розчиненими в ньому 20 краплями настоянки. Розтягнути напій слід на три прийоми.
 • Акація так само здатна боротися із запальними процесами, які виникають в жіночих внутрішніх статевих органах. В цьому випадку слід пити настоянку, жувати свіжі квітки та робити спринцювання з відвару квіток, кори.
 • Для лікування міоми матки слід застосовувати настойку, зроблену на квітках акації і календули. Приймати таку настоянку слід тричі на день перед прийомом їжі. Таке ліки так само допоможе вилікувати цистит.

Відео: «Біла акація — дуже цінний продукт! Лікуємо жіночі хвороби народними засобами»