Скільки лап у кішки і як підстригти їх в домашніх умовах? Як правильно та якими ножицями підрізати нігті кішці, можна їх видалити?

«Ми у відповіді за тих, кого приручили». Ця відома цитата з «Маленького принца» часто застосовується по відношенню до домашніх вихованців.

Зміст

І справа не тільки в правильному харчуванні чотириногого улюбленця. Повноцінний догляд включає в себе гігієну і турботу про здоров'я тварини.

«Ми у відповіді за тих, кого приручили»

Чому коти точать пазурі?

Будучи хижаками, за своєю природою, кішки мають кігті на лапах. Загострені кінці нігтів є засобом захисту як від інших тварин, так і від
падіння з висоти. Наявність пазурів дозволяє кішці робити різні стрибки, дертися по стрімких поверхонь, лазити по деревах. При цьому, всі дії
виконуються з особливою, властивою тільки цьому тварині, «котячою грацією».

Кішки — справжні хижаки

Скільки лап у кішки на передніх і задніх лапах?

«Стандартне» число кігтів у кішок — 18. На передніх лапах по п'ять пальців. Якщо придивитися, можна помітити, що чотири з них розташовані окремо
від одного. Ці кігтики кішка використовує при ходьбі. П'ятий кіготь є рудиментарним — втратив свою основну функцію. На задніх лапах є
по чотири пальці.
Однак серед кішок зустрічаються многопальцевые представники котячого роду. Таке відхилення у природі називається полидактилией. Найбільш часто, подібна аномалія, буває у кішок породи Мейн-Кун. Кількість пальців у таких кішок відрізняється від звичайних на 1-2 і варіюється від п'яти до восьми пальців на лапі.

Дивовижні кішки породи Мейн-Кун зовні мають схожість з риссю

Сам ген полидактилизма відповідає за появу додаткових пальців. Тим не менш, прояв мутації може бути виражено як у кількості пальців, так і в рівні їх розвитку. Найбільш схильні видозмінам передні лапи. Вкрай рідко хвороба прогресує на задніх лапах. Незважаючи на те, що наявність додаткових пальців є відхиленням від норми, для самих кішок воно не створює незручностей. В особливому догляді володарі гена полидактилии не потребують. Єдина необхідність полягає в більш частою корекції пазурів (підрізання).

Чи можна кішці підстригати нігті і навіщо?

Потреба точити кігті у кішки закладена на генетичному рівні. Однак, більшість міських вихованців, більшу частину свого життя проводять у приміщеннях.
Отже, ведуть не такий активний спосіб життя, як їх дикі побратими. Тим не менше, потреба в сточуванні пазурів залишається. Власники домашніх кішок звикли спостерігати як їхні улюбленці самостійно вирішують проблеми з пазурами — точать їх скрізь, де їм захочеться.
У хід йдуть: оббивка меблів, килими з коротким ворсом, шпалери на стінах і навіть косяки дверей піддаються «нападок» пухнастих хижаків. Псування м'якою та іншої меблів у будинку — серйозна причина контролювати стан кігтів
тварини.

Пошкоджена меблі — результат ігнорування потреб тварини

На користь догляду за кігтями кішок говорить їх особливу будову. Як відомо, п'ятий кіготь на передніх лапах знаходиться окремо від чотирьох інших і є неактивним.
Все ж, стежити за його довжиною необхідно, щоб не допустити вростання кігтя шкіру. Що може викликати дискомфорт тварини. У частою корекції довжини цей кіготь не потребує, його можна підрівнювати разом з іншими.
Зламаний ніготь також є підставою для його підрізання. Підстригати кігті кішці можна і потрібно. Адже від терпіння і уважності господаря залежить здоров'я пухнастого улюбленця.

Чому кішка гризе нігті?

Часом, можна бути свідком як кішки, подібно людям, гризуть свої нігті. Найчастіше подібні дії сприймаються як елемент догляду за собою — кішка таким чином позбавляється від старого ороговілого шару — так званого «чохла». Або ж ніготь так зріс, що вже викликає дискомфорт і кішка його підгризає. Зазвичай, ці проблеми легко вирішуються кішкою самостійно, шляхом сточування пазурів про меблі або інші поверхні в будинку.
Однак домашнім вихованцям цього може бути недостатньо. Тут знадобиться допомога господаря для підстригання нігтів.
Існують також і інші, більш серйозні причини для подібного поведінки кішок.

