Як правильно їсти алое? Чи є алое з шкіркою, вагітним, при грудному вигодовуванні, для профілактики хвороб?

Сьогодні все більше людей в якості профілактичних засобів і навіть для лікування деяких захворювань, вдаються до домашніх і рослинним засобам.

Одним з популярних корисних домашніх рослин є алое. Його корисні властивості відомі вже дуже давно, але от тільки не всі знають, чи можна його їсти. Ми вирішили розібратися в цьому питанні.

Чи є алое?

Алое
 • Склад алое має дуже багато поживних речовин. На даний момент їх налічується близько 75 і додатково в ньому міститься ще і приблизно 200 активних компонентів різної концентрації. При попаданні в організм, вони починають активно діяти і добре впливають на його роботу. Більше того, вони володіють чудовими лікувальними властивостями і можуть використовуватися для лікування зовнішніх захворювань.
 • Як ви розумієте, саме в складі алое є стільки всього корисного, то і використовувати його можна для різних ситуацій. Так, наприклад, листя часто застосовуються для лікування ранок, чирьев і так далі, але самої дивовижною новиною для більшості є те, що рослина можна їсти.
 • Вчені довели, що при використанні алое, робота організму в цілому поліпшується, тому що його сік, завдяки збагачення корисними речовинами, здатний впливати на роботу всіх органів і систем. Так, столітник позитивно впливає на травлення, сприяє виведенню токсинів, а також активує ріст клітин і навіть зміцнює імунітет.
 • Ще алое нерідко використовується для виробництва дієтичного харчування. Виробники додають сік рослини в напої і суміші.
Сік алое
 • Алое дозволяє усунути запори і вилікувати різні шлункові захворювання, наприклад, виразку і гастрит. Тільки врахуйте, що він застосовується в якості додаткового, а не основного або навіть єдиного засобу.
 • Скупчуються токсини в організмі погано впливають на його роботу, а алое як не можна краще здатний їх виводити. Невелика кількість соку дозволяє позбуватися таких речовин, які не розчиняються в рідинах організму. Сік їх пов'язує і допомагає розщеплюватися.
 • Покращує стан дерми і прийом алое всередину. Рослина змушує колаген активно вироблятися, сприяє росту нових клітин. Ще в ньому міститься білкова основа, що дозволяє відновлюватися після інфаркту.
 • При попаданні в кров, алое робить роботу клітин більш активною. Вони краще засвоюють корисні речовини і переносять кисень. Його активні речовини нормалізують тиск, знижують холестерин і в цілому покращують циркуляцію крові. Так що екстракт алое вкрай корисний при серцевих захворюваннях.
 • Якщо у вас навіть немає ніяких хвороб, то алое можна їсти і для профілактики, а також просто для зміцнення імунітету. Крім усього іншого, він дозволяє відновлювати тонус організму, покращити травлення і так далі.

Можна їсти сирою алое, з шкіркою, без шкірки?

Алое без шкірки

Зазвичай відразу після зривання алое ніхто не їсть. Як правило, його вживають у вигляді гелю або з соку в поєднанні з іншими продуктами, наприклад, з лимоном. Тим більше що навіть лікарями не рекомендується використовувати шкірку для будь-якого виду лікування, тому що в ній багато шкідливих речовин, які захищають рослину від шкідників. Так що шкірка у алое зовсім не корисна.

Чи є алое при вагітності, грудне вигодовування?

Вагітні жінки теж часто цікавляться, чи можна їм є алое в такий прекрасний період, або краще не варто. Якщо враховувати, що в період вагітності та годування груддю на організм покладається дуже велике навантаження, то не варто його їсти. Справа в тому, що в складі є така речовина, як антрахинон. Воно викликає скорочення матки і може спровокувати викидень.

Що стосується періоду годування груддю, то алое може спровокувати зміну смаку молока, тому що він гіркий і його компоненти потрапляють у грудне молоко.

Чи є алое дітям?

Ще одне актуальне питання — можливість застосування алое для дітей. По суті, є малюкам алое не забороняється, але в цілях безпеки краще спочатку дізнатися, чи немає у дитини алергії.
Для цього розведіть 1 крапельку соку у воді і дайте дитині. При наступних прийомах потроху збільшуйте концентрацію і контролюйте реакцію.

Чи є алое для профілактики?

Алое для профілактики

Алое є не просто засобом, який дозволяє впоратися з хворобами. Воно ще може використовуватися і в якості профілактичного засобу, тому що його активні речовини сприяють зміцненню імунітету. Таким чином, з його допомогою можна попередити застуду, поліпшити обмінні процеси і відновити роботу серцево-судинної системи.

Коли не можна їсти алое: протипоказання

Крім вагітності і періоду годування, алое не слід приймати у таких випадках:

 • Захворювання серця і судин у важких формах
 • Захворювання нирок і жовчного міхура
 • Будь-які захворювання в гострій стадії
 • Хвороби з кровотечею
 • Онкологічні захворювання

Алое вважається стимулятором росту клітин, а тому при ракових захворюваннях зростає ризик розмноження шкідливих клітин. Крім усього іншого, прийом деяких речовин залежить від індивідуальної переносимості.

Варто чи є алое — це вже вирішувати кожному. Можна впевнено говорити, що тільки якщо дотримувати всі правила і рекомендації лікарів можна отримати бажані результати.