Амоксиклав – таблетки, суспензія, уколи: показання, дозування, інструкція по застосуванню, аналоги, відгуки. Можна Амоксиклав для дітей, при вагітності, годуванні грудьми? Амоксиклав: скільки разів пити в день і як довго?

Амоксиклав це сучасний препарат комплексної дії, який використовується проти патогенних бактерій, що володіють стійкістю до антибіотиків пеніцилінового ряду. Цей препарат добре себе зарекомендував у хірургії, гінекологічній та урологічній практиці, пульмонології та інших медичних сферах. Амоксиклав широко використовується лор-лікарями для лікування гнійних інфекційних ринітів, фарингітів і тонзилітів, а також інших захворюваннях, пов'язаних з дією хвороботворних бактерій.

Зміст

В основу цього препарату входять два активних речовини: антибіотик амоксицилін і клавуланова кислота. Амоксицилін — це напівсинтетичний антибіотик, який легко справляється з безліччю патогенних агентів.

Що стосується клавуланової кислоти, то саме їй Амоксиклав зобов'язаний своєму вираженого дії. Вона відіграє найважливішу роль у боротьбі з мікробами, вірусами і бактеріями, що спричиняють запальні процеси в організмі. Крім основної дії, клавуланова кислота здатна уповільнити звикання бактерій до амоксициліну.

Амоксиклав – таблетки і суспензія 125, 250: показання, дозування, інструкція по застосуванню для дорослих і дітей, пити до їди чи після?

Цей препарат випускається в таблетках 125 або 250 мг у флаконах по 15-21 штуці. Таблетки овальної форми, білого кольору з плівковою оболонкою. Призначаються при інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів, сечовивідних шляхів, гінекологічних, шкірних і кісткових інфекцій. Також ці препарати показані при холециститі, холангіті і одонтогенних інфекцій.

Основні показання до застосування:

 • Абсцес заглоточной порожнини
 • Гостре або хронічне протягом синуситу
 • Пневмонія
 • Інфекційні захворювання сечовидільної системи
 • Інфекції гінекологічного характеру
 • Шкірні бактеріальні ураження
 • Післяопераційний період при операціях на органах малого тазу)

Дітям старше 12 років і дорослим призначають по одній таблетці кожні 8-12 годин, залежно від перебігу і природи захворювання. Дітям молодше 6 років таблетована форма препарату протипоказана. Курс лікування – 5-14 днів.

Амоксиклав в таблетках необхідно приймати під час їжі. Велика кількість їжі при прийомі цього препарату добре позначається на всмоктуванні його компонентів кишечником. Таблетки не можна розжовувати. Для кращого засвоєння їх потрібно ковтати цілком.

При лікуванні дітей від 5 місяців до 10 років суспензія використовується в дозуванні в дозі 125 мг. При важких формах захворювання застосовується цей препарат в дозуванні 250 мг. При цьому точне дозування повинен призначити лікар, спираючись на вік і вагу дитини.

Амоксиклав – таблетки 500, 850, 1000: показання, дозування, інструкція по застосуванню, пити до їди чи після?

Амоксилав 500

Амоксилав 500, 850 і 1000 мають ті ж показання до застосування, що і таблетки містять меншу кількість антибіотика. Але, при їх прийомі потрібно правильно розрахувати дозування. Зазвичай лікар призначає прийом Амоксиклаву 500 три рази в день. При важких формах інфекції дорослим може бути призначено 1000 мг антибіотика два рази на добу. Курс лікування не повинен перевищувати два тижні.

Приймають ці таблетки під час їди, запиваючи великою кількістю води.

Амоксиклав: скільки разів пити таблетки, суспензію в день і як довго?

Цикл лікування призначається лікарем пацієнту персонально, з урахуванням виду його інфекції, віку людини і його маси, ступеня тяжкості захворювання і т. д. Зазвичай період проходження лікування становить близько 5-14 днів від початку прийому препарату.

