Як в'язати англійську гумку спицями для початківців: схеми з описом, фото, поради

У даній статті ми навчимося в'язати англійську гумку з нуля.

Такий візерунок полюбився багатьом майстриням для створення теплих речей. Адже легкість і пишність даної схеми дозволяє зберігати тепло навіть у сильні морози. Але ще більше еластичність англійської гумки дійсно рятує, особливо батьків, при одяганні горловини. А двосторонній спосіб носіння і цікавий вид дозволяє виключити комбінування з іншими схемами. При цьому складність в'язання англійської гумки настільки мінімальна, що з нею впорається навіть починаюча в'язальниця. Тому темою сьогоднішнього матеріалу буде:

Як навчитися в'язати англійську гумку?

Важливо: Враховуйте, що витрата нитки при такій схемі порівняно великий. Тому закуповуємо пряжі більше в 1,5-2 рази, ніж при звичайному в'язанні. Але зате повітряні і пухкі петлі створюють ефект пухової шалі, зберігаючи максимально тепло.

Англійська резинка — одна із самих популярних

Також варто дати кілька порад:

 • при в'язанні по даній схемі полотно виходить дуже еластичним — враховуйте це при підрахунку довжини. Тому зробіть виріб трохи коротше, оскільки воно витягнеться;
 • не варто в'язати англійської гумкою светри або кардигани, а також де потрібно використовувати великі полотна. Інакше річ може сильно розтягнутися або деформуватися;
 • перші ряди краще провязывайте звичайною гумкою 1 на 1. Це допоможе зробити виріб більш тугим по краях, а сама річ буде краще прилягати до тіла;
 • дуже красиво виглядає комбінування різних ниток, адже візерунок виходить двостороннім.

Самий простий спосіб, як зв'язати англійську гумку: класика

Число петель слід набирати парна кількість з урахуванням 2 кромок петель. В принципі, сам рапорт до божевілля простий і заснований на постійному повторенні, як і при звичайній гумці з невеликим удосконаленням.

Рапорт

Але ми пропонуємо більш докладне пояснення

 • 1 ряд починаєте зі зняття кромочной петлі, далі провязываете другий стібок лицьовій петлею. При цьому ми не використовуємо «бабусин» варіант, а в'яжемо саме класичним способом. Тобто, спицю заводьте за передню стінку петлі і через неї простягаєте нитка. Нижче пропонуємо наочне пояснення відмінностей між ними.
Як в'язати лицьову петлю
 • Після цьогпро другу петлю рапорту або 3 петлю по рахунку ми не пров'язуємо! Тобто, за звичною схемою ми б провязали її виворітного петлею, але в даному випадку опускає цю маніпуляцію. Ставимо нитка перед роботою й напинаємо її на робочу праву спицю, якій створюємо нові петлі, і разом з третьої петлею знімаємо. За такою схемою повторюємо до кінця ряду.

Порада: Якщо ви в'яжете річ з відкритими краями полотна, наприклад шарф, то всі перші кромочні петлі все ж треба робити лицьовими. Тоді краї будуть більш рівними і тугими.

 • 2 ряд в'яжеться за такою схемою: перша кромочная; далі петлю попереднього ряду, яку зняли, і сам накид пров'язуємо лицьового. А далі на місці нинішньої виворітного петлі ми робимо накид, разом з яким знову знімає петлю. Продовжуємо до кінця ряду, при цьому стежимо, щоб нитка залишалася за роботою.
 • 3 ряд аналогічний першому ярусу. Єдина відмінність – це вже накіди від попереднього ряду. Ми їх пров'язуємо разом з лицьовими петлями. А далі діємо за схемою зняття петлі з одночасному накидом.

Ґрунтується ж рапорт на повторенні 2 і 3 ряди.

Схема

Як зробити помилкову англійську гумку?

Здавалося б, що сама по собі англійська резинка і так дуже проста, але є ще більш легкий варіант. В принципі, свою назву він отримав не стільки через простої схеми, як із-за значної економії пряжі. А також виключає плутанину з накидами, так і істотно економить час.

 • Рапорт складається з 2 рядів. При цьому число петель має також парним, але рівним 4! 2 кромочні враховуємо окремо.
  • Наприклад, набираємо 28 петель для рапорту і 2 крайові витки. У підсумку набираємо 30 петель.
 • Перший ряд ми йдемо за схемою: зняли першу кромочную, 3 лицьові за передню стінку (класичним способом), а після в'яжемо звичайну виворітну петлю. І знову повторюємо від особового відліку.
 • Другий ряд трохи складніше: кромочную зняли, а після йдуть 2 лицьові. Але першу з них ми в'яжемо по «бабусиним» способом за задню стінку. А другу – за класичним принципом. Після цього слідуємо малюнку і в'яжемо виворітну петлю. І закриваємо рапорт класичної лицьовою за задню стінку. І так продовжуємо до кінця ряду.

