Аміналон — інструкція по застосуванню

Аміналон це препарат з групи ноотропів. Він використовується для лікування захворювань судин і кровообігу головного мозку, а також церебральнососудістой недостатності. Аміналон є одним з найперших ноотропних препаратів, з успіхом застосовуються в психіатрії.

Форми випуску

Препарат відпускається у таблетованій формі в упаковці по 100 штук. Одна таблетка містить 0.25 г або 0.5 г гамма-аміномасляної кислоти, яка і виступає в якості активної речовини.

Таблетки Аміналон

Крім активної речовини в цьому препараті присутні й інші з'єднання, які необхідно враховувати при виборі ліків для людей, з непереносимістю деяких речовин:

 • Мікрокристалічна целюлоза
 • Сахароза (цукор-пісок рафінований)
 • Повідон 25
 • Борошно пшенична
 • Колоїдний діоксид кремнію безводний
 • Стеарат магнію
 • Поліетиленгліколь
 • Діоксид титану е171
 • Полівініловий спирт

Показання до застосування

Гамма-аміномасляна кислота (з англійської GABA) присутня в будь-якому живому організмі і виконує відразу декілька важливих функцій:

 • Медиаторное дію. Надає гальмівний, гіпотензивний і заспокійливий ефект. Стимулює сон і регулює рухову активність. Здатна поліпшити розумові процеси і пам'ять
 • Метаболічну дію. Покращує обмінні процеси і перешкоджає кисневого голодування головного мозку. Посилює його кровопостачання і покращує енергетичний запас нервових клітин
 • Вивід з організму продуктів обміну і розпаду речовин
 • Стимуляція вироблення гормону соматропного

Ці таблетки прописуються лікарем при різних патологіях центральної нервової системи і головного мозку, що супроводжуються пошкодженням нейроцитов.

Гамма-аміномасляна кислота, що входить до складу Аміналону, надає дію переважно на ЦНС. Пацієнти, які перенесли інсульт, з допомогою цього препарату можуть швидко відновити порушення мови і координації руху.

Цим лікарським засобом можна нормалізувати артеріальний тиск. З допомогою Аміналону прибираються симптоми цієї недуги: нудота, запаморочення, безсоння і т. п.

Флакон з таблетками Аміналону

Показаний прийом цього препарату при атеросклерозі артерій і гіпертонічної хвороби. Завдяки нормалізації кровопостачання головного мозку, Аміналон здатний впоратися з віковим погіршенням пам'яті та координації рухів.

Показаний прийом цих ліків дітям старше 5 років, які страждають на ДЦП, а також тим, хто внаслідок різних причин відстає в розвитку від своїх однолітків.

При алкогольній інтоксикації, впливає на енергетичні порушення в нейроцитах, також показаний прийом цього препарату. З його допомогою можна ефективно впорається з морською хворобою. Симптоми заколисування на повітряному транспорті також можна нівелювати за допомогою цього препарату.

Протипоказання до застосування

Використання Аміналону протипоказано при індивідуальній непереносимості і алергії на вхідні в його склад компонентів.

Не можна використовувати ці таблетки для лікування вищеописаних недуг при вагітності та лактації. Дітям до 5 років також від прийому цього препарату потрібно відмовитися.

Спосіб застосування і дозування

Прийом таблеток Аміналону необхідно здійснити безпосередньо перед їжею. При цьому, дуже важливо їх запити достатньою кількістю води. Дозування препарату призначається лікарем залежно від патології.

 • Дорослі приймають 0.5-1.25 г препарату (відповідає 2-5 таблеток) за один прийом. Добова доза не повинна перевищувати 1,5 г — 3 г (відповідає 6-12 таблеток)
 • Дітям старше 5 років препарат призначають від 2 до 12 таблеток на добу за 2-3 прийоми в залежності від виду хвороби і її тяжкості
 • Заколисування з допомогою Аміналону лікують по 2 (дорослим) і 1 (дітям) таблетки 2-3 рази в день

Схема лікування призначається лікарем після встановлення діагнозу. Для того, щоб виставити правильний діагноз необхідно враховувати особливість організму, стан хворого, перебігу хвороби та інших факторів. Коротккий курс лікування: 2-3 тижні. Максимальний: 4-6 місяців.

