Як відкрити свою справу: 10 порад для тих, хто хоче відкрити стартап, ідеї бізнесу без значних фінансових витрат

Якщо у вас є лідерські якості і маса ідей, то чому б не відкрити свою справу. А ми вам у цьому допоможемо порадами.

Багатьох потенційних бізнесменів цікавить, чим варто керуватися при відкритті своєї справи і яких правил дотримуватися для його розвитку і процвітання.

Поговоримо про головне, а саме про ті види бізнесу, які користуються попитом, однак поки мало хто здогадався їх відкрити, не кажучи вже про успішному розвитку. Враховуючи, що бізнес, як правило, починають з капіталовкладення, варто заздалегідь продумати, чим займатися, щоб ноу-хау стало затребуваним і приносило гарний прибуток.

Як відкрити свою справу: 10 порад для тих, хто хоче відкрити стартап

10 первинних порад новачкам, як відкрити свою справу:

 1. Щоб уникнути осічок зі стартапом, дотримуйтесь порад досвідчених бізнесменів.
 2. Не намагайтеся відкрити свою справу, взявши кредит у банку або зайнявши гроші у родичів або друзів – по крайній мірі, ця сума повинна складати не більше половини від стартового вкладення у бізнес.
 3. Заздалегідь враховуйте, що ви зможете запропонувати під заставу (якщо це квартира, в якій ви проживаєте – не варто так ризикувати).
 4. Не вкладайте суми, відкладені «на чорний день» (раптом комусь із родичів потрібно оперативне втручання) або на навчання сина/доньки у Вузі.
 5. Варто починати з малого бізнесу, так як, швидше за все, досвіду у вас ще немає і намічена з ходу велика мета не виправдає вкладені кошти. Краще почати з невеликої справи, поступово розширивши його.
 6. Продумайте кожен свій крок. Знадобиться скласти бізнес-план, провести точні підрахунки, обміркувати, як, з якою швидкістю і наслідками (позитивними чи негативними) бізнес буде розвиватися, щоб залишитися в мінімальному програші в разі невдачі.

  Продумайте кроки
 7. Мисліть об'єктивно і трохи критично. Щира віра в себе і в те, що все вийде – це, звичайно, чудово. Однак, якщо ігнорувати явні недоліки свого дітища, не намагатися їх усунути або розвинути позитивні сторони – далеко не підете.
 8. Вивчення теоретичної основи – один з ключів до успіху в бізнесі перед стартапом. Чим більше ви будете знати те, чим плануєте зайнятися, тим краще. Вивчення ринку, рівня конкуренції, джерел збуту, потенційної клієнтури, рентабельності, провідних конкурентів, методів розвитку і т. д. — підготує вас до успішного початку своєї справи і, в подальшому, призведе до його процвітання.
 9. Слухайте думки експертів – ті підприємці, хто вже «собаку з'їв» в подібній сфері діяльності, напевно дадуть вам кілька корисних порад. Причому, не обов'язково зустрічатися з ними особисто, достатньо почитати відгуки в засобах масової інформації або всесвітній «павутині», переглянути інтерв'ю з даними особами.
 10. Ставте реальні цілі перш, ніж відкрити свою справу. Не варто братися за проекти, що обіцяють миттєвий і більший прибуток – подібні експерименти, пропоновані не особливо чесними людьми або тими, хто витає в хмарах, не приведуть ні до чого слушною.

Ваша зброя успішного стартапу – досвід, який передбачає теоретичне вивчення потенційно цікавою для вас діяльності, а також особисте занурення в її атмосферу.

Наприклад, ваша мета — відкриття кафе. Попрацюйте 2-3 роки в закладі, який вам подобається, яка користується попитом і навіть неозброєним оком видно, що бізнес процвітає. Вивчіть його «нутро», зрозумійте, що воно «дихає», чому саме тут збирається певний контингент (молодь, наприклад) і т. д.