 • Таблетки. Дітям, вік яких не перевищує 12 років, рекомендують дозувати амоксиклав 40 мг/кг на добу в 3 прийоми. Дитині, у якого маса тіла перевищує 40 кг, слід дозувати ліки так само, як і дорослому. До 6 років краще приймати суспензію. Дорослим слід приймати 1 таблетку з 250 мг амоксициліну кожні 8 годин в день.
 • Суспензія. Якщо ви зібралися застосувати для лікування суспензію, то тоді вам необхідна консультація лікаря, який зможе точно розрахувати дозування ліків вашій дитині. Приблизний період лікування становить зазвичай близько 5-14 днів. Дітям віком до 3-х місяців — 30 мг/кг/добу, два рази в день (через 12 годин). Дітям з легкої і середньої стадіями інфекційних захворювань старше 3-х місяців — від 20 мг/кг, а дітям з важкими інфекційними хворобами, зокрема з зараженнями дихальних шляхів і отиті, потрібно застосовувати до 40 мг/кг ліки тричі на день (з проміжком 8 ч.). При цьому потрібно враховувати те, що максимально допустима доза ліків для дитини в день становить 45 мг/кг.

Амоксиклав – ін'єкції, уколи: показання, дозування, інструкція по застосуванню

Лікування Амоксиклавом з допомогою ін'єкцій здійснюється при інфекціях дихальних органів, а також при інфекціях вуха, зараженні сечовивідних шляхів та інфекційних хворобах шкірного покриву і м'язів, сухожиль, інфекційному зараженні кісткового складу і суглобів, інфекції черевної порожнини, інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом та ін

Інструкції по використанню внутрішньовенного введення антибіотика:

 • Якщо маса дитини не перевищує 40 кілограмів, то порція ліки підбирається у відповідності з масою. Діти віком до 3-х місяців вагою 4 кг повинні лікуватися за допомогою інфузійного введення препарату (пів години) з розрахунку 30 мг на кг два рази на день з 12-ти годинним проміжком, а при вазі дитини більше 4 кг – 30 мг на кг три рази на день з 8-годинним проміжком. Під час віку дитини від 3-х місяців до 12 років вводиться 30 мг на кг ваги три рази в день проміжком 8 годин.
 • Дорослим і дітям старше 12 років слід застосовувати 1,2 г препарату (1000 мг+200 мг) з проміжком 8 годин, а в тяжкому випадку з проміжком 6 ч.

Приготування розчину здійснюється з допомогою розчинення ліки в чистій воді. Для ін'єкцій 0,6 г потрібно 10 мл води, а для дози 1,2 м потрібно 20 мл води. Препарат вводять повільно, протягом 2-4 хвилин.

Амоксиклав: чи є аналоги дешевше?

Сучасна фармакологічна промисловість випускає різні аналоги Амоксиклавом. Деякі з таких лікарських препаратів мають близький за змістом складу, інші схожий механізм дії. За принципом дії на організм, в аптеці можна придбати такі аналоги Амоксиклаву:

 • Кламосар
 • Ампіокс
 • Оксамп
Аугментин

Якщо порівнювати складу цього препарату, то близьким до нього будуть такі ліки:

 • Арлет
 • Медоклав
 • Аугментин
 • Экоклав
 • Амоксицилін

Більшість аналогів Амоксисклава мають високу ефективність. Але, при виборі найбільш ефективного в кожному конкретному випадку препарату, необхідно консультуватися з лікарем.

Можна Амоксиклав при вагітності в 1, 2, 3 триместрі?

Фахівці не рекомендують використовувати Амоксиклав у тих випадках, коли користь для вагітної жінки від препарату не так очевидна. В цілому, антибіотик відносно безпечний і ефективний, що його часто прописують вагітним на різних стадіях вагітності, але для того, щоб бути впевненим у його необхідності потрібна консультація лікаря.

Чи можна годуючим матерям Амоксиклав?

Дуже багато жінок у період лактації намагаються не приймати лікарські препарати без гострої необхідності. Особливо негативно вони відносяться до різних антибіотиків. Але, є такі лікарські препарати, що містять антибіотик, що приймати під час годування груддю можна. До такої категорії «дозволених» ліків і відноситься Амоксиклав.

