«Андипал»: інструкція по застосуванню при високому тиску

При високому тиску слід приймати «Андипал». Про правильному дозуванні дізнаєтеся зі статті.

У даній статті ми хочемо розглянути одне з найбільш популярних сучасних ліків – «Андипал», створений для нормалізації артеріального тиску, і дізнаємося, при яких симптомах він призначається, які протипоказання для його вживання, як правильно його вживати тощо.

«Андипал» — препарат для нормалізації артеріального тиску

Проблеми з артеріальним тиском з віком з'являються, на жаль, практично у кожної людини. Це відбувається із-за багатьох причин, серед яких: погана екологія, стреси, емоційні зриви, знижена фізична активність або прискорений ритм життя, ослаблений імунітет, забиті холестерином судини, генетична схильність, шкідливі звички і так далі. У групі ризику – жінки після сорокарічного віку, і чоловіки, надмірно захоплюються спиртними напоями.

При підвищенні тиску

Чому б не скакав тиск, його в будь-якому випадку потрібно контролювати за допомогою медичних препаратів, яких зараз безліч. Для кожного пацієнта потрібно підбирати індивідуальну схему лікування, і цим обов'язково повинен займатися кваліфікований фахівець.

Коли тиск періодично починає підвищуватися, це називається ранньою стадією гіпертонії. Саме в таких випадках лікарі рекомендують вживати «Андипал», який викликає зниження артеріального тиску шляхом розширення кровоносних судин. Крім цього, даний засіб знеболює, знімає спазми судинних стінок і гладкої мускулатури, а також знижує температуру тіла.

Нормалізація тиску

Завдяки такому разновекторному впливу на людський організм, «Адипал» застосовується не тільки для нормалізації артеріального тиску, але і при лікуванні болів у травній системі, нападів мігрені, підвищеної температури.

Що входить до складу «Андипалу» і як його складові впливають на організм?

«Андипал» — це комбінований засіб, тому в нього входить декілька складових.

Основними діючими речовинами ліки є:

  • папаверину гідрохлорид (розслаблює гладку мускулатуру, знімає спазм)
  • натрію метамізол, іншими словами – анальгін (знеболює, знімає набряки)
  • фенобарбітал (має заспокійливий ефект)
  • дибазол (знижує кров'яний тиск).

Приймаючи «Андипал», ви розширюєте свої судини, знижуючи тиск завдяки дибазолу, знижує підвищену температуру і больові відчуття за допомогою анальгіну, розслабляєте організм допомогою фенобарбіталу і боретеся зі спазмами судинних стінок і травної системи завдяки папаверину.

Таблетки

Тобто, якщо ви страждаєте від підвищеного тиску (особливо на початковому етапі), то «Андипал» призначений саме для вас. Завдяки вмісту в ньому дибазолу, гіпертонік, судини якого розширяться, відразу ж відчує полегшення. А ось гіпотонікам (тим, у кого навпаки артеріальний тиск знижений) приймати ці ліки категорично не можна, оскільки може призвести до надмірного зниження тиску з наступною госпіталізацією.

«Андипал»: спосіб застосування

«Андипал» відноситься до групи препаратів, що відпускаються в аптеках без рецепта. Але це аж ніяк не означає, що людина сама може вирішувати, приймати його чи ні, не порадившись з лікарем. Саме кваліфікований фахівець і приймає рішення про те, в якій дозуванні і як часто пацієнту слід вживати ліки.

Як правило, «Андипал» прописується гіпертонікам для купірування кризу, але не окремо, а спільно з іншими препаратами. У такому випадку пропонується випивати по 1-2 таблетки 2-3 рази протягом доби. У рідкісних випадках кількість ліків для дорослих пацієнтів підвищують, а для малюків, навпаки, значно знижують. Таблетки рекомендується запивати великою кількістю води кімнатної температури.

Якщо ви раптом відчули якесь нездужання після прийняття «Андипалу», то слід негайно проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання і побічні ефекти при прийомі «Андипалу»

Напевно, просто не існує ліків, які не викликали б побічні ефекти і не мали протипоказань. Звичайно ж, «Андипал» — далеко не виняток, саме тому ми радимо не тільки уважно вивчити інструкцію, але і обов'язково порадитися з лікарем перед початком його прийому.

Ліки від тиску

Звернемо увагу на основні ризики при вживанні «Андипалу»:

  • Алергічна реакція на будь-який з компонентів, що може створити серйозну загрозу для здоров'я і навіть життя пацієнта через наступ анафілактичного шоку.
  • Категорично заборонено пити «Андипал» жінкам під час вагітності та годування груддю, оскільки препарат дуже сильно впливає на центральну нервову систему малюка, що може викликати навіть ДЦП, відставання в розвитку, порушення мови тощо.
  • Не можна вживати гіпотонікам, у яких артеріальний тиск може знизитися до критичного рівня.
  • Може викликати нудоту (аж до блювоти) і запаморочення, головний біль, погіршення чіткості зору.
  • Заборонено до вживання людям, що страждають від різних захворювань крові (гемофілії типу, анемії, лейкемії і так далі), глаукоми, аритмії, непрохідності травного тракту, захворювань нирок і печінки, порфірії.

Майте на увазі: «Андипал» абсолютно не поєднується з алкоголем! А ось разом з іншими заспокійливими і знеболюючими ліками працює дуже добре.

Відео: Андипал м'яко знижує високий тиск