Уважність до поведінки вашого улюбленця — запорука його здоров'я

Це і поява в будинку стороннього людини, і зміна звичного оточення, будь то переїзд або поїздка, і будь — які насильницькі дії по відношенню до кішці. При цьому тварина може не розуміти справжнє значення вчинків, спрямованих по відношенню до нього.
До такого роду дій можна віднести: прийом ліків, миття кішки, обробка ран та інші подібні процедури.
Сенс цих маніпуляцій — турбота про чотириногого улюбленця.

Домашнім вихованцям, що мають вільний доступ на вулицю, стресових ситуацій не позичати — це і нападки бездомних собак, і шанс потрапити під колеса автомобіля, і просто можливість постраждати від людей, здатних заподіяти шкоду тварині. Якщо раніше не доводилося спостерігати як кішка гризе свої нігті, слід проаналізувати, які можливі події передували цьому.

Ножиці для кішок для кігтів — когтерезкі

Процедура обрізання кігтів у кішок все більше нагадує сеанс манікюру для людини. Існують навіть спеціальні пристосування для корекції котячих нігтів — когтерезкі. У зоомагазинах є великий вибір подібних інструментів. Розглянемо детальніше найбільш популярні з них.

 • Когтерез — ножиці зовні нагадує звичайні ножиці. При більш детальному огляді можна побачити, що обидва леза з внутрішньої сторони мають заокруглену форму, що повторює форму кігтя.
  Таким чином, ніготь тваринного поміщається в такі вирізи і легко підрізається. Розміри лез, як і розміри ручок можуть змінюватись, залежно від розміру вихованця.
Придумані з турботою про братів наших менших
 • Когтерез-гільйотина зобов'язаний своєю назвою середньовічному знаряддя страти. Працює дане пристосування за таким же принципом,що і його далекий попередник.
  Кіготь кішки треба помістити в отвір, потім натисканням на ручку, відрізати зайву частину.
  Незважаючи на свою зручність у виконанні, дана когтерезка має один серйозний недолік — неможливість повністю бачити довжину кігтя, яку збираємося видалити.
  Існує ризик поранити тварину. Варто пам'ятати про це, вибираючи подібний інструмент.
Сучасне знаряддя стрижки таке ж ефективне
 • Щипці-когтерезы мають зовнішню подібність із звичайними плоскогубцями. Прогумовані ручки забезпечують зручність і безпеку при роботі. Принцип дії аналогічний.
  Для того, щоб відрізати зайве, треба зафіксувати ніготь між лезами і з'єднати ручки. Більшість когтерезов такого виду володіє механізмом блокування.
  Він полягає в неможливості здійснити дію, поки розташований збоку, невеликий важіль, не буде поставлений в потрібне стан.
  Що є значним плюсом для сімей, в яких є маленькі діти.
Когтерезы типу — щипці
Електрична когтерезка — гріндер

Рекомендації по вибору когтерезкі для кішки

 • Проведіть огляд лап свого вихованця. Приділіть увагу товщині нігтів. Якщо нігті тонкі і навіть просвічують, що буває у невеликих кішок, то бажано використовувати щипці або ножиці. Якщо ж кігті щільні, краще зупинити свій вибір на гільйотині, або на гриндере.
 • При виборі інструменту стежте, щоб леза були з високоміцної сталі і досить гострі. Погано наточені леза можуть доставити дискомфорт тварині, а то й поранити. Після обробки пазурів таким приладом, цілком ймовірно, нігті почнуть шаруватися.
 • Зверніть увагу на деталі: прогумовані вставки в ручок забезпечать більш надійний зв'язок між рукою і інструментом. Це потрібно, щоб у відповідальний момент, інструмент не вислизнув з рук.
 • Потримайте в руках ципці, прислухайтеся до своїх відчуттів. Важливо, щоб вам було зручно. Не можна допустити, щоб ви втратили контроль над процесом з-за дискомфорту. Можливо заподіяння шкоди тварині.

Як часто слід підстригати нігті кішці?

Підрізати кігті кішці потрібно в середньому 2 — 3 рази на місяць. Якщо є необхідність, можна і частіше повторювати процедуру. У будь-якому випадку, все залежить від нігтів конкретної тварини. Головне, періодично робити огляд кінцівок пухнастого улюбленця на предмет довгих або зламаних кігтів.

Де стрижуть нігті кішкам?

Звичайно, самий бюджетний варіант — це самостійно, в домашніх умовах, підрізати кігтики своєму улюбленцю.
Якщо зовсім немає досвіду, прочитайте нашу статтю до кінця. З вибором когтерезкі допоможуть в спеціалізованому магазині. Або ж виберіть ножиці для стрижки кігтів кішкам по каталогу в інтернет магазині Алиэкспресс за цим посиланням.

