Батьківський інстинкт — коли чоловік буде готовий, що робити, якщо інстинкт надмірний: типаж батьків

Батьківський інстинкт проявляється не у всіх чоловіків. Давайте розглянемо з чим це пов'язано і чи можна його розвинути?

Багато хто вважає, що немає такого поняття — батьківський інстинкт. Але якщо його немає, який фактор впливає на чоловіків, щоб вони стали думати і оберігати своїх малят? На етапі виховання і дорослішання неможливо передбачити, яким батьком буде ваш улюблений.

Батьківський інстинкт: коли він буде готовий?

Досить часто на форумах в обговореннях піднімається це питання. Одні жінки намагаються описувати, який чоловік гідний стати батьком. Інші сходяться в думці, що батьківський інстинкт прокидається від сплячки в той момент, коли дитина починати агукати, повзати і щось брати в ручки, уважно розглядати, тобто тоді коли вони цікаві і з ними можна хоч якось пограти.

Деякі матусі діляться власним досвідом, розповідаючи, як чоловік був присутній на пологах, як укладав спати малюка, вставав вночі до дитини, годував його, купав. Одна половина жінок хоче біля себе бачити «папу-добувача», який буде заробляти гроші і не вникати у виховання дитини. Інша половина чекає від чоловіка всього і грошей, та допомоги по дому, та по догляду за новонародженим. Таке буває вкрай рідко, але буває і таке положення речей подобатися обом. Але бувають і моменти, коли така розстановка питання не влаштовує нікого. Що робити тоді?

Любов батька

Що зробити, щоб в мужчині прокинувся батьківський інстинкт? А він все-таки є! В першу чергу це інстинкт чоловіки захистити маму і дитину від усяких погроз з боку. Таким чином, він і його потомство будуть спокійні. А так як підгузки або сповивання не є зовнішньою загрозою для життя він про них і не думає. Це можна охарактеризувати ще чисто як фізіологічне явище, адже чоловік і жінка, різні не тільки зовні, але і всередині, вони по-різному думають.

 • Тому для вас ваш малюк клубочок щастя, яким можна милуватися 24 години в добу, а для чоловіка його малюк стає рідним, коли показує якийсь результат, перемагає у змаганнях, досягає якихось умінь. Він радіє, коли дитина просто щаслива, тому що мама поруч, і він захищений, чистий і ситий.
 • Саме головне в цьому всьому, що ви думаєте в цей момент тільки про дитину, а не як його нагодувати, як платити за житло і за що купити йому новіше речі або ті ж підгузники, про все це думає батько сімейства. А вам треба всього лише насолоджуватися прекрасними моментами материнства.
З батьком
 • Але є жінки, яким це зовсім не подобається, вони не хочуть терпіти таку розстановку сил. Варто діяти мудро, щоб розкрити в чоловіка батьківський інстинкт. Не варто поспішати в такій тонкій справі, відразу перекидати всі обов'язки по догляду за дитиною на чоловіка. Поспіх тут не найкращий помічник. Не варто навантажувати батька зміною памперсів або годуванням малюка, таке витримає навіть не кожна мама. Нехай для початку просто пограє з малюком. Не залишайте їх наодинці надовго, в будь-який момент татові потрібна допомога.

Батьківський інстинкт: що робити, якщо він надмірний?

Буває і таке що мамам не подобається надмірна активність з боку батька по відношенню до малюка. Він все хоче знати і робити сам. Одних це цілком влаштовує, для інших це свого роду заміна папи мамою. У чоловіка надто розвинений батьківський інстинкт, він намагається забрати всі ролі собі і роль добувача, і роль мами.

У жінки може виникнути відчуття, що її зрадили заради іншого або інший, адже до народження дитини вона була єдиною, неповторною, а зараз вона ревнує і відчуває самотність. Така поведінка батька не дає матері насолодитися материнством.

Батьківський
 • Іноді чоловіки, щоб їх жінка була щаслива, дивляться і грають з дитиною не заради себе, а заради щастя інших. Проведені дослідження довели, що найчастіше хорошими батьками стають чоловіки, у яких переважає жіночий гормон.
 • Теж проглядається і в поведінці будь-якої людини, той гормон, який у більшості той і відбивається в характері людини. Але кожна людина має як жіночим, так і чоловічим гормоном. Ні у однієї людини не може бути 100 % чоловічих або жіночих гормонів. Це протиприродно.
 • Якщо в чоловікові переважають жіночі гормони, він буде проявляти свої почуття і турботу до дитини, у нього буде сильніше розвинений батьківський інстинкт. Та сімейна пара буде щаслива, у якій кількість гормонів взаимодополняемое.
 • Наприклад, коли мама не може відмовитися від кар'єри заради дитини, і сім'ї у цьому плані роль матері бере на себе чоловік, у якого кількість жіночих гормонів в більшості, і ця його роль влаштовує. Для теперішнього ритму життя таке співвідношення прийнятно.
Надмірна любов
 • Проблеми виникають у тих пар, де гормони не можуть взаимодополняться. Ця ситуація, коли мама до народження дитини вела активний спосіб життя і будувала свою кар'єру, але коли народився малюк, вона все це втратила. У цей момент вона намагається добитися рівноправності з чоловіком і змушує його займатися жіночими справами, а він не може, так як він годувальник і в ньому переважають чоловічі гормони.
 • Якщо ви спробували досягти компромісу і робити все по черзі, взаимодополняя один одного, тоді така сім'я буде щаслива.