Важливо: Секрет саме в чергуванні не тільки петель, а самих лицьових за різні стінки! Тому обов'язково чергуємо «бабусин» і класичний варіант в'язання лицьової петлі.

 • Тому продовжуємо третій ряд по аналогії з першим, але середню лицьову петлю ми пров'язуємо за задню стінку. А решта петлі пров'язуємо без зміни, як і показано на схемі.
Помилкова гумка

Робимо подвійну англійську гумку

Для даного варіанту нам також потрібно набирати стільки петель, щоб можна було б поділити їх на 4. Плюс враховуємо 2 кромочні.

 • У першому ряду першу петлю знімаємо, а після пров'язуємо класичної лицьовій петлею. Далі необхідно слідувати схемі англійської гумки – робимо накид з одночасним зняттям петлі. Але повторюємо так 2 рази. І продовжуємо так до кінця ряду.
 • Коли ми розгорнули роботу, то останні лицьові петлі з того ряду, що тепер виходять виворітними, просто знімаємо разом з накидом. Знову ж, повторюємо 2 рази. А вже наступні дві лицьові петлі з накидами від попереднього ряду ми пров'язуємо класичної лицьовій за передню стінку.
Англійська резинка 2 на 2

І так продовжуємо до потрібної висоти виробу. Як бачимо, нічого складного немає, просто подвоїлося число петель.

Як зв'язати різнобарвну англійську гумку?

Дуже гарний візерунок виходить при комбінуванні двох кольорів, а легкість англійської гумки ще і забезпечує плавний перехід від різних ниток.

 • В'яжемо ми за такою ж схемою, як і звичайна англійська резинка. До речі, ви можете використовувати і гумку 2 на 2. Секрет в тому, що в кожному рядку ви змінюєте колір, не відрізаючи від пряжі.
 • Починаєте в'язати темним кольором з лицьової петлі, після зняли петлю з накидом як виворітну петлю. І продовжуємо до кінця ряду.

Важливо: Якщо ви в'яжіть річ, де буде захований шов у виворітній стороні, тоді другу нитку просто прив'язуєте на початку ряду за петлю. А взагалі правильно, особливо при перегляданні шва, нитка ввести в в'язання. Для цього залишаєте за 5-6 см кінчиків нитки обох кольорів. І відразу ж починаєте в'язати новим кольором. А кінці потім заховаєте в самій пряжі виворітних петель, а самі відрізки будете просто чергувати на початку рапорту.

Чергуємо
 • А в другому ряду ви вже світлою ниткою в'яжете тільки лицьові петлі (в попередньому ряді вони були знятими виворітними). А виворітні знімаєте разом з накидом. За рахунок цієї схеми і відбувається цікава зміна нитки. Тобто, прямуєте схемою: 1 лицьова, робите накид і знімаєте петлю. Так повторюєте до кінця.
  • Якщо ж у вас було непарна кількість петель, то закінчити 1 ряд ви повинні були лицьовій петлею. А значить, що врой ряд будете починати зі зняття виворітного з накидом.
 • Причому на одній стороні у вас буде виділятися темний колір, а з іншого – світлий. Все залежить від того, на якій стороні ви провязывали лицьові петлі.
З двох кольорів

Як закривати і скорочувати петлі в англійській гумці: поради

 • Якщо вам необхідно зробити скорочення, тоді робити це потрібно відразу з 3 петлями. Для цього беремо 1 осіб., 1 ізн. і 1 осіб. При цьому першу з них пров'язуємо звичайним варіантом, як і годиться, лицьовою петлею, наступні дві – провязываете разом, і відразу ж їх простягаєте через перший виток. Саме так ви не порушите саму схему візерунка.
 • Закривати гумку потрібно за наступною схемою: першу, кромочную ми пров'язуємо лицьовій петлею за передню стінку; лицьову з накидом разом також в'яжемо класичної петлею і протягуємо під провязанной першої; виворітну з накидом ми не знімаємо, а також пров'язуємо разом і протягуємо під закриває попередньої петлею.
 • По суті, це звичайна схема закриття петель, просто багато, ще недосвідчених в'язальниць бентежить велика кількість накидов. Також варто розуміти, що закриття петель має бути дуже зі слабким натягом нитки. Інакше цей ряд вийти вже самого виробу.

Як бачимо, навчитися в'язати найпопулярнішу гумку в світі дуже просто. Тим більше, вона має ще й кілька інтерпретацій свого створення. Так що ви можете вибрати той варіант, який найбільше вам сподобається.

Відео: Як пов'язати англійську гумку спицями?