Якщо ви жодного разу не купували на Алиэкспресс, то ознайомтеся з інструкцією у статті » Перший замовлення на Алиэкспресс«.

Якісь нюанси можуть підказати знайомі, які мають тварин і володіють потрібним досвідом.

Якщо все ж таки присутня невпевненість у своїх силах, залишається звернутися до професіоналів. Фахівці в області догляду та гігієни за тваринами, називаються — грумери, а напрям — грумінг.
Існують однойменні салони, куди можна привезти свого вихованця.
Цінова політика тут залежить від надаваних послуг, репутації магазину та інших факторів. Довіритися майстру варто не тільки тому, що він зможе якісно здійснити всі необхідні маніпуляції.
Бувають випадки, коли в процесі підстригання, кішки намагаються вирватися, наприклад, якщо їх з дитинства не привчили до подібної процедури.
В такому випадку, допомога професіонала вбереже вас як від фізичних, так і моральних випробувань. Відгородить від зайвої напруги, в тому числі, і вашого улюбленця.

Іноді, чотири руки краще двох

Найбільш часто вдаються до послуг спеціаліста, власники, які беруть участь у всіляких виставках, конкурсах, фотосесіях.
Іноді, рівень подібних заходів вимагає певних стандартів зовнішності. Учасники таких змагань стають постійними клієнтами грумінг-салонів.

Деколи, креатив майстра не знає кордонів

Як підстригти кігті кішці в домашніх умовах?

Тепер, коли зібрано багато інформації, коли всі знайомі власники кішок опитано ні по одному разу, необхідно підсумувати отримані знання.
Ось кілька порад перед початком процедури:

 • По-перше, заспокойтеся і налаштуйте себе на позитивний результат. Тварини, як діти, дуже добре вловлюють і транслюють наш стан. Ваша паніка може передасться улюбленого вихованця. Що може спричинити за собою ряд ускладнень в процесі стрижки.
 • Всі маніпуляції з нігтями, бажано проводити з малих років вашого улюбленця. Догляд за кігтями стане звичним ритуалом і тварина не буде його боятися. До того ж це позитивно позначиться на стані здоров'я чотирилапого. Адже, як відомо, профілактика краще лікування.
 • Краще проводити корекцію нігтів, коли ваш пухнастий друг перебуває в спокійному або навіть сонному стані. У будь-якому випадку, перед тим як приступити до роботи, придивіться до тварини — воно є таким же учасником процедури, як і ви.
 • Заздалегідь приготуйте все, що може знадобитися:
 1. Когтерез — з вибором типу ви вже визначилися.
 2. Нігтьова пилка високої жорсткості — кігті кішок набагато міцніше людських.
 3. Перекис водню і ватні тампони — на випадок можливої ранки.
 4. Світло — приміщення повинне добре освітлюватися — ви повинні добре бачити всю зону нігтя, щоб не допустити травмування.

Алгоритм підстригання кігтів у кішки

 • Вимийте руки з милом, обробіть ципці спиртовмісним розчином або просто спиртом.
 • Візьміть домашнього вихованця на руки, розмовляючи з ним тихо і лагідно, погладжуйте його.
 • Зафіксуйте в руці лапку тварини, тримайте її ніжно, але, разом з тим, впевнено. Щоб у відповідальний момент кішка не сіпнулася, тим самим нашкодивши собі.
 • М'яко натисніть на середину подушечки, щоб з'явився кіготь. Після чого, піднесіть ніготь до світла і уважно розгляньте його. Ваше завдання: побачити рожеву частина нігтя — там починаються кровоносні судини. Обрізати можна білу частину кігтя, не доходячи до «трояндової зони» 2 мм, щоб не заподіяти тварині біль.
 • Деякі кішки мають темні кігтики. В такому випадку, щоб не пошкодити нервові закінчення, слід підрізати кіготь поступово, в декілька разів, за 1-2 мм за крок.
 • Взявши в руки інструмент, розташовуйте його перпендикулярно нігтя. Це необхідно, щоб в подальшому нігті тварини не шарувалися. Намагайтеся виконувати один зріз на ніготь.
 • При необхідності, подточите пилкою край кігтя, щоб не доставляв дискомфорт вашому вихованцеві.
 • Повторіть такий порядок дій з усіма кігтиками.
 • По закінченню процедури, погладьте свого пухнастого друга, можна дати улюблені ласощі.

Себе теж можете побалувати чим-небудь смачним. Адже, що є стресом для тварини, то є стресом і для господаря. Ви — впоралися.