Активні речовини цього препарату (амоксицилін і клавуланова кислота) потрапляють через молоко матері в організм дитини в мінімальних кількостях. При курсі прийому Амоксиклаву в невеликих дозах відлучати дитину від грудей не варто. Але, в період лактації при прийомі цього антибіотика переконайтеся у відсутності на нього алергії у немовляти.

Як приймати Амоксиклав дітям, як розводити суспензію?

Дітям дуже часто цей лікарський препарат призначається у вигляді сиропу. Для його приготування потрібно розвести суспензію. Для цього слід використовувати тільки чисту питну воду.

Таблетки і суспензія

Для ліки дозуванням 125 мг з допомогою шприца спочатку вводиться 45 мл води. Флакон струшується, а потім вводиться решта 45 мл Після повторного струшування флакона ліки приймає потрібну для прийому форму.

Для розведення суспензії, кількості діючої речовини у якій відповідає 250 мг використовується 85 мл води.

Потрібен Лінекс при прийомі Амоксиклаву?

Так як Амоксиклав відноситься до антибіотиків, то після курсу цього препарату бажано відновити мікрофлору кишечника з допомогою Лінексу або його аналогів.

Якщо Амоксиклав приймається під час годування грудьми, то Лінекс потрібно давати дитині.

Амоксиклав або Амоксицилін: що краще?

Амоксиклав це лікарський препарат, який входить амоксицилін. Але, крім цього антибіотика до складу Амоксиклаву входить клавуланова кислота. Вона не тільки сама пригнічує деякі види бактерій, але і підсилює дію амоксициліну. Завдяки чому, сьогодні все частіше для лікування різних захворювань використовують Амоксиклав, а не його «збіднений» аналог – Амоксицилін.

Аугментин або Амоксиклав: що краще для дитини?

Обидва препарати мають такі форми випуску, які можна використовувати для лікування дітей. Ці ліки мають схожу дію на організм. Аугментин, при цьому, діє дещо м'якше. Але і показань до застосування цього препарату більше. Амоксиклав не можна приймати більше двох тижнів.

Через скільки діє Амоксиклав?

Час дії Амоксиклаву залежить від проблеми, з якою він бореться. При прийомі цього антибіотика у вигляді ін'єкцій його діюча речовина починає працювати практично миттєво. Таблетка розсмоктується протягом години.

Амоксиклав

Амоксиклав: через скільки виводиться?

Амоксицилін виводиться з сечею в незмінному вигляді. А клавуланова кислота через нирки та кишечник. Повністю цей препарат виводиться за 1 – 1.5 години.

Чи можна ділити таблетку Амоксиклав навпіл?

Таблетку Амоксиклаву можна ділити. Більше того, сьогодні вигідно купувати цей препарат у таблетках з великим вмістом діючої речовини, а потім ділити таблетки на дві частини і використовувати в прописаних дозуваннях.

Амоксиклав і алкоголь: через скільки можна?

Лікарі не рекомендують вживати алкоголь при прийомі будь-яких антибіотиків. І Амоксиклав в цьому плані не виняток. Але, серйозних наслідків від поєднання цього препарату з алкоголем виявлено не було. І якщо у вас намічається урочиста подія, то один — два келихи вина не зашкодять. А ось від більш важких видів алкоголю при прийомі Амоксиклаву потрібно відмовитися.

Амоксиклав: відгуки

Ірина. Сьогодні обійтися без антибіотиків не виходить. Ось і мені при важкій формі застуди лікар прописав цей препарат. Відразу скажу, що його прийом себе виправдав. Але, після нього довелося пити «Біфідумбактерин». Та й ціна Амоксиклаву вище аналогів.

Вікторія. Лікували цим антибіотиком ангіну у доньки. Використовували суспензію. Температуру ліквідували швидко. Але, донька почала скаржитися на розлад шлунку. З мінусів відзначу, що таблетки більш економічніше. Але, їх можна давати дітям з 12 років. А моєї тільки вісім.

Відео. Амоксиклав інструкція таблетки. Аналоги дешевше і ефективність. Ціна, застосування, вагітність