Знамення Пресвятої Богородиці: історія, списки. Ікона Знамення Пресвятої Богородиці: в чому допомагає?

Історія ікони Знамення Пресвятої Богородиці. Як молитися і чим допомагає ікона.

У Православній церкві багато ікон, які пов'язують з великою кількістю чудотворних і незвичайних пригод. Більшість з них зцілює, відповідно багато парафіяни моляться, а також торкаються губами до таким чином, для того, щоб оздоровитися. У цій статті ми розповімо про ікону Знамення Пресвятої Богородиці.

Історія ікони Знамення Пресвятої Богородиці

Інформація про ікону стала відомою ще з 12 століття. Саме тоді на Новгородській землі була страшна війна. Жителі міста кілька днів боролися з ворогом, але нічого не допомагало. Архієпископ протягом трьох днів молився Господу Богу і йому спало Знамення, наснилася Богородиця, яка сказала, що необхідно взяти ікону, обійти стіну міста тричі і прикріпити зображення Богородиці безпосередньо на стіну міста. Після цього почалася серйозна сутичка, противник потрапив в око Богородиці. Після цього багато воїни ворога почали сліпнути і повбивали один одного. Ворог залишив Новгород, а жителі міста здобули перемогу.

Ікона

Ікона Знамення Пресвятої Богородиці: в чому допомагає?

На іконі зображена Божа Матір по пояс, з піднятими вгору руками. В центрі картини благословенний немовля, який правою рукою показує благословляючий жест, а в лівій руці тримає згорток. Ця ікона вважається однією з найголовніших і дієвих. Тому перед Пресвятою Богородицею просять припинення біди, порятунку від невдалого періоду у житті.

Дія ікони:

  • Якщо ви придбаєте цей образ і будете з собою носити, а також поставите в будинку, в куточку з іконами, це буде перешкоджати біді, захищати від видимих і невидимих ворогів. Якщо встановіть ікону вдома, можна не боятися пожеж, а також пограбувань. Ніякі речі з дому не пропадуть.
  • Матір божа допоможе позбутися від ворогів, а також допоможе налагодити відносини між подружжям. Це ікона допомагає позбутися від конфліктів і покращує стосунки між сусідами, а також подружжям.
  • Якщо ви збираєтеся в подорож або в закордонну поїздку, необхідно помолитися перед іконою Знамення. Варто попросити про зцілення та здоров'я. Тому в різних країнах можна підхопити якусь екзотичну хворобу, наприклад, малярію.
Служба

Списки ікони Божої Матері Знамення

Огляд:

  • Алабацкая. За допомогою цієї списки, зцілився Ефремий. Всі, хто моляться цій іконі, зцілюються
  • Курська корінна. Ця ікона знайдена мисливцем, що ходив по лісі. Завдяки цій іконі забило цілюще джерело. З його допомогою вдалося позбутися від сліпоти
  • Царскосельская. За вказівкою Імператриці Єлизавети була прикрашена золотом. Перед чином люди моляться і зцілюються від страшних хвороб
  • Албазинская. Названа ікона на честь фортеці Албазин. Сама ікона допомагала позбутися від ворогів, бо не давала перемогти чужим воїнам, поки вони не відступили
  • Серафимо-Понетаевская. Ця ікона знаходиться в жіночому монастирі, в якому здійснювалося безліч чудесних зцілень

Існує день ікони Божої Матері Знамення, який відзначається 10 грудня. Варто відзначити, що доля цієї ікони досить цікава. Тому що переміщаючись з одного монастиря в інший. Також піддавалась реставрації, яка за деякими джерелами була здійснена архієпископом Макарієм, який в майбутньому став Митрополитом Московським. Реставрація проводилася в 16 столітті.

На даний момент від первісної стародавнього живопису збереглося зовсім небагато. Це лише невеликі ділянки мафория, а також сукні Божої Матері. Уцілів медальйон навколо немовляти. На звороті ікони зображені були праведні Іоаким і Анна, які моляться перед Ісусом Христом. Зворотна сторона ікони збереглася краще, ніж лицьова. Ікона є виносний.

Реставрація ікони

Як молитися іконі Знамення Пресвятої Богородиці?

Для того щоб ікона принесла багато користі, необхідно правильно молитися, і поставити в потрібному місці, у своєму домі. Придбайте образ і поставте його в куточку, поруч з іншими іконами. Необхідно, щоб поруч біля неї не було фотографій мешканців будинку, а також членів сім'ї. Не можна, щоб поруч були якісь речі, цінні для людини. Щоб це не відволікало від молитви. Певного місця, де потрібно встановлювати ікону, немає. Головне, молитися їй правильно. Нижче представлена молитва, яка допоможе звернутися до Знамення Божої Матері.

Молитва

Зверніть увагу, що ця ікона допомагає в тому випадку, якщо хтось з родини сильно хворіє. Ікона зцілює. Необхідно щоденно молитися перед нею. Також варто молитися іконі в тому випадку, якщо вас переслідують невдачі, а також настала чорна смуга в житті. Обов'язково варто попросити Пресвяту Богородицю здоров'я за всіх. Образ допомагає позбутися від ворогів, зловмисників, злих язиків, які вас обговорюють.

Ікона Пресвятої Богородиці Знамення, є однією з найбільш цінних у православній церкві. Вона відома своїми цілющими здібностями, а також чудовою історією про перемогу воїнів Новгорода. Зараз ікона знаходиться у Софійському соборі в місті Новгород.

ВІДЕО: Ікона Пресвятої Богородиці Знамення