Компрес з Димексидом на суглоби. Рецепти компресів з Димексидом, Новокаїном і Гідрокортизоном

Інструкція по використанню компресів з Димексидом для суглобів.

Патології суглобів дуже часто пов'язані з порушенням та руйнуванням тканин, зменшенням кровопостачання хворих місць, а також травмами. Досить часто для лікування таких патологій потрібно дороге лікування, але його можна замінити доступними препаратами, одним з яких є Димексид.

Показання до застосування компресів з Димексидом на суглоби

Варто відзначити, що це прозора рідина з дуже неприємним запахом, який трохи нагадує часник. За своєю природою препарат є анестетиком, а також стимулює поліпшення кровопостачання в уражених тканинах. Тому таку речовину дуже часто використовується для лікування патології суглобів. Найцікавіше, що рідина не використовують у чистому вигляді, бо вона є досить сильною і може негативно позначатися на стані шкіри. Найчастіше його розводять разом з водою в співвідношенні 1:1, тобто використовується 50% розчин.

Показання до використання:

 • Артрит
 • Артроз
 • Травмування суглобів
 • Бурсит
 • Порушення кровопостачання
 • Хвороба Бехтерева
 • Подагра
 • Артрит
 • Остеохондроз
Компрес

Як робити компреси з Димексидом для суглобів?

Особливості застосування аплікацій з Димексидом:

 • Відповідно при всіх зазначених патологіях можна сміливо використовувати Димексид, розводячи його водою. Краще всього використовувати дистильовану або очищену воду. В крайньому випадку можна використовувати кип'ячену. Не можна застосовувати воду з-під крана.
 • Використовують виключно свіжий розчин, який тільки що приготували. Уникають застосування та зберігання вже розведеного кошти. Тому що його цілющі властивості зникають. Для того щоб зробити компрес, використовується невеликий шматок марлі, який занурюється в розчин і накладається на пошкоджене місце.
 • Зверху накладається шматок целофану і замотується еластичним бинтом. В середньому тривалість такої аплікації становить приблизно 30 хвилин. Зверніть увагу, що ні в якому разі не можна використовувати кольорові клаптики тканини, тому що вони можуть забарвлювати суглоб, а також шкіру, що призведе до виникнення алергічних реакцій.
 • Справа в тому, що Димексид проникає всередину епідермісу на глибину до 5 см, тому можуть виникнути сильні алергічні реакції, в плоть до виникнення виразок, атопічних дерматитів, а також екземи.
 • Після того, як термін дії аплікації закінчиться, необхідно змити її теплою водою. Бажано перед використанням компресу натирати хворий суглоб протизапальною маззю. Таким чином жирний шар буде запобігати надмірне скупчення Димексиду в тканинах, а також виникнення хімічного опіку.
 • Бажано в процесі приготування і використання розчину надягати на руки гумові рукавички. Це буде перешкоджати виникненню хімічного опіку, бо як засіб досить агресивний і сильний.
Компрес

Рецепти приготування компресів з Димексидом і Новокаїном, Гідрокортизоном, Дексаметазоном

Крім того, що Димексид розводять з водою, готують спеціальні компреси, з участю інших препаратів. Найчастіше це гормони, а також знеболюючі препарати. Часто застосовують для лікування хвороби суглобів Новокаїн, Гідрокортизон та інші засоби. Зазвичай ті, які продаються в ампулах, для того щоб було досить просто готувати розчин для компресу. Зверніть увагу, що компрес з Димексидом можна робити не всім. Існує певна категорія хворих, якої варто уникати використання даного засобу.

Різновиди компресів

Різновиди компресів з димексидом:

 1. Димексид з Новокаїном. Цей компрес використовується в першу чергу для зняття больового синдрому. Він дуже швидко усуває біль, що досить актуально при хронічному артриті в період його загострення, а також ефективний під час артрозу і травмування. Для приготування розчину використовують 30% розчин Димексиду. Для цього необхідно взяти одну частину Димексиду і 2 частини очищеної води, змішати в рівних кількостях. Вийде розчин, тепер вам необхідно відібрати 10 мл розчину за допомогою шприца, влити в невелику ємність, туди ж додати 10 мл 2% розчину Новокаїну. Тобто Новокаїн нічим розводити немає необхідності, тому що в ампулі він вже знаходиться в 2% розчині. Найцікавіше, що Новокаїн — це сильний анестетик, знеболювальне, яке максимально швидко знімає біль в суглобах, а також м'язах. Але він позбавлений здатності проникати вглиб тканин. Саме з цією метою використовується Димексид, який відкриває пори та покращує проникнення Новокаїну. Такий компрес накривають целофаном, замотують еластичним бинтом або теплою хусткою і залишають приблизно на півгодини.
 2. Димексид, Гідрокортизон, Новокаїн. Такого роду суміш використовується для швидкого усунення хворобливих відчуттів. Дуже ефективна при артрозах і артритах, при ниючих, постійних, сильних болях. Для цього необхідно приготувати 50% розчин Димексиду. Відповідно потрібно змішати 50 мл Димексиду з 50 мл води, бажано очищеної. З отриманого розчину необхідно відібрати 70 мл і влити в окрему посудину. Туди ж додати одну ампулу Гідрокортизону і приблизно 25 мл 2% розчину Новокаїну. Він продається в скляних флаконах, так і в ампулах. Далі, в цю суміш необхідно влити ще 25 мл очищеної води. В отриманому засобі необхідно змочити марлю і прикласти до ураженого суглобу. Точно також варто місце утеплити з використанням поліетилену і теплої хустки, або еластичного бинта. Утримувати таку аплікацію на шкірі можна не більше 40 хвилин. Курс лікування становить приблизно 20 днів. Бажано робити компреси два рази в день, вранці і ввечері. Крім цього приймати хондропротектори, препарати, які відновлюють кісткові тканини у суглобах.
 3. Часто готують компрес Димексиду з Дексаметазоном. Для проведення маніпуляції необхідно змішати 50% розчин Димексиду з одного ампулою Дексаметазону. Приблизна кількість Димексиду для приготування розчину становить 20 мл на одну ампулу гормону. В отриманому засобі бинт змочують і накладають на хворе місце. Термін лікування не більше 2 тижнів.
Димексид

Димексид: побічні ефекти і протипоказання

Протипоказання:

 • Вагітні
 • Годуючі матері
 • Алергічні реакції
 • Хвороби шкіри, в тому числі і хронічні захворювання шкіри
 • Проблеми з нирками і печінкою

У процесі використання Димексиду дуже часто з боку шкіри можуть виникати несподівані реакції. Зазвичай це лущення, почервоніння, а також свербіж. Незважаючи на це компреси з Димексидом дуже ефективні і за максимально короткий період часу допомагають позбутися від хворобливих відчуттів в районі суглобів. Відповідно рекомендуємо використовувати такі засоби крім консервативного лікування, яке призначив вам лікар. Зверніть увагу, що під час лікування може спостерігатися неприємний часниковий запах з рота, а також роздратування і підвищена чутливості до запахів.

Ліки

Компрес з Димексидом на суглоби: відгуки

<>Відгуки про лікування димексидом:

Євген, 38 років. На роботі вдарив лікоть, тому утворився бурсит. Дуже сильно страждав від болю, а також набряку. Лікар порадив робити компреси з Димексидом і Гідрокортизоном. Пухлина пішла досить швидко. Спільно з компресами Димексидом, використовував засоби для прийому всередину, різноманітні таблетки, антибіотики. Задоволений ефектом і тим, що вартість таких аплікацій дуже доступна.

Тетяна, 55 років. Страждаю від артрозу колінного суглоба, що пов'язано з зайвою вагою і цукровий діабет. Дуже сильно болять коліна, особливо в період міжсезоння. Тільки й рятують компреси з Димексидом і Новокаїном. Це єдине, що допомагає швидко усунути хворобливі відчуття, а також коштує недорого.

Ольга, 50 років. До певного моменту не знала, що у мене проблеми з суглобами. Але коли біль став нестерпним, пішла до лікаря. Мені поставили діагноз артрит. Тепер я регулярно, коли відчуваю найменшу біль, використовую компреси з Димексидом. Вони мені дуже допомагають, усувають біль за короткий час. Можна сказати, що навіть ефективніше, ніж уколи нестероїдними протизапальними препаратами. Так як компрес починає діяти практично відразу.

Ліки

Димексид — дешевий засіб з високою ефективністю для лікування захворювань суглобів. Він в короткий період часу допомагає позбутися болю, а також покращує доступ знеболюючих речовин в область поразки.

ВІДЕО: Компреси з Димексидом