Варто заводити службовий роман — «за» і «проти»: особливості. Чому не варто заводити роман на службі?

Бувають ситуації, коли колеги по роботі закохуються один в одного. Але варто підтримувати такі відносини, які є переваги і недоліки?

Кожен день ви з задоволенням біжите на роботу, як на свято? Може бути справа не в тому, що ви так сильно любите свою роботу, а того, хто там? Як показує статистика, 38-56% людей знайомляться саме на роботі. Ось тільки хороший такий роман? Які є ризики відносин в стінах офісу? Давайте розберемо всі «за» і «проти».

Переваги службового роману або чому варто зустрічатися з колегою?

Службовий роман

Є кілька переваг, які дійсно виправдовують робочі романи і саме їх ми і розглянемо.

  • Ви добре знаєте один одного

Вам не притаманна велика незручність і трепет при перших побаченнях. Звичайно, ви вже провели безліч презентацій, складали плани роботи, бували у відрядженнях. Напевно, ви вже добре пізнали один одного, як самих себе і вам точно не може бути разом нудно. Так як робота у вас одна, то і проблеми ви вирішуєте разом. Саме на роботі можна добре вивчити людини і дізнатися про його характер. А це можна вважати перевагою.

  • Ви майже завжди разом

Проведені дослідження довели, що постійне перебування поруч є хорошою перевагою службового роману. Адже дуже зручно, коли друга половина з тобою і не треба надовго розлучатися і проводити разом тільки вихідні. Насолоджуватися спілкуванням можна протягом дня. Це важливо, якщо врахувати, що на роботі проходить більша частина нашого часу.

  • Висока ефективність
Відносини на роботі

Як не дивно, але службові романи навіть на користь продуктивності співробітників. Вони працюють більш якісно. Закоханий чоловік, як правило, більш енергійний, у нього повно ідей і він може гори звернути. До речі, деякі сфери діяльності навіть підтримують таке. Наприклад, це спецслужби США. Керівництво вважає, що пари — це найкращі партнери і вони завжди готові допомогти і надають підтримку. Та й стреси вони долають краще і працюють ефективніше.

Недоліки службового роману і чому його не варто заводити?

Незважаючи на очевидні переваги, є і недоліки офісних романів:

  • Ви ризикуєте бути обманутої

Незважаючи на те, що залицяння можуть бути красивими, слова палкими й пристрасть щосили, але зазвичай за цим стоять цілком земні причини. Спробуйте подумати про ситуацію без емоцій. Може бути колега вирішив «позалицятися», щоб просунутися по службі або ще гірше, сісти на ваше місце? Прислухайтеся до свого внутрішнього голосу, будьте акуратні і уважно спостерігайте, як веде себе кавалер. Щирість його почуттів обов'язково підтвердиться через час і сподіваємося, що все чудово.

  • Відносини на очах у всіх
Відносини на увазі

Ви можете думати, що ви прекрасно ховаєтеся і ніхто нічого не знає, а даремно. Як правило, такі вести розлітаються швидко і найчастіше навіть новенькі співробітники, які працюють з вами без року тиждень вже виявляються у курсі того, що відбувається.

Ставлення колег завжди являють собою щось на зразок серіалу. Це якась подоба реаліті-шоу. А глядачі завжди з задоволенням смакують подробиці. Так що якщо ви все ж зважилися завести стосунки, то будьте готові до того, що вас будуть постійно обговорювати і розпускати плітки.

  • Ризик втрати роботи або посади

Не завжди відносини на роботі можуть підвищувати ефективність. Буває і навпаки. Це все може стати великою загрозою для вашої кар'єри. Уявіть, якщо чоловік вас кине, як ви будете себе почувати? Особливо, якщо ініціатор не ви.

Або взагалі, вас зроблять начальником і вам доведеться ставити перед улюбленим завдання і відраховувати за зрив термінів і чергове запізнення. У зв'язку з такими ситуаціями часто в компаніях за кордоном складаються спеціальні угоди між коханим і самою фірмою. В них обумовлюється поведінка, тайм-менеджмент, що не можна постійно спілкуватися і відволікатися від роботи, а також умови участі в спільних проектах.

Так що подумайте, перш ніж заводити роман на роботі. Буде він виправданий? Як бути, якщо ви розлучитеся?

Відео: чи Варто заводити службовий роман?