Можна чи не можна в спеку садити розсаду, поливати днем огірки, помідори, працювати, бігати, обливатися холодною водою, купати кішок, обливати собак, ходити в чорному?

Спека діє виснажливо на всіх: рослини, тварин, людей. Що потрібно робити, щоб вижити влітку, залишаючись в доброму гуморі?

Зміст

Всі рослини люблять воду. Без вологи вони загинуть. Тому, щоб у городі був хороший урожай, потрібно ретельно поливати культури водою.

 • Всім дачникам відомо, що зрошувати город потрібно вранці і ввечері. Але не завжди є можливість це зробити
 • Що робити, якщо потрібно полити садовий ділянка опівдні? Адже хочеться не нашкодити рослинам, які насилу посаджені й вирощені

Можна чи не можна поливати вдень у спеку город: огірки, помідори, квіти і газон?

Можна чи не можна поливати вдень у спеку город: огірки, помідори, квіти і газон?
 • Садово-городні культури завдяки своїм особливостям вимагають застосування спеціально підібраних водних режимів
 • Наприклад, дерево досить полити тільки 4 рази в сезон, а огірки або помідори загинуть в засушеної землі
 • Полив — це не просто зволоження земельної ділянки. Вода повинна приносити користь культурі

Тому у багатьох городників виникає питання: можна чи не можна поливати вдень у спеку город: огірки, помідори, квіти і газон? Існують такі правила поливу:

 • Майже всі рослини не люблять полив по листю — це призводить до хвороби культури. Такі рослини поливаються під корінь. Це можна робити і в полудень, але теплою, відстояною водою
 • Для поливу огірків і помідор зробіть борозенки в міжряддях. В цьому разі робіть полив рідше, але рясніше
 • Щоб зберегти вологу в грунті і вона не випаровувалася під впливом сонячних променів, необхідно замульчувати грунт перегноєм, компостом, сіном або соломою

В газоні трава більш ніжна, вона нагадує невеликі смарагдові сходи з рекламного плаката. Тому її краще поливати вранці з 4 до 8 годин.

Важливо: У спеку цю траву краще не мочити водою, щоб не утворилися «згорілі» на сонці коричневі або пожовклі плями.

Можна чи не можна садити розсаду, полуницю в спеку?

Можна чи не можна садити розсаду, полуницю в спеку?
 • Часто дачник може спостерігати таку картину: посадив він розсаду, а вона зів'яла. Перший час не допомагає навіть рясний полив
 • Сучасний огородник зазвичай приїжджає на дачу тільки по вихідних, коли є вільний час
 • Дні можуть видатися гарячими, але висадити культури треба, так як вони спеціально для цього підготовлені. Можна чи не можна садити розсаду, полуницю в спеку?

Розсада овочів і полуниці повинна висаджуватися вранці або ввечері. Адже молодим рослинам потрібна волога, щоб прижитися в новій грядці, а опівдні, під палючими променями сонця, вода швидко випарується.

Порада: Якщо у вас є можливість, то посадіть молоду розсаду у теплицю. Коли культура приживеться, плівку можна прибрати.

Важливо: Полуницю краще садити ранньою весною або з кінця серпня до середини вересня.

Можна підгортати картоплю в спеку?

Можна підгортати картоплю в спеку?

В спекотний день не рекомендується поливати грунт, рихлити її і підгортати рослини. Зворушений сапкою верхній шар землі буде швидко випаровувати вологу, а значить, швидко почнуть висихати більш глибокі шари землі, в яких відбувається живлення рослини.

Можна підгортати картоплю в спеку? Це процес краще відкласти до вечора або раннього ранку.

Важливо: Крім цього необхідно ретельно здійснювати зрошення картоплі. При недостатньому поливі підгортання може завдати шкоди культурі.

Можна чи не можна бігати в спеку?

Можна чи не можна бігати в спеку?
 • Під час інтенсивних рухів, у тому числі і під час бігу, організм виділяє багато енергії
 • Розігріте тіло розігрівається ще більше. Щоб охолодити поверхню шкіри, системи терморегуляції починають виробляти піт
 • Організм втрачає багато вологи, починається процес зневоднення. Навіть якщо пити воду під час бігу — це не виправить ситуацію. Адже доведеться інтенсивно працювати нирках, а це додаткове навантаження на і так навантажене серце

Починаючі спортсмени часто запитують, чи можна чи не можна бігати в спеку? Такі заняття краще відкласти до того часу, коли спаде спека.

При якій температурі в спеку не можна працювати людині, вагітної?

При якій температурі в спеку не можна працювати людині, вагітної?
 • По нормам Закону, в робочому приміщенні температура повітря повинна бути не вище 21-33 градусів
 • Працівник має право залишити робоче місце, якщо роботодавець не дотримується ці норми
 • Якщо температура повітря на робочому місці постійно відхиляється від норми, тоді можна вимагати створення належних умов праці. У разі невиконання цих вимог, можна подавати позов до суду

При якій температурі в спеку не можна працювати вагітної?