Плануйте

Складайте плани:

 • Перший рік після відкриття своєї справи рекомендується складати план на місяць, причому бажано на папері, щоб потім була можливість проаналізувати те, що було втілено в життя: щось може вийти, щось ні. Продумати, що пішло не так, як уникнути промаху наступного разу і т. д.
 • Звичайно ж, при відкритті свого бізнесу, необхідний бізнес-план: повинні бути враховані всі деталі і зроблені точні розрахунки для того регіону, в якому буде проходити ваша діяльність. Звернувшись на різні веб-сайти, ви зможете знайти для себе корисну інформацію по складанню бізнес-плану.

Щоб відкрити свою справу, необхідна сила і безстрашність. Якщо ж вас будуть бентежити всі підводні камені на шляху до успіху, ви не зможете стати хорошим бізнесменом.

Як відкрити свою справу: ідеї бізнесу без значних фінансових витрат

Не маючи великої кількості грошей для стартапу, вибирайте діяльність для бізнесу, в якій ви гарні. Бажано також, щоб ваш продукт (послуги) були затребувані у масового споживача. Робіть щось самі, використовуючи вже наявну у вашому розпорядженні або володінні житлоплощу, ділянка землі, інструментарій.

Своє

Приділивши належну увагу підготовці робочого простору і угадавши потреби споживачів, можна відкрити:

 • Майстерню з ремонту побутової техніки.
 • Сервіс-центр по заправці картриджів.
 • Мініцех для виготовлення кондитерських виробів або готування бізнес-ланчів.
 • Невелику студію по створенню сувенірів, біжутерії, незвичайних букетів (з солодощів або фруктів).
 • Ферму.
 • Ательє по пошиттю/ремонту одягу або в'язально-вишивальний цех.
 • Фірму, що займається організацією заходів за участю (або без) аніматора.
 • Агентство, яке надає послуги репетиторів і копірайтерів для написання на замовлення рефератів, курсових, дипломних та інших робіт.
 • Студію по дизайну інтер'єру.
 • Контору «Чоловік на годину».
 • Агентство по рекламі.
 • Офіс для надання консультацій (наприклад, психолога).
 • Міні будівельну компанію (бригада для будівництва або ремонту).
 • Бюро похоронних послуг.
 • Домашній дитячий садок.
 • Офіс шлюбних послуг.
 • Салон масажу, манікюру, педикюру, послуг стиліста-візажиста і т. д.

Щоб сума фінансових вливань була мінімальною, починати подібні види діяльності можна вдома або орендуючи маленьке приміщення, не залучаючи помічників. Налагодивши бізнес, можна спробувати розширитися.

Вивчіть варіанти

Ось ті моменти, про які не варто забувати людям, які бажають відкрити свою справу без стартового капіталу:

 • Щоб займатися підприємницькою діяльністю, необхідно належним чином налаштувати себе на успіх. Приблизно, як налаштовуються на перемогу спортсмени перед стартом: ясно мислити, не нервувати, зібрати волю в кулак і прямо-таки відчувати свою перевагу над конкурентом.
 • Готовий продукт вашого бізнесу повинен мати високу якість, при цьому йому не обов'язково бути дорогими.
 • Рекламуйте свою компанію і товар, щоб вас знали в обличчя. Для цього підійдуть засоби масової інформації, веб-сайти, банери, пробники готової продукції, флаєри та ін.

Щоб відкрити свою справу, необхідний стартовий капітал. Можна:

 • Взяти кредит.
 • Продати активи.
 • Знайти партнерів.
 • Звернутися за грантом.
 • Заробити гроші за кордоном і т. д.
Нову справу

Не всім дано стати бізнесменом. Приблизно 10% щасливчиків, які відкрили бізнес без початкового капіталу, змогли досягти успішного його розвитку. Якщо ваша справа не вдалося «розкрутити», можливо бізнес – не ваша стезя діяльності.

Відкрити свою справу без початкового капіталу: чим зайнятися?

Ми готові поділитися ідеями, реалізація яких спочатку не зажадає великих витрат.

 1. Вигулюємо та дресируємо собак.

