Чим відрізняється коледж від ліцею: порівняння, різниця, відмінність. Що краще, вище за статусом, крутіше, престижніше: коледж чи ліцей? Де легше навчатися: у коледжі чи ліцеї?

Різниця між колледжом та ліцеєм. Престижність, акредитація, легкість процесу навчання.

Освічена людина відрізняється ерудицією, знаннями і здатністю бути корисним суспільству. Тому освіта зберігає актуальність на всі часи.

Діти та їх батьки переймаються подальшою долею перших практично з перших років життя. Коригування вносить успішність і мети дитини в шкільні роки. Чим раніше він проявить інтерес до конкретної галузі знань, тим легше батькам підібрати оптимальний варіант з навчальним закладом.

Поговоримо сьогодні про різниці коледжу та ліцею, особливості навчання в обох закладах.

Що таке коледж і ліцей: визначення

будівля престижного ліцею — вигляд з внутрішнього двору

Коледж — навчальний заклад з рівнем акредитації середнє професійне, закінчення якого дає право випускнику працювати за отриманим фахом.

Ліцей — загальноосвітній навчальний заклад з упором на поглиблене вивчення предметів, необхідних для успішної здачі іспитів при вступі до внз.

Чим відрізняється коледж від ліцею: порівняння, різниця, відмінність

дівчина і хлопець у бібліотеці підбирають книги для вступу в коледж

Коледж від ліцею відрізняється по ряду параметрів:

  • рівень акредитації
  • наявністю професії у випускників
  • підходом у навчанні — він ближче до вузівського
  • практикою після навчального року
  • правом на вступ до вузу на 2-3 або старше курс, якщо навчальний заклад прикріплено до цього вузу

Що краще, вище за статусом, крутіше, престижніше: коледж чи ліцей?

Однозначно відповісти важко, оскільки навчальні заклади різних видів. Враховуйте ситуацію і вихідні дані перед тим, як визначитися. Наприклад:

  • За рівнем акредитації вище коледж.
  • За якістю і кількістю досліджуваних поглиблених предметів ліцей крутіше школи.
  • Краще ліцею може бути коледж, якщо ваша мета отримати професійну освіту і вийти на роботу після закінчення навчального закладу.
  • Диплом коледжу дасть вам право вступати до внз на 2 і вище курс на відміну від атестата ліцею.

Де легше навчатися: у коледжі чи ліцеї?

дівчина читає книгу в кріслі в оточенні стопок інших книг

Якщо вчитися, то легко скрізь. Якщо шукати лазівки і ставитися до процесу отримання знань несерйозно, то труднощі неминучі і в ліцеї, і в коледжі.

За характером навантаження ліцей має багато подібностей зі школою, а коледж — вуз. Тобто в першому випадку з учнем ще няньчатся, а в другому — надають більше свобод для самостійного освоєння матеріалу

Яку освіту отримуєш після закінчення ліцею або коледжу?

Випускник ліцею отримує на руки атестат про повну загальну освіту з переліком предметів поглибленого вивчення. Якщо ви закінчуєте коледж, то вам вручать диплом про середню професійну освіту за профілем навчального закладу.

Куди краще вступати: в ліцей чи коледж?

дівчина на екзамені пише предмет для вступу в коледж

Відповідь залежить від ваших цілей, планів і фінансових можливостей у перспективі на 5-7 років. Якщо ви чітко вирішили здобувати вищу освіту і готові оплачувати його у разі надходження на контракт, йдіть у ліцей. Навчання в ньому добре вас підготує та надасть знання по предметах, необхідним для подальшого вступу до вузу.

У випадку менш оптимістичною ситуації з фінансами, але з устремліннями закінчити вуз підстрахуйтеся поступивши в коледж. Так ви отримаєте реальну професію і зможете попрацювати рік-другий, якщо після закінчення коледжу вступити в омріяний вуз не вийде.

Врахуйте нюанс — існують коледжі, які мають договір про співпрацю з профільним навчальним закладом, наприклад, економічний коледж з економічних внз. За договором останній оголошує готовність зарахувати випускників коледжу на 5 курс, якщо вони успішно складуть іспити на вступ.

Отже, ми розглянули різницю між ліцеєм і коледжем, визначилися з навчальним навантаженням, престижністю навчальних закладів, привабливістю для дітей і батьків.

Приймайте рішення про продовження навчання після школи усвідомлено. Тоді задоволення від процесу та майбутніх результатів буде більше. Успіхів при вступі і навчанні!

Відео: школа, коледж, ліцей