 • Жінки в положенні погано переносять спеку, і тривале перебування під палючими променями сонця може призвести до втрати дитини
 • Тому, якщо умови праці занадто важкі, і працювати доводиться в приміщенні при впливі високих температур, вагітним жінкам Законом наказано раніше часу вирушати в декретну відпустку (відразу після постановки на облік в жіночій консультації)

Можна чи не можна в спеку робити щеплення АКДС і Манту?

Можна чи не можна в спеку робити щеплення АКДС і Манту?

Багато щеплення необхідно робити по строгому графіку. Молоді мами часто задаються питанням: можна чи не можна в спеку робити щеплення АКДС і Манту?

У спеку відбувається стрімке розмноження бактерій. Крім цього після введення вакцини не можна мочити водою місце уколу, а влітку малюка доводиться купати кожен день. Тому в спеку не рекомендується робити щеплення.

Можна чи не можна колоти ботокс влітку в спеку, робити татуаж?

Можна чи не можна колоти ботокс влітку в спеку, робити татуаж?

За допомогою ботокса багато дівчат і жінки оновлюють шкіру і продовжують свою молодість. Хочеться бути красивою і взимку і влітку. Тому жінки завжди запитують перед походом в салон: можна чи не можна колоти ботокс влітку в спеку або робити татуаж?

При високих температурах повітря знижується здатність відновних процесів і загоєння ран. Пряма заборона в цей період — сонце і засмагу. Тому влітку краще утриматися від такого омолодження шкіри влітку.

Можна чи не можна в спеку робити операцію, видаляти зуб?

Можна чи не можна в спеку робити операцію, видаляти зуб?

Коли мова йде про здоров'я, ми намагаємося зробити все, щоб під час хвороби, лікування пройшло успішно — без ускладнень і різних проблем. Можна чи не можна в спеку робити операцію, видаляти зуб?

Якщо термінова операція, тоді зволікати не можна — це може коштувати життя. Планове оперативне втручання також не може бути проведено у будь-який час і навіть у спеку. Адже в операційних є кондиціонери, підтримують комфортну температуру для проведення процедури.

В яку спеку не можна гуляти з немовлям?

В яку спеку не можна гуляти з немовлям?

У маленьких дітей погана терморегуляція тіла: вони сильно потіють в спеку, а у немовлят може з'явитися пітниця. В яку спеку не можна гуляти з немовлям?

З малюком влітку можна виходити на вулицю з ранку до 11 годин, та ввечері після 17 годин. Якщо вдень температура повітря прогрівається до 40 градусів і вище, тоді цей період змінюється: вранці до 10 годин, та ввечері після 18 годин.

Можна чи не можна купати кішок і обливати собаку, кроликів у спеку?

Можна чи не можна купати кішок і обливати собаку, кроликів у спеку?

Тварини так само як і люди, страждають від спеки. Людям водний душ допомагає трохи освіжитися — це відмінне охолодження для поверхні тіла. Можна чи не можна купати кішок і обливати собаку, кроликів у спеку?

Тварин можна купати у спеку, але після цього вони повинні перебувати в тіні або в будинку, а не на відкритому майданчику під палючими променями сонця.

Важливо: Кроликів потрібно купати обережно, щоб вуха не потрапила вода, інакше тварина може захворіти і загинути.

Чи можна в спеку обливатися холодною водою, мочити голову?

Чи можна в спеку обливатися холодною водою, мочити голову?

Сонячні промені миттєво нагрівають будь-яку поверхню до високої температури, особливо, якщо ця поверхня волога. У спеку можна обливатися холодною водою, але бажано не мочити голову.

Важливо: Якщо ви намочили голову під час обливання, тоді обітріть волосся рушником і відійдіть в тінь або зайдіть в приміщення, щоб уникнути нагрівання і теплового удару.

Можна чи не можна ходити в спеку в чорній або темному одязі?

Можна чи не можна ходити в спеку в чорній або темному одязі?

Темний колір поглинає тепло, тому влітку прийнято надягати одяг світлих тонів. Можна сказати з упевненістю, що не можна ходити в спеку в чорній або темному одязі, так як є ймовірність отримання теплового удару.

Важливо: Якщо є можливість, то намочіть повністю одяг з х/б тканини і надіньте на себе. У такий одяг потрібно ходити, поки вона не висохне, потім знову намочити. Це допоможе охолодити тіло і пережити спеку.

Всі перераховані вище відповіді на питання дозволять правильно поводитися під час спеки на городі або в різних ситуаціях. Літо скоро закінчиться, а ми будемо страждати від холоду.

Відео: Спека, як її пережити?