Якщо ви любите тварин, доводилося працювати кінологом, дресирувальником у цирку і т. п., то вигул і дресура чужих собак, допомога зайнятим господарям – це саме те, чим варто зайнятися.

І хоча не потрібно буде купувати особливих пристосувань для цього заняття, однак тут вам знадобиться щоденна демонстрація своїх навичок. Якщо господарям доведеться по душі звернення з їх вихованцями, якщо вони будуть бачити явний прогрес в поведінці собаки, то численні рекомендації вам гарантовані. А далі, завдяки «сарафанному радіо», ви поступово сформуєте базу клієнтів і зможете мати дохід до 20 тис. руб/міс.

З вихованцями

Наприклад, ви проводите в місяць 20 індивідуальних тренувань по 200 крб. кожна, в результаті отримуєте 4 000 руб; 100 групових тренувань за 120 – виходить 12000 руб.; і організуєте 100 вигулів вихованців за 40 руб – виходить 4000 руб. Разом: 4000+12000+4000= 20000 руб.

 1. Надаємо послуги по прибиранню приміщень.

Відкрити свою справу такого роду під силу як жіночої, так і чоловічої половини населення.

 • Фінансових вливань практично не потрібно, особливо, якщо ви не будете реєструвати свій бізнес як ПІДПРИЄМЕЦЬ і відкривати контору.
 • Прибирання в квартирах, будинках, офісах та ін. може проводитися особисто вами або групою найнятих людей.
 • Припустимо, в середньому за звичайну прибирання квартири платять 800 руб., приватного будинку площею до 100 м2 – 1200 руб.
 • Якщо ви відкрили свою справу для надання клінінгових послуг своїми зусиллями, можете розраховувати на прибутки до 16 тис. руб./міс.
Моєму

Якщо у вашому розпорядженні пара-трійка бригад, сума прибутку може змінюватися в будь-яку сторону, в залежності від кількості виконаних за місяць замовлень і вашого відсотка, як посередника.

 1. Купівля-продаж нерухомості

Агентом з пошуку підходящої для клієнта нерухомості можна працювати, не виходячи з дому. Обговорювати питання купівлі-продажу зручно прямо на території, що продається (купується) об'єкта, за столиком у кафе, у себе в домашньому офісі.

Ріелтором
 • Пошук клієнтів найбільш ефективний за оголошеннями в ЗМІ, або в інтернеті.
 • Спочатку не варто наймати когось на допомогу – переговори треба вести самостійно, також укладати угоди.
 • Що вам знадобиться при відкритті своєї справи, так це автомобіль, так як деякі об'єкти можуть бути за межами міста.
 • Заробіток гарного ріелтора у великих містах часом досягає 80 000 руб./міс.
 1. Займаємося дропшиппингом – посередництво між постачальниками оптових товарів і споживачами.

Вам не потрібен стартовий капітал, щоб відкрити свою справу в даному випадку. Лише комп'ютер з інтернетом, через який буде проводитися пошук клієнтів. Відповідно, працювати можна, не виходячи з дому.

Посередник

Щоб швидше розвинути цей вид діяльності, радимо шукати оптових постачальників за кордоном, наприклад, у Китаї або США. Сума прибутку залежить від кількості клієнтів-споживачів та обсягами замовлень. Як правило – це не менше 7000 руб./міс.

 1. Здача площі для реклами

Ті, хто планує відкрити свою справу, знаходяться в постійному пошуку нових площ для реклами і, в подальшому, для збільшення числа клієнтів. Що потрібно від вас?

Трохи:

 • Розмістіть рекламний банер на своєму балконі.
 • На воротах свого будинку.
 • Нанесіть на свою машину і т. д.

Нічого складного, а дохід від вашої діяльності — від 2 000 до 12 000 руб./міс.

Як бачите, відкрити свою справу не так вже й складно. Головне: бажання, позитивний настрій, трохи завзятості і кмітливості. Не бійтеся привнести в підприємницьку діяльність щось нове. Як говориться – удача супроводжує сміливим!

Відео: 6 кроків для відкриття своєї справи