Для більшого ефекту курс лікування повторюють через 6 місяців.

Аміналон в психіатрії

Вперше Аміналон став використовуватися в психіатрії для лікування хворих на слабоумство та органічними ураженнями в 1983 році. Відомий професор Юрій Мартинович Саарма зібрав пацієнтів, які страждають віковим недоумством (25 осіб). Він розділив її на дві частини. Одна група брала Аміналон по 1.5 г на добу, друга – плацебо.

Старече недоумство

У тій групі, яка приймала «пустушку» змін виявлено не було. В групі, члени якої брали Амналон, було виявлено активація інтелектуальної діяльності та поліпшення пам'яті. Для виявлення цих показників професор Саарма використовував спеціально розроблені психологічні тести.

Аміналон в спорті

Цей препарат не вважається допінгом у спорті. Він показаний призначається гімнастам при разучивании складнокоординаційних елементів техніки і представникам інших видів спорту.

Також Аминолон застосовується для відновлення функцій ЦНС порушених в результаті важких психоемоційних навантажень і фізичних.

Побічні ефекти

Діюча речовина (гамма-аміномасляна кислота) не є токсичним продуктом. Тому побічних дій таблетки Аміналону практично не викликають. Але вони все ж є. Відомі випадки, коли цей препарат не боровся з безсонням, а навпаки, викликав її.

Також цей препарат може викликати нудоту, блювоту, здуття живота і діарею.

Ці таблетки можуть призвести до відчуття жару в тілі, підвищення температури та артеріального тиску.

Алергічні реакції на цей препарат виявляється у вигляді висипу і свербежу. У рідкісних випадках Аміналон може викликати набряк Квінке і навіть анафілактичний шок.

Передозування

Передозування цим препаратом викликає прояви, які ми описали вище. При припиненні прийому і промивання шлунка ризик ускладнень в більшості випадків відсутня.

Особливі вказівки

Прийом цього препарату необхідно здійснювати, контролюючи свій артеріальний тиск. Не варто приймати Аміналон перед сном. Це не тільки неефективно з точки зору лікування, але й може призвести до небажаних наслідків у вигляді безсоння.

Під час лікування цим препаратом не можна вживати алкогольні напої. Вагітним і дітям до 5 років, як ми вже писали вище, від Аміналону також потрібно відмовитися.

Препарат відпускається без рецепта, але його прийом потрібно узгодити зі своїм лікуючим лікарем. Зберігати таблетки при температурі до +25° С. Місце зберігання повинно бути недоступним для дітей.

Аналоги

Подібну дію мають: Биотропил, Кавінтон, Гліцин, Вінпоцетин і Вазавітал. Аналогами за активної речовини є: Амилоносар, Пікамілон, Пиканоил і Пикогам.

Аміналон або Пірацетам

Ноотропну засіб Пірацетам

Пироцетам це препарат, який має широкий спектр дій. Мабуть, це самий популярний ноотроп. Також як і Аміналон, Пірацетам призначається при порушеннях мозкового кровоообращения. Але, цей препарат не володіє протисудомною і психостимулюючу ефектом.

Ці два препарати порівнювати складно. Діючі речовини в них різні. Тому вплив на організм, також буде різним. Перед використанням цих лікарських засобів необхідна консультація лікаря.

Аміналон: Поради та відгуки

Віталіна. Моя 27-річна дочка приймала цей препарат. У неї пропало хвилювання, і вона стала краще спати. Взагалі стала в емоційному плані відчувати себе набагато краще. Дуже хороший препарат. Всім раджу.

Олена. Це ліки пам'ятаю ще з радянських часів. Що саме по собі еталон якості. Користуюся Аміналоном періодично, але вже дуже довгий час. Навіть після прийому всього лише однієї таблетки відчуваю себе набагато краще. Пропали запаморочення і низький артеріальний тиск. Аміналон краще будь-яких аналогів.

Відео. НООТРОП — для роботи мозку!