Батьківський інстинкт: який типаж батька?

Як батьки, так і матері бувають різні і не можна чітко виділити якийсь конкретний тип. Сім'я – це механізм, який потребує постійної роботи над бажаннями, так і над потребами кожного члена сім'ї. Якщо постійно думати, що я краще, а ти гірше, то з таким принципом сім'ї не побудувати. У кожній ситуації треба шукати компроміси і обговорювати проблеми, які виникають. Але перш ніж зробити висновок треба визначити типаж батька.

 • Батько-годувальник — батьківський інстинкт не розвинений. Цей тато заробляє гроші, щоб забезпечити сім'ю, він віддає всього себе роботі і, приходячи додому хоче, відпочити, а не займатися домашніми справами. Коли жінку такий поворот не влаштовує, у неї є два виходи: або розлучитися і знайти собі підходящого чоловіка, але як кажуть «від добра, добра не шукають». Або інший варіант переробити вже наявного, але чи принесе це радість чоловікові, чи зможете ви зберегти колишні стосунки? І хто тоді буде заробляти гроші, якщо всі будуть зайняті веденням домашнього господарства, і гуляти з дитиною?
Здобувач
 • Тато-інопланетянин — батьківський інстинкт не розвинений. Такий чоловік начебто і допомагає, але таке відчуття, що він з іншої планети і не розуміє для чого все це. Він ще не награвся і більшу частину часу проводить з друзями, ніж в колі сім'ї. Найчастіше це батьки, які отримали цей статус випадковим чином, необдумано, їх психіка ще не готова на такі жертви. Вони все ще діти, які хоч і виглядають дорослими, але поведінка не виправдовує цього. Такий батько довго не може перебувати в сім'ї, він втікає і залишає дружину одну з дитиною. Це поширене явище у нас, але не в Європі, де в шлюб вступають не в юному віці, а в усвідомленому і заводять дітей тоді коли морально до цього готові. Якщо ви хочете зберегти сім'ю спробуйте допомогти своєму чоловікові стати дорослим. Закиди в даному випадку тільки нашкодять. У цій справі допоможе захоплення навіть маленькими вчинками. Постійно нагадуйте йому про його досягнення, хваліть і заохочуйте.
 • Тато-дитина — батьківський інстинкт розвинений відносно. Цей батько любить дітей будь-якого віку, він грає з ними, він весело проводить час. Однак заняття вибирає лише ті, які подобаються йому самому. Такого тата діти обожнюють. З ним цікаво, весело, він ніколи не кричить, завжди веселий, у нього немає проблем, і його не хвилюють проблеми, що після таких ігор доведеться прибирати. Батько в даному випадку для дітей тато-свято, він вирішить всі, якщо навіть мама заборонила. А мама завжди погана і шкідлива. Якщо вам вдасться домовитися з батьком сімейства, всі будуть задоволені і щасливі.
Любить дітей

Батьківський інстинкт: що робити, якщо тато живе поза сім'єю?

Досить часто можна зустріти ситуацію, що чоловік кидає вагітну жінку чи жінка сама хоче виховувати дитину. Як зробити так, щоб сім'я була повною, і дитина отримував турботу обох батьків? Варто подивитися на цю ситуацію з іншого боку і знайти плюси, щоб поведінка і переживання матері не переносилося на дитину.

Дитина все відчуває і через деякий час може видати в одну мить, що його не люблять, він нікому не потрібен. Дуже часто в розлученні батьків винен чоловік і у жінки вже закладається думка, що всі чоловіки погані і все навколо погано. Це все бачить дитина переймає вашу поведінку, особливо якщо це дівчинка.

Якщо немає батька поряд

Щоб хоч якось компенсувати відсутність чоловіка в родині давайте можливість дитині спілкуватися з чоловічою статтю. Це можуть бути дідуся, ваші друзі чоловіка. Так він буде бачити, як треба поводитися, щоб вирости гідним чоловіком і люблячим батьком. І навіть неважливо у вас росте хлопчик чи дівчинка. Адже для дівчаток також важливо бачити, як ведуть себе гідні чоловіки, прояв їх батьківського інстинкту.

Відео: Інстинкт батька: як його збудити?