Що робити якщо прищемив палець посинів ніготь? Дитина прищемив палець дверима, що робити? Перша допомога та народні рецепти при ударі пальця

Перша допомога при забитті пальця і нігтя.

Дуже маленькі діти пізнають світ, тому лізуть туди, куди не потрібно, і можуть отримувати травми. Досить часто трапляється защемлення пальця за допомогою двері. У цій статті ми розповімо, що робити, якщо ви або ваша дитина палець прищемили.

Дитина прищемив палець дверима: що робити?

Малюк може досить яскраво реагувати на хворобливі відчуття, довго кричати і плакати. Вам необхідно адекватно оцінити ситуацію і подивитися, наскільки порушена цілісність шкірних покривів, і що сталося з пальцем. При сильному натисканні на фалангу пальців вони можуть опухати саме в області суглобів.

Порядок дії:

 • Якщо протягом доби не сходить набряк, необхідно терміново звернутися до травматолога. Крім цього, відразу після того, як малюк пошкодив палець, необхідно прикласти щось холодне. Мається на увазі шматок льоду, який варто загорнути в тканину.
 • Якщо льоду немає, підійде навіть заморожений шматок м'яса, який необхідно покласти в чистий рушник і докласти хворого місця. Холодне не дасть розвинутися набряку, розпухнути кінцівки. Варто поступати за ситуації.
 • Досить часто дитина пошкоджує палець в області нігтя. В такому випадку, якщо удар досить сильний, то під нігтем утворюється крововилив. Цей синяк темніє, стає чорного, синього або червоного кольору. З часом така нігтьова пластина сходить плівкою, а на її місці виростає нова. Ваше завдання в такому випадку стежити за станом нігтя і дивитися, наскільки добре він відростає.
 • Вчасно зістригати нігтик, щоб дитина ні в якому разі його не зривав, а також не приєдналася вторинна інфекція. Нерідко вдаються до допомоги хірурга. Він проробляє в хворому нігті отвір, для того щоб весь вміст, тобто кров, що запеклася під пластиною, безперешкодно виходила і не розвивався набряк, нагноєння. Завданням батьків, після того як малюк прищемив ніготь, є контроль зрощення і перешкода вростання.
Травма

Дитина прищемив палець посинів ніготь: перша допомога

Порядок дій не змінюється. Головне — розпізнати забій або перелом. Серед ознак перелому можна виділити:

 • Сильний набряк, який не проходить впродовж доби
 • Наростаюча біль
 • Неможливість поворухнути або зігнути палець
 • Дивна деформація положення пальців, невластива для вас
Синяк на пальці

Інструкція:

 • В такому випадку достатньо прикласти холодний або опустити кінцівку в крижану воду. Тримати на холоді протягом приблизно 15-20 хвилин. Після цього змастити уражене місце якийсь знеболюючою маззю.
 • Підійде Диклофенак або Вольтарен, нестероїдні протизапальні мазі які швидко знімають больовий синдром. Якщо біль все одно досить сильна, рекомендуємо випити всередину знеболюючий препарат.
 • З цією метою підійдуть звичайні анальгетики та нестероїдні протизапальні препарати. Ідеальним варіантом стане порошок Найз, Німесил, які відмінно прибирають симптоми будь-яких пошкоджень, ударів і ударів.
 • Далі, залишається тільки спостерігати за станом хворого пальця. Якщо набряк спав, залишилася лише невелика гематома, нічого страшного. Для того, щоб вона швидко розсмокталася, можна використовувати Гепаринова мазь або Троксевазин.
 • Починаючи з 3 дня можна використовувати зігріваючі компреси, для того щоб швидше гематома розсмокталася. Ні в якому разі спочатку не варто прикладати до хворого місця щось гаряче. Це посилить приплив крові, збільшить червоність пальця і при цьому він стане гарячим на дотик, з вираженими болючими відчуттями.
Забій

Що робити, якщо дитина прищемив нігтьову пластину?

Інструкція:

 • Якщо при цьому ви прищемили нігтьову пластину, то для того щоб випустити кров, а також гній з-під нігтя, рекомендуємо звернутися до травматолога або хірурга. У них є спеціальне пристосування, за допомогою якого робиться невеликий отвір в нігті, і через нього випливає вміст, що утворилося під нігтьової пластиною.
 • Це допомагає зберегти ніготь, а також вберегти його від відшаровування. Тому, якщо ви не хочете чекати, коли ваш ніготь злізе, рекомендую відразу звернутися до лікаря, для того щоб він полегшив процес виходу вмісту з-під нігтя.
 • Ні в якому разі не рекомендуємо самостійно проколювати ніготь голкою, як це зазначено в деяких джерелах. Таким чином можна легко занести інфекцію, тим самим спровокувавши нарив або сепсис. В такому випадку вам доведеться обов'язково відвідувати хірурга, який буде зривати ніготь і виконувати чистку нагноєння. Полегшити стан після удару можна за допомогою народних засобів.
Травма

Прищемив палець: народні способи лікування

Зверніть увагу, що допомогти при защемленні пальця можна декількома методами, які часто застосовуються в народі.

Рецепти:

 • Картопляний компрес. Для цього необхідно взяти невеликий бульба, очистити його від шкірки, вимити й подрібнити на тертці. Після цього отримана кашка прикладається до прибитим пальцю, фіксується за допомогою пластиру, і залишається. Міняти пов'язку необхідно приблизно 2 рази в день. Спати також необхідно з цією кашкою на пальці.
 • Цибульна суміш. Цей засіб застосовується у тому випадку, якщо разом з прибитим пальцем спостерігається нарив, тобто набрякання або вростання нігтя. Для цього необхідно невелику цибулину очистити від лушпиння, подрібнити в блендері або на терці, до стану пюре. Ввести столову ложку стружки господарського мила коричневого кольору, на якому написано 72%, і прикласти до ураженого пальця. Найкраще подібну маніпуляцію робити на ніч. Це допоможе максимально швидко прибрати гній, а також сприятиме загоєнню.
Красиві нігті

Якщо ніготь з пальця зійшов, і під ним виявилася абсолютно незахищена нігтьова пластина, у цьому випадку ми рекомендуємо щодня проводити обробку за допомогою антисептиків. Це не обов'язково має бути спиртосодержащее засіб. Підійде Хлоргексидин, перекис водню або розчином Фурациліну. Якщо ви виконуєте брудну роботу, то краще всього закривати цей палець напальчником, щоб в уражену область не потрапляла пил, бруд і не відбулося інфікування.

Обробка пальця

Досить часто, після того як відростає прибитий палець, в деяких місцях може спостерігатися оніхолізисом. Тобто не приростання нігтя до нігтьовому ложу. Під ним утворюються відповідні порожнечі. У такому випадку рекомендуємо захищати хворе місце напальчником, або виконати протезування із застосуванням акрилатика або акрилу.

ВІДЕО: Прищемив палець