Найвища гора в Аргентині і Південній Америці: перше знайомство, як утворилася, національний парк Серро Аконкагуа, сходження на гору

З цієї статті ви дізнаєтеся про найвищій горі Аконкагуа в Аргентині.

Найвищою горою в Аргентині, так і у всій Південній Америці, вважається гора Аконкагуа. Дізнаємося про цю гору більше.

Перше знайомство з горою Аконкагуа

Парк Серро Аконкагуа з горою Аконкагуа — далеко

Гора Аконкагуа — найвища в Америці (6962 м), і друга за висотою в світі, після Джомолунгми.

Гора Аконкагуа ставиться з найвищою гряди гір Головної Кордильєри (Анди), в Південній Америці, що на західному узбережжі Тихого океану. Гора височить на території Аргентини, в місці, де Аргентина межує з Чилі.

Як утворилася гора Аконкагуа?

Гори Анди утворилися в результаті зіткнення 2 літосферних плит. Це — молоді гори, вони все ще ростуть в одних місцях піднімаються, а в інших опускаються. Тут часто відбуваються землетруси, вивергаються вулкани.

На місці теперішньої гори Аконкагуа при зіткненні 2 плит вилилася лава, а потім застигла, але це не вулкан. Період утворення гори тягнувся тривалий геологічний час. Початок утворення Аконкагуа близько 200 млн. років тому, тоді з'явилася тільки невелика гора. Протягом наступних 80 млн. років утворювалася середня частина гори, і протягом наступного 66 млн. років гора зростала до теперішнього стану.

Національний парк Серро Аконкагуа

У парку Серро Аконкагуа можна побачити стада лам

Ті, хто не збирається підкорювати вершину гори Аконкагуа, можуть відвідати національний парк Серро Аконкагуа. Сюди входить велика ділянка (71 тис. гектарів) навколо гори Аконкагуа, і сама гора. Його можна відвідати з середини листопада по середину березня.

Біля підніжжя Аконкагуа, приблизно до висоти 4 тис. м над рівнем моря, на рівнинних ділянках ростуть степові чагарники, а піднімаючись вище, ви вже нічого, крім скель, покритих льодом і снігом, не побачите. З тварин водяться більше 60 видів птахів (орли, яструби, качки, бекаси), дрібні гризуни, червоні лисиці, зайці. На високогірних луках пасуться стада гуанако. У лам є і вороги — небезпечні хижаки пуми.

Сходження на Аконкагуа

Сходження на Аконкагуа

Першим Аконкагуа підкорив швейцарець Матіас Цурбригген в 1897 р.

Тепер Аконкагуа популярна серед альпіністів. Є декілька маршрутів для сходження на гору. Найпростішим вважається маршрут по північному схилу. Мінімальна кількість годин, щоб піднятися на вершину по цьому маршруту, становить близько 6 годин. Маршрути з півдня чи заходу вважаються дуже складними.

Альпіністам, які бажають підкорити Аконкагуа, слід знати, що погода в цій місцевості різко змінюється: сонячний день з ранку може за лічені години перетворитися в похмурий, різко знижується температура повітря, і піднімається сильний вітер, а потім снігопад, та такий, що крім білої пелени нічого не видно.

Досвідчені мандрівники білу заметіль можуть передбачити, потрібно тільки поспостерігати за хмарами над вершинами гір: білі пухкі хмари, часто змінюють форму, віщують снігопад, зазвичай вони рухаються з західного напрямку.

Найбільш сприятливою погодою для походу в гори є сонячний день з ранку, з сильним вітром – зазвичай встановлюється на кілька днів.

Отже, ми познайомилися з горою Аконкагуа, що знаходиться в Аргентині.

Відео: Сходження на Аконкагуа