Тема «Що важливіше — співчуття чи реальна допомога»: аргументи для твору. Розкриття теми співчуття у літературі

Твір на тему: «Що важливіше — співчуття або реальна допомога?». Власні міркування і літературні приклади.

Тема твору «Що важливіше — співчуття або реальна допомога?» актуальна і цікава тим, що дозволяє привести приклади про байдужість і чуйності героїв літературних творів, а також висловити власне ставлення до цього питання, спираючись на приклади з життя.

Як люди проявляють співчуття?

Будь-яка людина може потрапити у складну ситуацію, в якій він не знає, як діяти далі. У такому разі йому, безумовно, важливе ставлення близьких до своєї проблеми. Труднощі в житті бувають різні, тому зробити вибір між співчуттям і реальною допомогою практично неможливо. Це дві сторони однієї прекрасної людської якості – чуйності. Іноді людині потрібно просто розуміння і рада, в іншому випадку – він не в змозі впоратися самостійно.

  • У наш непростий час, повне соціальних конфліктів, загострення людської нетерпимості та агресії, інформаційного хаосу дуже важко стало відрізняти істину від брехні, культуру від нав'язаних стереотипів, справжні життєві цінності від бажання домогтися піднесення і популярності за будь-яку ціну.
  • На жаль, співчуття в будь-якому прояві стає рідкісним якістю. Більшість людей егоїстичні і зациклені тільки на власне благополуччя, не помічаючи переживань оточуючих. Інші, що більш страшно, знаходять задоволення в проблемах інших, самостверджуючись за їх рахунок. Нерідко молодь розважається, знімаючи і викладаючи в мережу принизливі моменти з життя однолітків, навіть не замислюючись про почуття цих людей. Вони не розуміють що таке співчуття.
  • Більш старше покоління зауважує, що світ як ніби втрачає духовність, а разом з цим милосердя і співчуття до ближнього. Поняття доброти часом прирівнюється до слабкості, скромність і вдумливість виглядають відсутністю яскравості і індивідуальності.
Співчуття допомагає людині впоратися зі страхом самотності

Чи потрібні людям співчуття і реальна допомога?

Потрапляючи в яку-небудь скрутну ситуацію, людина потребує допомоги та емоційної підтримки рідних, друзів або навіть сторонніх людей. Співчувати – значить вислухати і постаратися заспокоїти людини в стані стресу.

  • Співчуття і розуміння додає сил – людина усвідомлює, що він не самотній, йому співчувають. При цьому змінюється не сама ситуація, а ставлення людини до неї. Заспокоївшись і вислухавши пораду, людина в стані по-іншому поглянути на проблему і побачити вихід із становища.
  • Якщо людина розчарувався в житті, вважає себе повним невдахою і не бачить сенсу у подальшому існуванні, щире співчуття може реально допомогти йому повірити, що життя не закінчена, що багато хорошого чекає його попереду.
  • Іноді психологічної підтримки буває недостатньо. Співчуття, виражене не тільки в словах, і є реальна допомога. Це може бути матеріальна підтримка або певні дії, спрямовані на благо.
  • Не кожен здатний, навіть виявляючи душевну чуйність, допомогти реально. Хтось не хоче вплутуватися в чужі проблеми, інший не хоче втрачати час і гроші для допомоги, якщо бачить, що вони йому не повернуться.

ВАЖЛИВО: Справжнє милосердя – це безкорислива самовіддача, коли дає не замислюється про повернення грошей, не чекає подяки або захоплення оточуючих.

Підтримати близьку людину у складний період — самостійний вибір кожного

Розкриття теми співчуття у літературі

Тема співчуття і реальної допомоги розкривається в багатьох літературних творах. Одним з найбільш зворушливих прикладів людяності є розповідь Ст. Распутіна «Уроки французького».

Класна керівниця намагається допомогти одному з учнів, тому що зауважує, що він грає на гроші, щоб купити їжу. Дізнавшись правду про те, що хлопчик знаходиться в гострій нужді і голодує, вчителька запрошує його до себе додому на додаткові уроки французької, щоб підгодувати. Але головний герой скромний і вихований, тому не торкається до їжі.

Тоді Лідія Михайлівна придумує гру на гроші, в якій дає можливість учневі виграти. Директор школи, дізнавшись про подібний вчинок класного керівника, не хоче розбиратися в причинах, а просто звільняє вчительку.

Виїхавши в інше місто, вона надсилає герою посилку з яблуками, яких хлопчик ніколи раніше не їв. Шкільна вчителька стає для дитини людиною, преподавшим головний урок життя – доброти, милосердя і самовіддачі.

Ця розповідь автобіографічний, автор однаково цінує співчуття і реальну допомогу. Людина при бажанні може допомагати іншим, в цьому має бути основна мета його існування. Яка це буде допомога, матеріальна або психологічна, кожен вирішує сам. Головне, щоб люди не залишалися байдужими до проблем і переживань інших. Адже можливо, одним своїм вчинком або просто щирим словом ми можемо змінити життя іншої людини на краще.

Приклади з літератури і життя важливі для розкриття теми

Відео: Жалість, співчуття і допомога ближньому! Звідки вони беруться і навіщо вони нам?