Як зшити простирадло на гумці своїми руками: покроковий опис процесу з фото, викрійки

В даній темі ми розглянемо майстер-клас, як пошити простирадло на гумці.

Постільна білизна з одного боку проста у виконанні, оскільки виключає хитромудрі лінії і загини, а з іншого боку — великі параметри створюють труднощі. Особливо це стосується простирадла на резинці, що вкрай зручна у використанні. Адже вона добре закриває матрац, допомагає сховати дитячу пелюшку і виключає ковзання матеріалу під час сну.

Але от для активації даних плюсів вона повинна бути точно за розміром вашого спального місця, а виробники не завжди можуть це гарантувати. Але є дуже приємна новина — пошити простирадло на гумці куди простіше, ніж візуально здається. Тому у даному матеріалі мова піде про пошиві даної постільної частини.

Як пошити простирадло на гумці?

Вибираємо тканину, що вплине на загальний розрахунок

 • Перш варто обумовити матеріал. Практично кожна майстриня знає, що віддавати перевагу, особливо для сну, варто тільки натуральним волокнам. До них відноситься бавовна і льон. Ці матеріали не викликають алергії або подразнення, не проводять електростатичні заряди і добре пропускають вологу, повітря. Крім того, вони ще й дуже міцні, ніж добре витримують і велику кількість прань.
  • Але варто виділити ще бязь і сатин. У них досить високий коефіцієнт теплопровідності, вони також добре пропускають повітря і підходять для будь-якого часу року. При цьому дуже приємні на дотик і мають хорошу зносостійкість. Але варто обов'язково враховувати, що коттонові матеріали дають усадку! Тому розрахунок креслення повинен здійснюватися з додаванням приблизно 20 див.

Важливо: Перед пошиттям завжди потрібно випрати і пропрасувати полотно. Не забуваємо, що будь-який матеріал трохи сідає. А така похибка може відбитися на усьому зовнішньому вигляді. При цьому ви перевірите тканина на якість забарвлення і витримування прання.

Віддавайте перевагу натуральним тканинам

Кілька слів про кріплення гумки

 • Вона може пускатися по колу всього периметра простирадла. Чи Будете ви прострочуєте відразу з підгин матерії або вставте її у вже прошита отвір по краях — це вже справа вашої зручності. Сенс в тому, що довжина гумки в такому випадку повинна бути дорівнює периметру вашого матраца з добавками приблизно в 10-15 см. Це потрібно, щоб регулювати натяг матеріалу.
 • За подібним принципом діє тасьма або гумова стрічка, яку пришиваете зверху по краю периметра.
 • Але можна пришити відрізки гумки тільки по кутках. Ефективність від цього буде меншою, ніж у першому випадку, але все ж і достатньою. Вагомий плюс — це значно менший витрата матеріалу самого гумки. Приблизно на кожен кут вам необхідно буде за 17-23 див.
  • Але цей варіант вимагає більшої вправності. Він нескладний, якщо вловити алгоритм, просто початківцям майстриням може здатися трохи заплутаним.
 • Також має трохи схожий варіант від кута до кута. Протягується вона по вузькій стороні полотна з невеликим заворотом.

Важливо: Чим ширше гумка, тим вище у неї міцність. Але ви повинні враховує її розміри при прострачивании шва.

Найпростіше — пустити гумку по всьому периметру
Можна ж пустити гумку тільки по кутах

Робимо креслення

 • Вам потрібні три розміру матраца — це ширина, довжина і висота. При цьому йдуть припуски на шви, на можливу незначну усадку і на підворот для гумки від 5 і до 15 див. Звичайно, частіше зустрічаються стандартні параметри. Але адже кожен матрац може відрізнятися певним розміром. Тому виміри проводите свої, але ми пропонуємо вам два варіанти найбільш затребуваних викрійок з розрахунком.
Розрахунок на двоспальне ліжко
Для дитячого ліжка

Приступаємо безпосередньо до шиття

 • В ідеалі для викрійки варто використовувати ватман або склеєні газети. Але можна, якщо ви добре знайомі з шиттям, проводити розрахунки відразу ж по тканині. Тим більше, що немає ніяких звивистих вимірів. До речі, з-за великого габариту точно зробити викрійку і перенести її на тканину складно. Навіть більше, це може створити ще більшу плутанину.
 • Тому ми пропонуємо найпростіший варіант, що хоч і здається складним на перший погляд. Складіть тканину передбачуваних розмірів вдвічі, а після ще раз поділіть. Середній кут буде у нас центром простирадла. Крайній кут з 4 вільними кутами — це місце майбутнього отвору.
Вільні краї
 • Врахуйте, що тепер розміри потрібно буде розділити на два. Тобто, використовувати половину розрахованої ширини і довжини.
 • Рівно відзначаєте кути, залишивши по 1 см для шва!
Не забудьте про припуски на шви
 • Після чого сшиваете кожен кут простий рядком.
Зшитий кут
 • Тепер проходимо по всьому периметру, акуратно підвертаючих на 1-1,5 см краю.

Важливо: Якщо ви будете вставляти гумку по всьому периметру, тоді просто не забудьте залишити отвір для гумки.

 • Але ми ж хочемо описати трохи складну версію з кутовими вставками гумки. Хоча ви переконаєтеся, що в цьому немає нічого складного.
Для зручності заутюжьте шви
 • Коли ви дійдете до зазначеного місця, яке помітите ще при кресленні, вставляєте в цей загнутий шов по краю гумку. Задвигаете її буквально на 1,5-2 див.
Закріпіть гумку в позначеному місці
 • Не відриваючи нитки, перевертаєте лапку перпендикулярно шву і добре закріплюєте її. Адже від цього шва буде залежати надійність всієї конструкції. Тобто, проходьте 2-3 рази.
Закріплюєте кілька разів
 • Тепер починаєте йти далі, підвертаючих тканина разом з гумкою. Не забудьте тільки лапку перевернути на місце. Можете гумку відразу ж натягувати під час строчки. А можете залишити її вільною, якщо працюєте з запасом, а не з відрізаними шматочками. Після просто натягніть до потрібних складок.
 • Залишаєте також 1,5-2 см і знову проходите перпендикулярної рядком!
Рівномірно затягуєте гумку
 • Далі повторюєте алгоритм з кожним кутом або площею, якщо ви захотіли використовувати гумку по вузькому розміром.
Перпендикулярний шов для закріплення гумки
 • І наша простирадло готова!
Підсумковий результат

Як бачите, нічого складного в цьому процесі немає. А така модна і дуже зручна простирадло не займе у вас більше години навіть при базові навички шиття. До речі, ви можете комбінувати матерії, створюючи цікаві композиції. Наприклад, дуже цікаво буде виглядати оздоблення завороту або самої висоти простирадла.

Відео: Як зшити простирадло на гумці?