Якщо виникли які-небудь сумніви в правильності своїх дій або безпосередньо перед проведенням процедури, незайвим буде подивитися відео на цю тему.
Наприклад, таке:

Якщо прийняли рішення виконати цю процедуру з помічником, можливо, вам буде корисно переглянути наступне відео:

Насправді, якщо ви ще сумніваєтеся, люди на цьому відео не знущаються над твариною. Такий спосіб утримати тварину — це вимушена міра, виключно в цілях захисту свого здоров'я і допомоги кішці.
Як говорилося раніше, чотириногі вихованці не завжди розуміють зміст наших дій. Але від цього вони не перестають бути важливими.

При стрижці кігтів у кішки пішла кров, як зупинити?

<>

Будь-яка косметична процедура по відношенню до тварини, вимагає максимальної уваги і акуратності.

 • Стрижка пазурів відноситься до травмонебезпечним процедур. Ризик поранити домашнього улюбленця досить великий.
 • Виною тому може бути неякісний інструмент, занадто великий кут зрізу, яка зачіпає кровоносні судини в пазурах, так просто ваш вихованець чогось злякався і сіпнувся.
 • Подібні випадки можуть статися як у досвідченого господаря, так і у новачка.

Якщо сталася така ситуація, не піддавайтеся паніці. Огляньте по можливості місце травми.
Якщо рана неглибока, обробіть її перекисом водню і перев'яжіть, заспокойте тварина.
Якщо бачите, що кров не зупиняється, також попередньо обробивши, зробіть пов'язку на хворому місці і, як можна швидше зверніться в спеціалізовану клініку.
Ветеринар проведе всі необхідні процедури і порадить як не допустити повторення того, що сталося.

Головне — не панікувати

Видалення кігтів у кішок. Наслідки

Крім регулярних підрізань пазурів у кішки, існують радикальні методи — видалення кігтів тварини.
Часто, підставами для таких кардинальних методів, стають: псування домашніх меблів, агресивна поведінка по відношенню до дітей.
Операція по вилученню кігтів у кішок має назву — онихэктомия.
Розглянемо детальніше: що являє собою подібна процедура і які можливі наслідки існують.
Є ряд умов, необхідних для проведення такої операції:

 • тварина обов'язково повинна бути домашнім. Навіть, якщо можливість побувати на вулиці чотириногому другові надається раз на рік — при поїздці на дачу — подібна операція вам протипоказана.
 • У разі нападу інших тварин, кішка просто не зможе себе захистити.
На вулиці жителя міських квартир часто підстерігає небезпека
 • Ваш чотириногий друг повинен бути здоровий. Операція проходить під загальним наркозом, який і без того є небезпечним для тварини.
 • Легше переносять такого роду втручання молоді представники котячих.
 • Молодий вік тварини допомагає йому швидше адаптуватися до змінених змін і процес реабілітації проходить успішніше.

Сама операція представляє собою видалення кігтя разом з прилеглою до нього частиною пальця.
Якщо порівнювати з людиною, то це рівносильно видалення останньої фаланги пальця.
Інакше кажучи, тварина, свідомо, стає інвалідом.

 • Післяопераційний період у кішок триває близько 3 — 4 тижнів.
 • Встати на лапки і намагатися ходити тварина буде здатне тільки на третю добу.
 • Все це час вихованець буде потребувати догляду та уваги.
 • У випадку, якщо процедура була проведена успішна, кульгавість пройде через тиждень.
 • Весь час, поки триває реабілітація, кішка страждає від нестерпного болю, заглушити яку зможуть знеболюючі.

Слід пам'ятати, що застосування будь-яких наркотичних засобів негативно позначиться на здоров'ї пухнастого друга.

Силіконові накладки на кігті для кішок: купити на Алиэкспресс

На відміну від операції з видалення пазурів кішки, одягнути насадки на кігтики процедура безпечна і безболісна. Щоб силіконові насадки не соскакивали з кігтя необхідно його обмазати клеєм, який продається в комплекті разом з насадками.
До таких силіконовим «чохлам» кішки швидко пристосовуються. Вони добре себе почувають, також бігають і стрибають, але не дряпаються і не дряпають меблі.
Купити силіконові накладки можна в інтернет магазині Алиэкспресс пройшовши по цьому посиланню. Також їх можна придбати в зоомагазинах.

Точилка або чесалка для кігтів кішок на Алиэкспресс

Також проблему подряпаних кішкою речей можна вирішити, підібравши їй симпатичну чесалку для кігтів. Величезний вибір чесалок для кішки подивіться в каталозі Алиэкспресс за цим посиланням.
Ви можете купити це пристосування для свого вихованця, можете подивитися ще й тут і зробити своїми руками.

Відео: Як підстригти кігті коту?

<>